Úspěšný návrat z Itálie: Prostějov porážíme ve třech setech

30. 11. 2020

Jen pár dní po návratu z italského turnaje série Ligy mistryň se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc vracejí do ligového kolotoče hned domácím dvojzápasem. V jeho první části hostily v rámci 15. kola nejvyšší domácí soutěže svého největšího rivala z posledních let Prostějov a udělily mu rychlou hodinovou lekci s jednoznačným výsledkem 3:0.

Po vyrovnaných úvodních výměnách šly jako první do vedení domácí hráčky (8:5) a přinutily trenéra hostí k oddechovému času. Náskok Olomouce však narůstal i nadále (12:7, 20:13) a první set byl nakonec snadnou kořistí favorita – 25:18.

Do začátku druhého dějství se vysokoškolačky opřely ještě o něco více (5:1, 11:5) a po sérii servisů Schlegelové vedly už 16:6. Pohodlný polštář minimálně sedmi bodů si univerzita dokázala udržet a sadu nakonec získala poměrem 25:15.

Prostějovanky si špatný moment vybraly i na začátku třetí části duelu a záhy prohrávaly 2:9. Bodová sprška Hanaček se pak sice přitlumila (12:8, 13:10), stále se však hrálo podle olomouckých not. Při podání Nové navíc náskok VK UP narostl zpět na 21:10 a po výsledku 25:14 se za hodinu hry radoval domácí tým ze zaslouženého vítězství 3:0.

„Soupeř nás jasně přehrál ve všech herních činnostech. Byl o třídu lepší hlavně na přihrávce a servisu a po zásluze zvítězil,“ uznal trenér hostí Ĺubomír Petráš.

„Chválím děvčata, že to zvládla po taktické stránce, když plnila to, co jsme si řekli u videa. Měli jsme velmi dobrou obranu a dnes také útok, na kterém pořád pracujeme. V prvním setu Prostějov trochu kousal, pak jsme jeho odpor překonali i kvalitním servisem,“ konstatoval olomoucký kouč Petr Zapletal.

Už zítra, v úterý 1. prosince přivítají vysokoškolačky v předehrávce 12. ligového kola opět od 17 hodin dalšího regionálního rivala Sokol Šternberk.

VK UP Olomouc – VK Prostějov 3:0 (18, 15, 14)

Rozhodčí: Možnár, Kubinec

Čas: 61 minut

Diváků: 0

Olomouc: Madsenová, Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, libero Zilbermanová. Střídala: Kamidinová.

Prostějov: Jurčíková, Šípová, Fričova, Kvapilová, Kopáčová, Pluhařová, libero Stavinohová. Střídaly: Dvořáčková, Weidenthalerová, Kožoušková.

Komentáře nejsou povoleny.