V Králově Poli až moc snadné vítězství domácího celku

23. 10. 2021

V Brně se v rámci 8. kola extraligy volejbalistek představil tým Univerzity Palackého Olomouc a v Králově Poli až možná překvapivě hladce podlehl svému tradičnímu soupeři 0:3.

V úvodu utkání se oba týmy dlouho přetahovaly o každý bod (10:10). Zlom nastal při servisu domácí Borrerové, po jejímž přímém bodu z podání odskočilo KP Brno na 13:11 a vzápětí přidalo další bod, což donutilo trenéra hostí Hrocha k oddechovému času. Po něm už domácí volejbalistky náskok jen navyšovaly (21:15) a set vyhrály s přehledem 25:17.

Druhé dějství bylo srovnané do stavu 4:4, následující čtyři body pak připsalo Královo Pole a univerzita zastavila hru time outem (8:4). Soupeřky sice začaly domácím za stavu 14:12 šlapat na paty, kouč Králova Pole Wiesner je ale zbrzdil oddechovým časem a jeho svěřenkyně pak začaly mít hru znovu pod kontrolou. Po esu Bukovské vedly 19:12 a v koncovce už hostům nedaly šanci na zvrat (25:16).

Ve třetí sadě se v úvodu opakoval scénář z předchozího setu, tahanice do stavu 4:4 a pak už tahal za lepší konec brněnský tým (7:4). Vysokoškolačky si vzaly za stavu 9:5 time out, rozjeté Královo Pole si ale vedení vzít nechat nechtělo a po bloku Hrušecké navýšilo skóre na 12:6. Tým VK UP se pak domácím přiblížil na 13:10, královopolské hráčky ale po oddechovém času přitvrdily na servisu (17:10). Hostující volejbalistky nepolevily (19:16), KP Brno si však závěr setu už poté pohlídalo a i díky skvělé sérii na podání Koulisiani, která se v koncovce blýskla hned třemi esy, vyhrály poměrem 25:17. Utkání navíc domácí hráčky ozdobily hned 13 úspěšnými bloky.

„My jsme věděli, že to tu bude o přihrávce a servisu, a průběh zápasu to jen potvrdil. My jsme neměli bohužel co nabídnout na přihrávce, protože tady to bylo jako na střelnici, a od toho se odvíjela celá hra. Gratuluji Královu Poli k tak úspěšnému servisu, z naší strany tam není co komentovat,“ konstatoval zklamaně Martin Hroch.

„Takový výkon se hodnotí vždycky dobře, když tak kvalitní družstvo překonáme úplně jasným výsledkem. Tlakem jsme dokázali dostat soupeře do stavu, kdy nepředvedl svůj optimální výkon. Děkuji všem hráčkám za předvedený výkon,” konstatoval spokojený Richard Wiesner.

Ve čtvrtek 28. října se vysokoškolačky představí v předehrávce 18. ligového kola od šesti hodin odpoledne na palubovce Prostějova.


VK Královo Pole - VK UP Olomouc 3:0 (17, 16, 17)

Rozhodčí: Kavala, Ištvanech

Čas: 71 minut

Diváků: 200

Královo Pole: Sweetová, Pavlíková, Hrušecká, Borrerová, Bukovská, Koulisiani, libero Digrinová. Střídaly: Judlová, Pavlicová, Pelikánová.

Olomouc: Gambová, Kneiflová, Štimacová, Šepeľová, Blancová, Babićová, libero Kulová. Střídaly: Moscická, Šmidová, Silva.


Foto: Ivo Ryšavý

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 10
H

Honza 24. 10. 2021 10:49:23

Nerad bych se mýlil, ale po tomto dá se říct debaklu nevěřím, že budeme hrát v horní polovině tabulky. Po těch letech, co jsme hráli hodně vysoko, je to těžké zkousnout, ale holt musíme si zvykat. Pořád jsem přesvědčen o tom, že toto mužstvo je nejslabší z posledních let. Rád bych se mýlil, ale spíše převládá realismus nad optimismem. Ale i tak budu fandit dál.

Upravit komentář

F

Frenk 24. 10. 2021 11:18:34

Plně souhlasím s Honzou. Není co dodat.Upravit komentář

M

Miroha 24. 10. 2021 11:41:42

Psal jsem o svém zklamáni již v průběhu včerejšího zápasu. Něco volejbalového tam chybí.... A ne a ne se to zlepšit ani po dvou měsících tréninku a hry. Včera nikdo přes 10 bodů a universální jen 3. S takovou výkonností to bude opravdu na druhou polovinu rabulky.

Upravit komentář

M

Mirek 24. 10. 2021 12:12:11

Včera nás za hodinu porazilo družstvo složené z 90 % z juniorek (18-20let), Pan předseda Zemánek přitom tvrdí, že v Česku nejsou dostatečně kvalitní hráčky, které by se daly nasmlouvat. Přitom včerejší zápas ukázal že jsou a nejenom v Brně. V Liberci Ostrava vzdorovala mistru až do pátého setu se sestavou ve které byly kadetky a hlavně juniorky. Sokolky ze Šternberka včera v Brně sehrály pětisetový zápas proti Šelmám a v 5 setu prohrály od dva a to měly v týdnu dva zápasy (8 setů) v nohách.

Tu minelu, které se dopustil předseda klubu neuváženou změnou trenéra a rozpustěním úspěšného týmu odneseme všichni, fandové i klub jehož sponzoři se o výsledky určitě zajímají.

