Trenér Jan Drešl: Prostějov chceme co nejvíce potrápit, přijďte!

12. 3. 2024

Až na nezvyklém sedmém místě skončil po dlouhodobé části extraligy volejbalistek tým VK Šantovka Olomouc UP. Stalo se tak po „úsporné“ sezoně doprovázené navíc řadou zdravotních problémů v hráčském kádru. Ve čtvrtfinále play-off tak vysokoškolačky narazí na druhý tým tabulky VK Prostějov. Opakovat se tedy bude loňské čtvrtfinále, které vyhrál Prostějov hladce 3:0. Olomouc bude chtít letošní měření sil dotáhnout co nejdál a trenér Šantovky Jan Drešl ví, že jej nečeká lehký protivník. „Budeme chtít hrát kvalitní volejbal s velmi dobrým protivníkem, kterého chceme překvapit.“

 

Jak vidíte nadcházející čtvrtfinálovou sérii v derby s regionálním rivalem z Prostějova?

Bude to samozřejmě těžký soupeř, my budeme chtít sérii maximálně zdramatizovat. Tedy neprohrát 0:3. Budeme chtít Prostějov co nejvíce potrápit.

 

V posledním vzájemném zápase v nadstavbové části v Prostějově jste sahali po výhře, vedli jste 2:0, byla z toho nakonec porážka 2:3. Vede právě přes tento zápas cesta, jak na Prostějov?

V základní části jsme s Prostějovem v prosinci i v lednu prohráli u nich oba duely velmi těsně v tiebreaku 2:3. Duely byly vyrovnané a je vidět, že jsme proti Prostějovu schopni zahrát. Pokud tedy budeme hrát svědomitě, odhodlaně a bojovně. Uvidíme, jaký přínos pro ně bude mít jejich posila Tošičová, která proti nám ještě nehrála.

 

V čem tkví síla Prostějova?

V útoku se opírají o Kláru Faltínovou, nyní k ní přibude právě Milica Tošičová, což je velká úderná síla. A ještě jim sekunduje Josefína Smolková. Navíc mají velmi kvalitní blok. My se je budeme snažit rozhodit na přihrávce. To je asi jediný recept, který by na mě mohl platit.

 

Váš celek dlouho musel hrát bez nahrávaček. Jak vypadá nyní zdravotní stav vašeho týmu?

Nahrávačka Leah Shevkeneková se stále rozehrává po zranění hlavy z tréninku na začátku února. Výpadek tam je znát, navíc v posledním domácím utkání se Šternberkem si podvrtla kotník, ale po čtyřech dnech odpočinku šla zpět do tréninku. Ale není to ono, stejně jako u druhé nahrávačky Aničky Přibylové, která po mononukleóze nemůže trénovat úplně naplno. S kotníkem ještě laboruje Anna Šotkovská, je v péči našeho fyzioterapeuta Amra Zaatara. Snad to bude v pořádku.

 

Co jste se před startem série ještě snažili dotrénovat?

Snažili jsme se tým dát do pořádku hlavně zdravotně a psychicky, holky dostaly chvilku volno, měly rehabilitace. Uvidíme, v jakém budeme počtu, a samozřejmě uděláme před začátkem maximum, abychom byli nachystaní.

 

Na co pozvete olomoucké diváky před sobotním odvetným duelem (začátek v 16 hodin v hale Univerzity Palackého)?

Určitě se budeme je snažit navnadit středečním zápasem. Uvidíme, jak dopadne. Budeme chtít hrát kvalitní volejbal s velmi kvalitním protivníkem, kterého budeme chtít překvapit.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři