Úspěšný začátek. Z Frýdku-Místku vezeme výhru ve třech setech

25. 9. 2021

Do nového ročníku extraligy vstoupil obměněný tým volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc vítězstvím 3:0 na palubovce Sokola Frýdek-Místek a připisuje si první tři body do tabulky nejvyšší domácí soutěže.

Frýdecké volejbalistky začaly proti favorizovaným hostům nebojácně a v úvodu prvního dějství držely nadějné vedení (4:1, 10:8). Univerzita pak sice skóre otočila (10:11, 11:14), ale až do stavu 20:22 nebylo o vítězi důležité první sady rozhodnuto. Teprve potom Hanačky třemi body v řadě a výhrou 25:20 získaly potřebný klid a sebevědomí. 

To se projevilo v dalších dvou sadách, v nichž tým VK UP prakticky neustále vedl, přestože trenér Martin Hroch prostřídal zkušené opory a na hřiště se dostaly i mladé české naděje Šmídová, Lazárková a Kneiflová. Po výsledcích 25:19 a 25:14 má obměněný olomoucký celek první plný bodový zápis v nové sezoně.

„Frýdek-Místek na nás nastoupil s tím, že nemá co ztratit. Tlačil nás servisem, zatímco naše hra byla zpočátku hodně stereotypní. Teprve v půlce setu naše nahrávačka zpestřila hru a koncovku se nám naštěstí podařilo uhrát. Od druhé sady už převážila naše zkušenost, navíc domácí začali víc kazit. Jsem rád, že se do hry dostaly i mladé holky z lavičky, a samozřejmě mě těší vítězství ve třech setech. Dobrý vstup do sezony je hodně důležitý, čeká nás ale ještě strašně moc práce,“ uvědomuje si Martin Hroch.

„Na začátek sezony velice těžký protivník. Pokud se nám dařil servis, byly jsme schopné hrát. Když ale soupeř přihrál, nebylo v našich silách ubránit jejich středové hráčky. Mrzí mě výpadek soustředění,“ řekla domácí trenérka Alexandra Dedková.

Také ve čtvrtek 30. září se ve druhém ligovém kole představí vysokoškolačky venku. Od 17 hodin budou o body usilovat v Přerově.


TJ Sokol Frýdek-Místek - VK UP Olomouc 0:3 (-20, -19, -14)

Rozhodčí: Horký, Vachutka

Čas: 71 minut

Diváků: 100

Frýdek-Místek: Šnellyová, Petrová, Mitrega-Mamicová, Kavková, Ulumbelashviliová, Tkáčová, libero Teperová. Střídaly: Diatková, Radulovićová, Hadáčková.

Olomouc: Gambová, Moscická, Štimacová, Šepeľová, Blancová, Babićová, libero Kulová. Střídaly: Šmídová, Lazárková, Kneiflová.


Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 6
V

Václav 26. 9. 2021 11:58:00

Když jsem si přečetl podmínky vstupu do haly Sokola ve Frýdku tak jsem zůstal doma a díval se na datavolley. Bohužel jsem neviděl nic a to mě velmi mrzí. Do Přerova určitě pojedu s rizikem že mě tam nepustí.(nejsem naočkován). Žádné komentáře nemám jen pochvalu všem děvčatům a Blanco zvlášť.

Upravit komentář

M

Miroha 26. 9. 2021 18:12:28

Taky mě překvapilo, že ve Frýdku neměli kameru a nedávali přenos. A ten textový ? Nic moc, stejně jako statistiky....Třeba se to postupné zlepší.

Upravit komentář

H

Honza 27. 9. 2021 11:07:36

Netrpělivě jsem čekal, jak to ve Frýdku-Místku dopadne. Přece jen nová sestava a navíc "mezinárodní". Dobré vítězství ve třech setech. Důležité je sehrávat se a dobře naladit na play off. Je to ještě daleko, ale už teď je třeba takto uvažovat. Už se těším na domácí utkání, určitě jdu na to.

Upravit komentář

M

Miroha 28. 9. 2021 17:15:15

Znovu se zeptám :: proč je takový rozdíl mezi soupiskami na našich stránkách a na stránkách svazu ? Zajimalo by mé , co teda platí ?

Upravit komentář

M

Mirek 28. 9. 2021 20:54:23

Dnes jsem si udělal radost a internetu ČT jsem si našel datum 8.2.2021 t.j. finále českého poháru s Duklou Liberec. Moc hezký zápas a samozřejmě skvělý konec. Doporučuji všem.

Upravit komentář

M

Miroha 29. 9. 2021 07:56:14

Byla škoda rychlého konce loňské ligy. Věřím, že by se ještě takový zápas mohl odehrát znovu ve finále Ligy....

Upravit komentář