Tým žen posiluje na smeči, z Francie se vrací šampionka Gambová

4. 6. 2021

Pátou posilu před novou soutěžní sezonou hlásí volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Třetí tým pořadí předčasně ukončeného minulého ročníku extraligy posílila smečařka Barbora Gambová, která se vrací domů na Hanou z francouzského Quimperu. Tam si devětadvacetiletá někdejší opora týmů Přerova a Prostějova, s nímž slavila mistrovský titul, a někdejší členka české reprezentace zahrála pod vedením kouče Martina Hrocha, jenž ji bude trénovat i v Olomouci.

„Bára má za sebou čtyřleté působení ve Francii v Calais a Quimperu. Poslední dva roky jsem ji měl ve svém týmu. Má výborný servis, je to držák na přihrávce a neskutečná bojovnice v poli. Umí si poradit v útoku a nedělá chyby. Jako zkušená hráčka si navíc umí vzít i slovo v šatně. Je trpělivá, ale zároveň také náročná k mladším spoluhráčkám. Jsem proto rád, že se rozhodla se mnou spolupracovat i třetí sezonu v řadě,“ charakterizuje svou (staro)novou svěřenkyni Martin Hroch.

Příchod zkušené volejbalistky s reprezentačními starty těší rovněž předsedu VK UP Olomouc Jiřího Zemánka. „Při obměně kádru jsme se nyní zaměřili na smečařky, které jsou ale na trhu značně nedostatkovým zbožím. O to víc mě těší, že se nám podařilo doladit angažmá Barbory Gambové, která patří k nejkvalitnějším českým hráčkám na tomto postu. Věřím, že naše spolupráce bude oboustranně prospěšná a přínosná. Nyní nám zbývá přivést na tuto pozici ještě jednu kvalitní hráčku a kádr by měl být v podstatě kompletní,“ konstatuje Jiří Zemánek.

Na novou výzvu se těší i novopečená členka univerzitního celku: „Po čtyřech letech v zahraničí jsem zvědavá, jak se česká extraliga změnila. Těším se do Olomouce, budeme se snažit o co nejlepší umístění a chceme se dostat do bojů o medaile,“ vyhlašuje odhodlaně Barbora Gambová.

Tým VK UP opustilo šest členek loňské sestavy. Smlouvy skončily zahraničním hráčkám - smečařce Marii Schlegelové, blokařce Michaele Madsenové, univerzálce Katarině Pilepičové a liberu Katrině Zilbermanové. Za novým angažmá zamířily také Češky - smečařka Lucie Nová a nahrávačka Kateřina Valková. Dosavadními olomouckými posilami jsou vedle Gambové dvacetiletá chorvatská nahrávačka Lara Štimacová, jednadvacetiletá slovenská smečařka Zuzana Šepeľová, čtyřiatřicetiletá blokařka venezuelské reprezentace Aleoscar Blancová a dvaadvacetiletá univerzálka národního týmu Bosny a Hercegoviny Elena Babićová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 3
F

Frenk 4. 6. 2021 11:45:57

To se bude hrát celou sezónu na 1 libero???? Jinak posílení Bárou super!!!!

Upravit komentář

V

Václav 4. 6. 2021 13:20:00

Báru Gambovou pamatuji jak z Přerova, tak z tehdejšího Agelu Prostějov kde byla několik sezon. Byla to velmi silová hráčka, s dobrým příjmem. Mám dojem, že před léty rozhodla v pátem setu náš souboj s Agelem o prvenství v extralize, když ji trenér Čada poslal na plac a ona složila za sebou tři útoky a otočila skore. Takže vítej Báro, ať se ti daří.

Upravit komentář

H

Honza 10. 6. 2021 10:43:35

Báro, vítej ! Ať se ti daří a tím i celému mužstvu

Upravit komentář