Třetí výhra nad Královým Polem a jsme v semifinále!

11. 3. 2021

Volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc jsou semifinalistkami letošního ročníku extraligy. Vysokoškolačky našly i potřetí recept na tým Králova Pole, ve třetím čtvrtfinále play-off zvítězily doma nad tímto soupeřem 3:1 a v boji o finále vyzvou pražský Olymp.

Důležitost třetího zápasu série se projevila v jeho opatrném začátku, jenž byl v úvodních výměnách zcela vyrovnaný. Potom začaly jako první vystrkovat růžky Olomoučanky (5:5, 8:5), které se však do výraznějšího vedení dostaly až při podání Stümpelové (12:10, 16:10). Domácí celek se dostal do pohody a bez větších potíží dovedl sadu do vítězného konce - 25:14.

Podobně vyhlížel i druhý set, alespoň tedy ve své první půli. Hanačky šly po jeho vyrovnaném úvodu opět jako první do většího bodového odskoku (9:6, 11:8), hosté však tentokrát dokázali srovnat (11:11) a následně dokonce vývoj otočit (16:19). Univerzita se sice tlačila za vyrovnáním, na méně než dva body však ztrátu nestáhla. Královopolanky uhrály od stavu 20:22 tři potřebné míče v řadě a po výsledku 20:25 vyrovnaly.

Hostujícímu celku sice patřil i samotný začátek třetího dějství (1:3), následovala však olomoucká smršť; nejprve při servisu Nové (7:3), následně Stümpelové (11:4) a ani to nebyl ještě konec. Náskok Olomouce nadále narůstal (14:5, 21:9) a favorit již podruhé v utkání zvítězil poměrem 25:14.

Vpravdě divokou podívanou pak nabídla čtvrtá část duelu. Oba soupeři si v ní nejprve vyměnili bodové pozdravy (2:7, 8:7) a potom už zase začalo přidávat na tempu Královo Pole (9:12, 11:14). Osud utkání se tak rozhodla vzít do rukou domácí kapitánka Valková. Po jejích devíti podáních otočila Univerzita Palackého na 21:14 a nabídnutou příležitostí již nepohrdla. Po výsledku 25:16 vyhrály Olomoučanky celý zápas 3:1 a v nejkratším možném čase slaví postup do semifinále.

„Gratuluji Olomouci k postupu. Soupeř byl lepší dnes i v celé sérii a zaslouženě postoupil,“ konstatoval stručně kouč Brňanek Matúš Kalný.

„Už jsem to říkal dříve, teď už se nehraje na krásu, ale na vítězství. Dnes to byl z obou stran nejhorší volejbal s řadou výkyvů, důležitá je však výhra a postup. Opět jsme si pomohli servisem tak jako v celé sérii, a to rozhodlo,“ řekl domácí kouč Petr Zapletal.

Semifinálová série s Olympem, který rovněž ve třech zápasech vyřadil Prostějov, začne v Praze v sobotu 20. března.

 

VK UP Olomouc - VK Královo Pole 3:1 (14, -20, 14, 16)

Rozhodčí: Kubinec, Trumpeš

Čas: 87 minut

Diváků: 0

Olomouc: Kneiflová, Valková, Schlegelová, Stümpelová, Pilepičová, Nová, libero Zilbermanová.

Královo Pole: Dolotovová, Pavlíková, Judlová, Šunderlíková, Bairdová, Koulisiani, libero Digrinová. Střídaly: Pelikánová, Hobbsová, Grabovská, Stráská.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři