Únava zvítězila, pětisetový boj s Brnem přinesl jen bod

11. 12. 2021

V poločasové přestávce pohárového dvojzápasu s francouzským velkoklubem Volero Le Cannet si volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc „odskočily“ k utkání 17. extraligového kola proti brněnskému Královu Poli. Vysokoškolačky doma sice dobře začaly a po vyhraném prvním setu sahaly dlouho i po zisku toho druhého, jenže nakonec ztratily celý duel po boji těsně 2:3.

Po úvodním oťukávání se jako první osmělily Olomoučanky (9:5, 10:7), které se pak při podání kapitánky Šepeĺové ujaly dokonce vedení o devět bodů (10:8, 17:8). Královo Pole sice při servisu Judlové dokázalo ještě sadu zdramatizovat (20:12, 20:18), univerzita si však závěr pohlídala - 25:22 a 1:0.

Po mizerném vstupu Olomouce do druhého dějství (1:5) následovalo rychlé vyrovnání (7:7) a pak opět domácí nápor (13:10, 16:12). Přestože Hanačky těsně vyhrávaly až do koncovky (23:23), nakonec sadu ztratily nejtěsněji 24:26 a začínalo se od znova.

Ve třetím setu se střídaly bodové šňůry na obou stranách. Nejprve univerzita utekla na 7:3, aby vzápětí Brňanky korigovaly na 10:9. Do koncovky se šlo za vedení Olomouce 20:17, vysokoškolačky si hru pohlídaly a vyhrály 25:18.

Ve čtvrté části duelu se opět dlouho obě družstva střídala ve vedení, a to až do stavu 16:12 pro brněnské hráčky, kdy po hrubých chybách a mnoha nedorozuměních Hanaček skóre ve prospěch hostujícího družstva dále narůstalo. Po vítězství 25:18 se podařilo Královu Poli srovnat stav na 2:2.

Tiebreak byl prakticky rozhodnut už v jeho první polovině, kdy po chybě v postavení a několika zaváháních VK UP v útoku Brňanky odskočily na 3:8 a po změně stran si skóre pohlídaly. Po vítězství 15:6 tak Královo Pole vyhrálo 3:2 a získaly bonusový bod.

„Mám velkou radost, že jsme vybojovali těžký zápas s velmi kvalitním soupeřem, který má za sebou v poslední době dobré výkony jak v české extralize, tak v evropském poháru. Ze začátku nám nefungovala naše hlavní zbraň útok. Ale velkou bojovností a hlavně výborným výkonem libera Digrinové, která pozvedla celý tým, jsme dokázali zvítězit," řekl trenér Králova Pole Richard Wiesner.

„Gratuluji soupeři k vítězství. Co se týká naší hry, byl jsem spokojen po tři sety. Bohužel pak jsme nešťastně řešili koncovku čtvrté sady. Nadšení, které bylo vidět v prvních třech setech, postupně vyprchalo. Hráčkám došla energie, celý týden byl pro nás strašně náročný. Doufám, že si teď trošku odpočineme. Ve středu proti Le Cannet to bude svátek volejbalu a v sobotu nás čeká důležité utkání s Prostějovem,“ konstatoval domácí kouč Martin Hroch.

Ve středu 15. prosince čeká Olomoučanky návrat na evropskou pohárovou scénu. V odvetě osmifinále CEV Cupu přivítá univerzita od 18 hodin Volero Le Cannet a za krajně nepříznivého stavu 0:3 se bude snažit odvrátit hrozbu vyřazení.


VK UP Olomouc - VK Královo Pole 2:3 (22, -24, 18, -18, -6)

Rozhodčí: Peloušek, Horký

Čas: 111 minut

Diváků: 150

Olomouc: Šepeľová, Moscická, Babićová, Silva, Blancová, Štimacová, libero Kulová. Střídaly: Kneiflová, Tinklová, Lazárková.

Královo Pole: Hrušecká, Borrerová, Bukovská, Koulisiani, Sweetová, Pavlíková, libero Digrinová. Střídaly: Jelínková, Pavlicová, Judlová, Kuníková.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 4
M

Miroha 12. 12. 2021 08:13:39

Škoda, věřil jsem ve vítězství a posun v tabulce. Ale asi toho bylo už trochu moc . Tak aspoň chvilku odpočinout a znovu do toho.

Upravit komentář

H

Hanka 12. 12. 2021 09:51:05

no únava, u dvou hráček to spíše vypadalo jakože se jim vůbec nechce - Blanco a Silva. Od toho je lavička, aby se střídalo. Tak snad do středy dojde k načerpání sil a dojde na zlatý set.

Upravit komentář

M

Mirek 12. 12. 2021 10:42:14

Hanka byla asi včera na jiném zápase. Jessica Silva byla nejvíce bodující hráčkou našeho družstva. 19 složených míčů, celkem 23 bodů a 42 % vyhodnotila, že se Jessice nechtělo. Blanco se včera opravdu nedařilo, rozhodně to ale nebylo tím, že by nechtěla. Bylo vidět že se trápí, že se jí nedaří.

Jinak zápas jsme měli rozehraný na třísetové vítězství a byla z toho nakonec pětisetová prohra.V tabulce zůstáváme na čtvrtém místě a asi budeme hrát v nadstavbě s KP u nich doma.

Brno je v letošní lize kapitola sama pro sebe. Dva roky se s junirkami trápil slovenský trenér Kalný. a hodně je toho naučil. Letos se toho ujal nový realizační tým a jedou.

U nás je jasně vidět kvalitativní posun. Výraznější slabinou je stále nahrávka,, která je pomalá a bez nápadu, takže holky útočí většinou do postavených bloků, které má Brno nejkvalitnější v lize.

Upravit komentář

V

Václav 13. 12. 2021 14:09:57

Souhlasím s Mirkem, že co se týká Jessici je Hanka úplně vedle. Jessica se po výronu kotníku dostává do formy a podle mě je v současné době nezastupitelná. Nezdálo se mi, že jsme prohráli v důsledku únavy, ale spíše jsme nedokázali držet kvalitní přihrávku celý zápas. Až do třetího setu jsme měli s Brnem vyrovanný příjem ( v prvním jsme byli dokonce výrazně lepší 68/48). Od čtvrtého setu jsme přestali jejich servis stíhat. 4 set 42/63 a v pátem 45/60. Čísla jsou myšlena v % pozitivního příjmu.

Výsledkem je horší nahrávka se kterou se vyrovnala pouze Viki na bloku a Jessica na smeči. S horší nahrávkou se nedokázala vůbec vypořádat Zuzka která v posledních dvou setech z 9 nahrávek uhrála jediný bod. O moc lepší nebyla v koncovce zápasu ani na účku Elena, z 10 útoků 2 body.

To není kritika těchto hráček, t.j. hodnocení které ovlivnilo výsledek. Zápas se mi opravdu líbil a myslím, že je třeba děvčata pochválit. KP je spolu s Libercem favoritem jak poháru, tak extraligy a k vítězství nad ním vede dle mého laického jen jedna cesta a to je držet je celý zápas kvalitním servisem co nejdál od sítě a sami udržet celý zápas kvalitu příjmu.

Upravit komentář