V semifinále Českého poháru narazíme na Liberec

17. 1. 2022

Aktuálně vedoucí tým extraligové tabulky Duklu Liberec vyzvou v semifinále Českého poháru volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Repríza loňského finále se tentokrát už o kolo dříve uskuteční v sobotu 5. února od 15 hodin v Táboře. Druhou semifinálovou dvojici tvoří pražský Olymp a brněnské Královo Pole. Turnaj Final Four vyvrcholí na jihu Čech o den později nejprve zápasem o třetí místo od tři odpoledne a v 18 hodin finálovým utkáním o pohár.

„Liberec je bezpochyby jeden z nejtěžších soupeřů, které jsme v semifinále mohli dostat. Ale naší ambicí je určitě loňský pohárový triumf obhájit, takže si musíme poradit s každým protivníkem. Zvládli jsme to vloni ve finále i nedávno doma v lize, tak proč by se to nemohlo podařit i nyní?“ připomíná předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek poslední výhry svého týmu nad Duklou, která se po zrušení minulého play-off extraligy stala od zeleného stolu mistrem republiky.

V probíhající soutěžní sezoně se univerzita střetla s Libercem zatím dvakrát. V říjnu na severu Čech prohrála v 6. ligovém kole hladce ve třech setech, v domácí odvetě na začátku prosince však smetla lídra tabulky stejným poměrem. Oba rivalové se shodou okolností střetnou potřetí týden před pohárovým Final Four - v Liberci se bude hrát 22. extraligové kolo v sobotu 29. ledna od 18 hodin.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři