V Králově Poli až moc snadné vítězství domácího celku

23. 10. 2021

V Brně se v rámci 8. kola extraligy volejbalistek představil tým Univerzity Palackého Olomouc a v Králově Poli až možná překvapivě hladce podlehl svému tradičnímu soupeři 0:3.

V úvodu utkání se oba týmy dlouho přetahovaly o každý bod (10:10). Zlom nastal při servisu domácí Borrerové, po jejímž přímém bodu z podání odskočilo KP Brno na 13:11 a vzápětí přidalo další bod, což donutilo trenéra hostí Hrocha k oddechovému času. Po něm už domácí volejbalistky náskok jen navyšovaly (21:15) a set vyhrály s přehledem 25:17.

Druhé dějství bylo srovnané do stavu 4:4, následující čtyři body pak připsalo Královo Pole a univerzita zastavila hru time outem (8:4). Soupeřky sice začaly domácím za stavu 14:12 šlapat na paty, kouč Králova Pole Wiesner je ale zbrzdil oddechovým časem a jeho svěřenkyně pak začaly mít hru znovu pod kontrolou. Po esu Bukovské vedly 19:12 a v koncovce už hostům nedaly šanci na zvrat (25:16).

Ve třetí sadě se v úvodu opakoval scénář z předchozího setu, tahanice do stavu 4:4 a pak už tahal za lepší konec brněnský tým (7:4). Vysokoškolačky si vzaly za stavu 9:5 time out, rozjeté Královo Pole si ale vedení vzít nechat nechtělo a po bloku Hrušecké navýšilo skóre na 12:6. Tým VK UP se pak domácím přiblížil na 13:10, královopolské hráčky ale po oddechovém času přitvrdily na servisu (17:10). Hostující volejbalistky nepolevily (19:16), KP Brno si však závěr setu už poté pohlídalo a i díky skvělé sérii na podání Koulisiani, která se v koncovce blýskla hned třemi esy, vyhrály poměrem 25:17. Utkání navíc domácí hráčky ozdobily hned 13 úspěšnými bloky.

„My jsme věděli, že to tu bude o přihrávce a servisu, a průběh zápasu to jen potvrdil. My jsme neměli bohužel co nabídnout na přihrávce, protože tady to bylo jako na střelnici, a od toho se odvíjela celá hra. Gratuluji Královu Poli k tak úspěšnému servisu, z naší strany tam není co komentovat,“ konstatoval zklamaně Martin Hroch.

„Takový výkon se hodnotí vždycky dobře, když tak kvalitní družstvo překonáme úplně jasným výsledkem. Tlakem jsme dokázali dostat soupeře do stavu, kdy nepředvedl svůj optimální výkon. Děkuji všem hráčkám za předvedený výkon,” konstatoval spokojený Richard Wiesner.

Ve čtvrtek 28. října se vysokoškolačky představí v předehrávce 18. ligového kola od šesti hodin odpoledne na palubovce Prostějova.


VK Královo Pole - VK UP Olomouc 3:0 (17, 16, 17)

Rozhodčí: Kavala, Ištvanech

Čas: 71 minut

Diváků: 200

Královo Pole: Sweetová, Pavlíková, Hrušecká, Borrerová, Bukovská, Koulisiani, libero Digrinová. Střídaly: Judlová, Pavlicová, Pelikánová.

Olomouc: Gambová, Kneiflová, Štimacová, Šepeľová, Blancová, Babićová, libero Kulová. Střídaly: Moscická, Šmidová, Silva.


Foto: Ivo Ryšavý

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři