Tým žen má nového trenéra, z Francie přichází Martin Hroch

13. 5. 2021

Slavné jméno za slavné jméno. Po bývalém reprezentantu Petru Zapletalovi, který trenérsky vedl volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc v posledních dvou sezonách, přichází na post hlavního kouče vysokoškolaček další někdejší opora českého národního týmu Martin Hroch. V minulosti excelentní blokař a šternberský rodák se na Hanou vrací z francouzského Quimperu, kde s tamním klubem žen bojoval jako jeho trenér o postup do elitní soutěže.

„Petr Zapletal u nás odvedl dobrou práci,“ konstatuje předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek. „Hodně nám pomohl zejména před dvěma lety, kdy jsme narychlo hledali trenéra ženského týmu po Jirkovi Teplém, jenž musel prakticky ze dne na den skončit ze zdravotních důvodů. Určitě se mu patří za vše poděkovat. Nicméně mu vypršela smlouva a my jsme se rozhodli jít jinou cestou. Chceme plně profesionálního trenéra, který se bude věnovat výhradně práci s týmem, jenž bude mít opět ty nejvyšší sportovní ambice. To Martin Hroch zcela splňuje, navíc jeho práci známe zblízka z jeho působení ve Šternberku,“ připomíná Zemánek angažmá nového kouče v celku, jenž má s tím olomouckým na sportovním poli dlouholeté přátelské vazby.

Sám Martin Hroch vnímá post hlavního trenéra v Olomouci jako velkou výzvu. „Dlouhodobě se pohybují v domácí špičce, takže cílem bude opět útok na přední místa v tabulce, zisk titulů a trofejí a účast v evropských pohárech. Také já se chci ve své kariéře dál posouvat, po působení v Olympu Praha, české reprezentaci a ve Francii je to pro mě další krůček. Navíc jsem čtyři roky vedl Sokol Šternberk, kde jsem už v mladších věkových kategoriích poznal některé současné olomoucké hráčky, třeba Kulovou nebo Kneiflovou. Nahrávačku Šmídovou jsem zase lákal do týmu, ale dala tehdy ještě přednost Prostějovu. Těším se na spolupráci s nimi i dalšími holkami,“ říká nový kouč Univerzity Palackého.

S klubem podepsal Martin Hroch tříletou smlouvu s vizí dlouhodobé výstavby týmu a jeho postupného sportovního rozvoje. Sám bude mít nyní důležité slovo při finálním formování kádru pro příští sezonu. O jeho podobě budeme fanoušky na tomto webu brzy informovat.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři