Tereza Slavíková: Věřím v bouřící fanoušky za našimi zády

5. 4. 2022

Na konci ledna přestoupila ze Šternberka do olomouckého VK UP. Na pozici libera se třiadvacetiletá Tereza Slavíková rychle stala důležitým článkem výběru kouče Martina Hrocha a nyní prožívá s týmem i boj o extraligové medaile. „Musíme být agresivnější na servisu, vyvarovat se zbytečných chyb a ustát tlak na přihrávce,“ pojmenovává talentovaná volejbalistka důležité faktory pro úspěch v dalších utkáních v semifinále play-off proti favorizovanému Královu Poli. Univerzita v sérii prohrává 0:1 a ve středu od 18 hodin hostí Brňanky na své palubovce.

Jaké máš dojmy z prvního zápasu semifinále, které jste v Brně prohrály 1:3?

Myslím si, že tato série je a bude hodně vyrovnaná. Brno má velmi kvalitní tým, a už při svém triumfu v Českém poháru ukázalo, že bude mířit hodně vysoko. V nedělním utkání jsme začaly velmi dobře. Dva sety se hrál vyrovnaný volejbal, kde rozhodovaly nevynucené chyby v koncovkách setů. Potom jsme lehce polevily, soupeř toho využil a zatlačil nás. My už jsme se bohužel nedokázaly vrátit zpět do hry.


Co jste si řekli s týmem po zápase? Co bude potřeba zlepšit do odvety?

Bavili jsme se o tom, že do dalšího zápasu chceme jít s čistou hlavou. Musíme být agresivnější na servisu, vyvarovat se zbytečných chyb a ustát tlak na přihrávce.


Jedním z klíčových aspektů prvního duelu a jeho výsledku bylo podání soupeřek. V čem je nepříjemné?

Je to tak. Všichni dobře víme, že Královo Pole si zakládá na kvalitním a razantním servisu, který má navíc velmi dobře umístěný.


V této sérii je tým v jiné pozici než ve čtvrtfinále proti Šelmám Brno. Jak se s tím vypořádat, z čeho může Olomouc těžit?

Myslím si, že v těchto zápasech rozhoduje převážně mentální nastavení a aktuální forma. Máme o něco zkušenější tým zahraničních hráček, to by pro nás mohla být výhoda do vypjatých koncovek. Hraje se na tři vítězné zápasy a já pevně věřím, že sérii srovnáme domácím zápasem před vlastním publikem.


Královo Pole hnala v utkání bouřlivá divácká kulisa. Jak se ti hraje v takové atmosféře, navíc po dlouhém období různých omezení?

Brno mělo obrovskou diváckou podporu. Fanoušci v hale je hnali dopředu a vytvořili skvělou atmosféru. V takové se mně osobně hraje moc dobře. Je to super pocit, že se diváci opět vrátili po tak dlouhé koronavirové době do haly, můžou fandit svým týmům a užít si pěkný volejbal.


Fanouškovská podpora by určitě pomohla i v domácí prostředí olomoucké haly. Bude podle tebe jedním z důležitých faktorů odvety?

Ano, určitě souhlasím. Myslím si, že pokud uslyšíme podporu v zádech a burcující diváky, tak nás to může pozitivně nasměrovat k dobrému výkonu. Tímto bych i ráda pozvala všechny fanoušky do sportovní haly Univerzity Palackého, kde se pokusíme o srovnání semifinálové série. Přijďte nás podpořit a staňte se sedmým hráčem na hřišti!


Do Olomouce jsi přestoupila ze Šternberka na konci ledna. Co ti tato změna přinesla?

Přestup do olomouckého týmu jsem popravdě vůbec nečekala, ale jsem za tuto příležitost ráda. Jsem v týmu, kde je více zkušených a zahraničních hráček, tudíž jsem si malinko musela oprášit anglický jazyk, abych se s holkami mohla pobavit (smích). Tým mě vzal mezi sebe poměrně rychle. Budu na sobě neustále pracovat, abych klubu mohla jakkoliv pomoci.

Komentáře nejsou povoleny.