Třísetová výhra nad týmem Králova Pole slibuje lepší časy

3. 11. 2022

V 7. extraligovém kole hostily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc vicemistrovské Královo Pole. Vysokoškolačky daly svým fanouškům zapomenout na nepřesvědčivé výsledky z předchozích kol a nebezpečné hosty z Brna rozbily hladce 3:0.

Úvodní míče zápasu sice patřily hostům (1:3), ale potom už převzaly otěže prvního setu domácí volejbalistky (6:4, 10:6). Brňanky se sice nevzdávaly (12:7, 12:11), na vyrovnaný stav se už ale nedostaly a po výsledku 25:21 vedla univerzita 1:0.

Přestože se očekával vyrovnaný boj, tak druhé dějství bylo od počátku jednoznačnou záležitostí olomouckého celku (8:2, 17:9). Teprve před koncovkou začalo Královo Pole zlobit a dostalo se až na dostřel (20:16, 21:19). Vysokoškolačky nicméně koncovku zvládly a zvítězily 25:23.

Vývoj třetího setu už byl zcela v režii Hanaček. Ty postupně navyšovaly své vedení (4:1, 12:4, 16:5) a bez ohledu na tři promarněné mečboly v závěru vyhrály přesvědčivě 25:15 a celkově 3:0.

„Gratuluji Olomouci k výhře, takový zápas domácí určitě v jejich situaci potřebovali. U nás se projevila únava z dvaceti setů a pěti utkání odehraných venku. Věřím, že to teď hodíme za hlavu a připravíme se na první domácí utkání se Šternberkem,“ řekl šéf brněnské lavičky Erik Nezhoda.

„Dnešní vítězství bylo až nečekaně hladké. Čekali jsme spíše víc vyrovnanou bitvu, protože stříbrný tým soupeře se až tolik nezměnil. My máme za sebou těžký úvod nové sezony, kdy se v nevydařených výsledcích tým až možná příliš hrabal. Dnes jsme ale omezili počet chyb, naopak nechali v závěrech setů víc chybovat soupeře a po dobrém výkonu z toho byla zasloužená výhra,“ radoval se domácí kouč Martin Hroch.

Také v dalším ligovém kole čeká Olomoučanky zápas před vlastními fanoušky. Už v sobotu 5. listopadu přivítají v rámci 8. soutěžního kola od 17 hodin tým Frýdku-Místku.


VK UP Olomouc - VK Královo Pole 3:0 (21, 23, 15)

Rozhodčí: Olt, Kovář

Čas: 72 minut

Diváků: 250

Olomouc: Galvãová, Šepeĺová, Moscická, Rajlićová, Herdová, Körmendyová, libero Slavíková

Královo Pole: Prchalová, Hrušecká, Pelikánová, Bukovská, Stojkovićová, Nikolová, libero Digrinová. Střídaly: Borrerová, Rožnovjaková, Kuníková

Komentáře nejsou povoleny.