Úspěšný začátek. Z Frýdku-Místku vezeme výhru ve třech setech

25. 9. 2021

Do nového ročníku extraligy vstoupil obměněný tým volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc vítězstvím 3:0 na palubovce Sokola Frýdek-Místek a připisuje si první tři body do tabulky nejvyšší domácí soutěže.

Frýdecké volejbalistky začaly proti favorizovaným hostům nebojácně a v úvodu prvního dějství držely nadějné vedení (4:1, 10:8). Univerzita pak sice skóre otočila (10:11, 11:14), ale až do stavu 20:22 nebylo o vítězi důležité první sady rozhodnuto. Teprve potom Hanačky třemi body v řadě a výhrou 25:20 získaly potřebný klid a sebevědomí. 

To se projevilo v dalších dvou sadách, v nichž tým VK UP prakticky neustále vedl, přestože trenér Martin Hroch prostřídal zkušené opory a na hřiště se dostaly i mladé české naděje Šmídová, Lazárková a Kneiflová. Po výsledcích 25:19 a 25:14 má obměněný olomoucký celek první plný bodový zápis v nové sezoně.

„Frýdek-Místek na nás nastoupil s tím, že nemá co ztratit. Tlačil nás servisem, zatímco naše hra byla zpočátku hodně stereotypní. Teprve v půlce setu naše nahrávačka zpestřila hru a koncovku se nám naštěstí podařilo uhrát. Od druhé sady už převážila naše zkušenost, navíc domácí začali víc kazit. Jsem rád, že se do hry dostaly i mladé holky z lavičky, a samozřejmě mě těší vítězství ve třech setech. Dobrý vstup do sezony je hodně důležitý, čeká nás ale ještě strašně moc práce,“ uvědomuje si Martin Hroch.

„Na začátek sezony velice těžký protivník. Pokud se nám dařil servis, byly jsme schopné hrát. Když ale soupeř přihrál, nebylo v našich silách ubránit jejich středové hráčky. Mrzí mě výpadek soustředění,“ řekla domácí trenérka Alexandra Dedková.

Také ve čtvrtek 30. září se ve druhém ligovém kole představí vysokoškolačky venku. Od 17 hodin budou o body usilovat v Přerově.


TJ Sokol Frýdek-Místek - VK UP Olomouc 0:3 (-20, -19, -14)

Rozhodčí: Horký, Vachutka

Čas: 71 minut

Diváků: 100

Frýdek-Místek: Šnellyová, Petrová, Mitrega-Mamicová, Kavková, Ulumbelashviliová, Tkáčová, libero Teperová. Střídaly: Diatková, Radulovićová, Hadáčková.

Olomouc: Gambová, Moscická, Štimacová, Šepeľová, Blancová, Babićová, libero Kulová. Střídaly: Šmídová, Lazárková, Kneiflová.


Hlavní partneři

Ostatní sponzoři