Třetí posilou je srbská univerzálka z ruské Superligy

9. 6. 2022

Možná i chmurné válečné události na východě Evropy napomohly volejbalistkám Univerzity Palackého Olomouc k posile s krátkým, ale velmi slibným sportovním životopisem. Z klubu elitní ruské Superligy Sparta Nižnij Novgorod přichází na Hanou brzy pětadvacetiletá srbská univerzálka Milana Rajlićová.

„V nové sezoně chceme stavět na mladším kádru, který budou tvořit především české a slovenské, tedy v podstatě domácí volejbalistky. Zejména na některých postech je však česko-slovenský trh přebraný, což vytváří tlak na ceny a my musíme čelit tvrdé konkurenci bohatších klubů. Proto se musíme opět alespoň částečně poohlédnout i v zahraničí. Navíc jsem přesvědčen, že to vede ke kýženému okysličení týmu. Zvlášť když některé hráčky z Balkánu u nás zanechaly v posledních letech rozhodně pozitivní stopu,“ připomíná předseda VK UP Jiří Zemánek některé, fanoušky velmi oblíbené Jihoevropanky, například Pilepičovou, Bežandolskou, Čutukovou, Sainovou či Dumančićovou.

Milana Rajlićová je rodačkou z města Zrenjanin v srbské autonomní oblasti Vojvodina a v tamním klubu ŽOK Klek také s volejbalem začínala. Poté se přesunula do Spartaku Subotica a následně do předního srbského klubu Železničar Lajkovac, s nímž získala několik ligových i pohárových medailí.

„Po loňském vítězství v srbském superpoháru si ji vyhlédl Nižnij Novgorod a nabídka z ruské Superligy se tehdy ještě neodmítala. V tvrdé konkurenci špičkových hráček však neměla dostatek herního času, navíc v nepředvídatelné politické situaci si přála vrátit se do Evropy a opět si zahrát na mezinárodní pohárové scéně. I to jí pomohlo přilákat k nám a já jsem za to rád a věřím, že bude oporou,“ říká k příchodu Milany Rajlićové trenér vysokoškolaček Martin Hroch.

A svou novou svěřenkyni charakterizuje herně takto: „Po minulé sezoně jsme hledali univerzálku, která by lépe typologicky odpovídala pozici diagonální volejbalistky. Milana disponuje oběma směry útoku, je i svou fyzickou konstitucí razantnějším typem hráčky. Na svůj věk navíc působí zkušeně v mezihře,“ dodává olomoucký kouč.

Milana Rajlićová je třetí letní posilou volejbalistek VK UP. První byla třiadvacetiletá slovenská blokařka Katarína Körmendyová, druhou o dva roky starší česká smečařka či univerzálka Adéla Borovcová.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři