Tým žen má nového trenéra, z Francie přichází Martin Hroch

13. 5. 2021

Slavné jméno za slavné jméno. Po bývalém reprezentantu Petru Zapletalovi, který trenérsky vedl volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc v posledních dvou sezonách, přichází na post hlavního kouče vysokoškolaček další někdejší opora českého národního týmu Martin Hroch. V minulosti excelentní blokař a šternberský rodák se na Hanou vrací z francouzského Quimperu, kde s tamním klubem žen bojoval jako jeho trenér o postup do elitní soutěže.

„Petr Zapletal u nás odvedl dobrou práci,“ konstatuje předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek. „Hodně nám pomohl zejména před dvěma lety, kdy jsme narychlo hledali trenéra ženského týmu po Jirkovi Teplém, jenž musel prakticky ze dne na den skončit ze zdravotních důvodů. Určitě se mu patří za vše poděkovat. Nicméně mu vypršela smlouva a my jsme se rozhodli jít jinou cestou. Chceme plně profesionálního trenéra, který se bude věnovat výhradně práci s týmem, jenž bude mít opět ty nejvyšší sportovní ambice. To Martin Hroch zcela splňuje, navíc jeho práci známe zblízka z jeho působení ve Šternberku,“ připomíná Zemánek angažmá nového kouče v celku, jenž má s tím olomouckým na sportovním poli dlouholeté přátelské vazby.

Sám Martin Hroch vnímá post hlavního trenéra v Olomouci jako velkou výzvu. „Dlouhodobě se pohybují v domácí špičce, takže cílem bude opět útok na přední místa v tabulce, zisk titulů a trofejí a účast v evropských pohárech. Také já se chci ve své kariéře dál posouvat, po působení v Olympu Praha, české reprezentaci a ve Francii je to pro mě další krůček. Navíc jsem čtyři roky vedl Sokol Šternberk, kde jsem už v mladších věkových kategoriích poznal některé současné olomoucké hráčky, třeba Kulovou nebo Kneiflovou. Nahrávačku Šmídovou jsem zase lákal do týmu, ale dala tehdy ještě přednost Prostějovu. Těším se na spolupráci s nimi i dalšími holkami,“ říká nový kouč Univerzity Palackého.

S klubem podepsal Martin Hroch tříletou smlouvu s vizí dlouhodobé výstavby týmu a jeho postupného sportovního rozvoje. Sám bude mít nyní důležité slovo při finálním formování kádru pro příští sezonu. O jeho podobě budeme fanoušky na tomto webu brzy informovat.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 5
V

Václav 13. 5. 2021 11:37:06

Jestli bylo hlavním důvodem neprodloužení smlouvy s trenérem Zapletalem skutečnost, že neměl zájem věnovat se profesně pouze volejbalu a ještě navíc učil na škole ve Šternberku, tak je to třeba akceptovat. Martin Hroch je podle mě dobrá volba. Je to velmi zkušený hráč i trenér. Myslím také, že je to velmi pozitivní člověk, kterého když se tzv. nedaří hned tak něco nerozhází. Tak a teď bych tady čekal článek přímo s Martinem, který nám představí svou vizi a hlavně hráčky které má k dispozici a také ty, které chce na tuto sezonu do mužstva přivést.

Upravit komentář

A

Adam Fritscher 13. 5. 2021 12:54:39

Dobrý den, s představením kádru (nebo alespoň jeho kostry), prosím, vydržte do příštího týdne. Jak jistě všichni víme, není v profesionálním sportu vhodné odtajňovat jména předčasně. Rozhovor s Martinem o jeho plánech a vizích samozřejmě brzy bude.:-)

Upravit komentář

V

Václav 13. 5. 2021 13:08:09

Docela odvážně bych si dovolil se přimlouvat za jedno jméno a to je M.P. Schlegel, která byla v loňské sezoně skutečně oporou družstva. Na internetu jsem zatím nenašel, že by měla novou smlouvu.

Upravit komentář

M

Miroha 13. 5. 2021 18:25:55

Přeji novému trenéru Hrochovi hodně štěstí při výběru doplnění hráček pro novou sezonu. Myslím, že jeho dosavadní působení v hanácké oblasti volejbalu je vysoce kladné a věřím, že se mu podaří navázat na úspěchy z poslední doby. Věřil jsem pevně, že v případě pokračující letošní předčasně ukončené sezony bychom ještě dokázali získat významný úspěch. Takže už se velmi těším na další zprávy.

Upravit komentář

V

Václav 19. 5. 2021 13:49:29

Na stránkách volleybox.net se objevila první olomoucká posila. Je to Elena Babič, bosenské účko, 186 cm, 23r. členka vítěze bosenské ligy ŽOK Bimal-Jedinstvo.

Upravit komentář