Nechci kritizovat za včerejší práci naše hráčky, špatně hrály v podstatě všechny. K jejich výkonu není co říct, jen asi to, že lepší už to letos nebude. V týdnu hrajeme doma předehrávku s Prostějovem a na naše družstvo bych si nevsadil ani pětník.

Upravit komentář

R

Raf 24. 10. 2021 13:35:44

Tak jsem si dnes přečetl článek a komentáře o včerejším ne příliš vydařeném utkání. Jasně, oslabení po minulé sezoně je, ale to je sportovní život. Podívejte se na Brno, čtyři sezony se máčelo na dně tabulky, a teď vyskočili. Poctivá práce a pokora. To samé se stalo v Prostějově, a teď v Olomouci. Nic se neděje, jedeme dal.

Co mě víc mrzí, je fotogalerie, která je prezentací brněnského družstva na stránkách olomouckého klubu.

S pozdravem, sportu zdar a volejbalu zvlášť držím palce.

Upravit komentář

H

Honza 24. 10. 2021 15:04:50

Předchozí komentáře mne přivedly na myšlenku o čase budoucím. Píšete, že nás porážejí kadetky a juniorky, chválíte a já se přidávám ke chvále mladých holek z Brna, Šternberka ap. Ano, můžeme se "máčet" ve spodní skupině pokud vidíme nějakou perspektivu. Já si pamatuji dobu za Jirky Teplého (a také jsem u toho trochu pomáhal), když jsme prakticky s dorostentkama vyhráli několikrát po sobě republiku dospělých. (Éra Evy Štěpančíkové). Stačilo v základní šestce vyměnit jednu hráčku (manželku Jirky Teplého, protože už nebyla dorostentka), postavit další dorostentku a vyhrát republiku i v dorostu. To jen připomínka ze sentimentality. Ale jakou vidíte budoucnost v tom, že toto mužstvo vydrží pohoromadě. Třeba se za rok zase rozprchne a budeme tvořit nové mužstvo a i když p.Hrocha uznávám, možná i s jiným trenérem. Cestu vidím ve tvrdé a poctivé práci v tréninku od kadetek a juniorek .

A teď ? V základní šestce většinou cizinky, jediná Kneiflová, která byla místo Moscické. Ale to už není věc nás fanoušků, to je otázka na vedení klubu jakou cestou se chceme dát. Za sebe si myslím, že jsem se výše vyjádřil dost jasně.

Upravit komentář

T

Tom 24. 10. 2021 23:02:50

Včera v Brně nic moc, bída.

Nejslabší za posledních pár let.

Holky, chce se to vzchopit a hodně přidat, zabrat!!!

P. S. Hlavně foto našeho družstva.

Upravit komentář

J

Jiří Dvořák 25. 10. 2021 13:03:21

Dobrý den,pokud se chce hrát jakýkoliv sport na vysoké úrovni,je nezbytné,aby na této úrovni byl i realizační tým.Nýmandi typu Zemánek či Holásek,jenž s volejbalem neměli nikdy nic společného,nejsou schopni konkurence.Ani odborně a už vůbec ne morálně.Zapi o tom psal zcela otevřeně.Martin je lidsky i odborně top level,ale s tímto kádrem hráče je bez šance na dobré soutěžní výsledky.Desítky let stál olomoucký volejbal na Jirkovi. R.I.P.

Upravit komentář

V

Václav 25. 10. 2021 13:59:33

V Brně jsem byl a po předchozích výsledcích jsem čekal na zázrak, který se nedostavil.Trenér Hroch je velký sympaťák, který má za sebou skvělou hráčskou kariéru. Jeho trenérské výsledky ale mají do jeho hráčské karéry zatím dost daleko. V Olympu pracoval jako asistent trenéra Mitáče a pak přijal nabídku z Francie. Tam dostal za úkol vrátit družstvo Quimper zpět do francouzské extraligy. Mohl si vybrat hráčky a dostal čas dva roky. Úkol nesplnil a ve Francii skončil.

Začátek jeho mise je v Olomouci podobný. Když začal stavět nové družstvo vyjadřoval se ke každé hráčce, že ji dlouhodobě sleduje a do družstva ji opravdu chce. (např. že Gambová je tzv. držák) Takže tvrdit, že trenér dostal hráčky se kterými musí pracovat podle mě neobstojí. On si je vybral a je za jejich výběr a následně hru odpovědný. Pro mě je největší zklamání Gambová, která by měla družstvo jako kapitánka držet, ale zatím je nejslabší hráčkou v týmu. Rovněž od Šepelové jsem očekával stabilnější hru a chorvatská nahrávačka je podle mě další chyba trenéra.

Jak Štymac tak Šmídová toho v loňské roce moc nenahrály. Chorvatku z pozice jedničky odstavila reprezentační nahrávačka Perič a u nás byla jasná jednička Valková.

Po odehraných 8 kolech není vidět žádné zlepšení a opakované střídání obou i v jednom setu svědčí že tady trenér pracuje systémem pokus-omyl.

Sezona samozřejmě ještě není ztracená, konečně začala hrát dlouhodobě zraněná brazilská smečařka Jessica, ale se stávajícím kádrem osobně nečekám žádné výrazné zlepšení. Ve Šternberku se letos mimořádně daří N.Látalové (+62 bodů) ale to by asi trenér Sokola těžko vydýchal.

Upravit komentář

F

Frenk 25. 10. 2021 14:52:51

Hlavní je vyhrávat v derby utkáních a poháru CEV.... ostatní řešit posléze....Jinak se vším výše napsaném souhlas...

Upravit komentář