Středomoravské derby bez překvapení. Ze Šternberka vezeme tři body

15. 1. 2022

Ve 20. kole extraligy volejbalistek na sebe potřetí v této soutěžní sezoně narazily volejbalistky Sokola Šternberk a Univerzity Palackého Olomouc. Utkání hrané ve šternberské hale Ecce Homo sice nepostrádalo dramatické momenty, nakonec ale podle očekávání skončilo výhrou favorita z krajské metropole v poměru 3:0.

Úvodní dějství bylo přitom dlouhou dobu vzácně vyrovnané. Zpočátku měly mírně navrch vysokoškolačky (0:2, 5:7), od stavu 14:14 však převzal iniciativu při podání exolomoucké Lazárkové Sokol (17:14) a držel ji až do koncovky (20:18, 21:20). Teprve potom zkušenější hosté otočili a dovedli set k výhře 25:22.

Druhá sada naopak přinesla rychlé vedení univerzity (0:4) a Olomoučanky si nejméně dvoubodové vedení držely i nadále. Drobnou krizi přestály až při servisu Nikoly Látalové (13:17, 16:17), ovšem vzápětí zareagovala podobně na druhé straně exšternberská Kneiflová (16:23). Set už se pak jen dohrával a skončil vítězstvím Olomouce 25:20.

Také třetí část duelu byla od prvních výměn v režii Univerzity Palackého (1:5) a chvílemi dokonce hrozila šternberským debaklem (7:16, 14:22). Sokol sice výprask odvrátil, ale druhé porážce poměrem 20:25 a celkově 0:3 už zabránit nedokázal.

„Jsem rád za tři body a třísetovou výhru také proto, že za sebou máme velmi těžký týden. Především čtvrteční pohárový postup v Prostějově byl emočně hodně vyčerpávající. Proto jsme tentokrát zvolili jinou herní variantu a sestavu. Samozřejmě to tím pádem v souhře mírně skřípalo, ale holky to zvládly a podaly soustředěný výkon. Chtěli jsme využít toho, že za domácí nastoupila donedávna ještě naše Karin Lazárková. Šli jsme po ní, ale ustála to a hrála opravdu dobře,“ uznal olomoucký kouč Martin Hroch.

„Snažili jsme se s favorizovanými hosty držet krok, ale byla tam vidět jejich kvalita i zkušenost. Předčili nás na útoku i přihrávce. Přesto musím opět pochválit náš velmi mladý tým; holky bojují, snaží se a prokazují i herní kvalitu, jen ty maličkosti především v koncovkách scházejí,“ konstatoval domácí trenér Jan Drešl.

Další ligové zápasy čekají oba dnešní soupeře mimo oficiální termíny. Šternberk bude ve středu 19. ledna od 17 hodin dohrávat 19. soutěžní kolo v Ostravě, Olomouc o den později (ve čtvrtek 20. ledna od 18 hodin) předehraje utkání 21. kola extraligy doma proti Frýdku-Místku.

 

TJ Sokol Šternberk - VK UP Olomouc 0:3 (-22, -20, -20)

Rozhodčí: Velinov, Kavala

Čas: 76 minut

Diváků: 100

Šternberk: Körmendyová, Ramajová, Lazárková, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, libero: Slavíková. Střídaly: Kořínková, Vyjídáková.

Olomouc: Silva, Moscická, Babićová, Herdová, Kneiflová, Šmídová, libero Kulová. Střídala: Šepeľová.


Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 4
F

Frenk 15. 1. 2022 21:31:00

Holky díky za vítězství v derby zápasech v Prostějově a ve Šternberku !!!!!! 💙🧡🤍

Upravit komentář

V

Václav 15. 1. 2022 23:01:44

Gratulace děvčatům za další 3 body a teď to hlavní. Už dlouho jsme tady neměli tak divoký ročník. Olomouc prohraje doma s Olympem a vyhraje v Prostějově, Olymp prohraje doma s Prostějovem, Liberec dostane doma nakládačku 3:0 od KP Brno a mohl bych pokračovat. Závěrem roku to vypadalo, že Ostravě dochází dech, ale v odvetě poháru v Brně s KP prohráli až v pátém setu a jsou výkonnostně zpátky.

Vždy byl v extralize jeden, maximálně 2 favorité. Letos je jich hned 5. Liberec, KP Brno, Olomouc, Ostrava, Prostějov. Rozdíl v bodech v tabulce není důležitý. Důležitá bude aktuální výkonnost. Trochu se to vyjasní ve finále poháru, ale na vítěze extraligy bych si fakt netroufl tipovat. V Praze už dnes hrála za VK Šunderlíková. Bylo vidět že měla delší pauzu, ale to se dá dohonit a v play of bude VK hodně, opakuji hodně nebezpečné. Jestli skončíme čtvrtí, budeme hrát s nimi, pokud by jsme se dostali na 3 místo, hráli bychom se Šelmami, což se mi zdá nejlépe hratelné.

Na začátku sezony byla brána Dukla jako jasný favorit, ale po tom, co jsem dnes viděl v Liberci??? KP Brno, které je složené z 90% z Juniorek17-20 let hraje čím dál lépe, skoro se nechce věřit jak ty holky za jeden rok výkonnostně poskočily. A to ještě udělali před sezonou skvělý kauf a koupili slovenskou blokařku Hrušeckou - dvoumetrové bidlo, které je také v juniorském věku. Týden po finále poháru se s nimi střetneme v Olomouci a pokud v poháru porazíme Duklu, budeme je mít za soupeře i ve finále. Máme se tedy na co těšit a jsem rád, když čtu, že naši trenéři vymýšlejí různé systémy hry podle soupeřů na které jdou. Další kolo je až za týden, takže je čas na další sehrávání s Luckou a pak si holky mohou srovnat účty se Sokolkami z Frýdku.

Upravit komentář

M

Miroha 16. 1. 2022 07:56:46

Gratuluji k vítězství !!. Jak klad vidím nové možnosti v sestavě. S Frýdkem by se snad mohlo ještě pilovat na formě. A ještě něco: proč jsou na našich stránkách pod článkem jen fotografie štemberaček ? Copak nebyla ani jedna olomoučanka učesaná a namalovaná ?

Upravit komentář

A

Adam Fritscher 17. 1. 2022 11:32:00

Dobrý den, holkám to bezpochyby slušelo jako vždy, ale fotografie ze zápasu jsem obdržel od šternberského klubu, proto poněkud "jednostranný" záběr. Adam Fritscher

Upravit komentář