Sezona se blíží. Volejbalistkám Olomouce začíná letní dřina

30. 7. 2021

Tradičně hned na začátku srpna zahajují letní přípravu na novou soutěžní sezonu extraligové volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Zbrusu nový tým vysokoškolaček se sejde poprvé v úterý 3. srpna na večerní seznamovací schůzce. To pravé pocení přijde až od středečního rána. 

„Prakticky celá příprava proběhne v Olomouci v posilovně a na hale. Prošpikována bude extra akcemi, jako jsou výlet na kolech Nízkým Jeseníkem, teambuildingový orientační běh či den s naší mládeží na jejich tradičním soustředění na Pastvinách. Do toho nás čekají společné tréninky s Prostějovem a Olympem Praha. Jako venkovní herní test bude sloužit víkend v polském městě Bielsko-Biała 11 a 12. záři, kde je domluven společný trénink a jeden přátelský zápas,“ odhaluje „jízdní řád“ přípravného období hlavní trenér VK UP Martin Hroch.

Nový ročník extraligy začne 25. září, už 20. září by však Olomoučanky měly hrát jakožto vítězky Českého poháru v Liberci Superpohár proti domácím mistryním republiky. „Tato skutečnost nás donutila změnit organizaci našeho turnaje Tomi-Remont Cup, který se uskuteční 16 až 18. září za účasti čtyř týmů systémem každý s každým,“ zmiňuje kouč univerzity.

Toho čeká náročná práce už v přípravném období, protože musí sehrát prakticky kompletně nové družstvo. „Takže neprodleně začneme pracovat na týmové struktuře, komunikaci, vzájemných vazbách a herním stylu. Počet národností v kádru se ustálil na sedmi, takže je opravdu na čem pracovat. Ze začátku do toho půjdeme postupně, aby byla kondiční příprava koordinována s tou míčovou. Hlavně v začátcích asi budou vidět velké rozdíly, neboť všechny hráčky neměly stejné tréninkové možnosti,“ uvědomuje si Martin Hroch.

Aby toho na něj nebylo málo, národnostně různorodý tým se bude do Olomouce sjíždět postupně. „Elena Babićová se připojí po mistrovství Evropy, další zahraniční hráčky dojedou během prvního týdne, jak jim to umožní letecké spoje či mezinárodní opatření v souvislosti s covidem. A poslední podepsaná hráčka Viktoria Moscická dorazí okolo 9. srpna. Asi největším oříškem je momentálně brazilská smečařka Jessica Silvaová. Kvůli situaci v její zemi naše ministerstvo zdravotnictví a Národní sportovní agentura na čas pozastavily přílety z Brazílie. Ale vypadá to, že se situace začíná uvolňovat, tak uvidíme. Některé hráčky také řešily očkování ve svých zemích, i to musíme respektovat. Ale věřím, že na začátku září už nebude chybět nikdo. A v neposlední řadě jsme museli hledat také řešení v souvislosti s přípravou českého reprezentačního celku na evropský šampionát. Vzhledem k tomu, že jsem členem realizačního týmu, v době mé nepřítomnosti bude tým v rukách asistenta Míčka a kondičního trenéra Přichystala,“ dodává kouč VK UP Olomouc.

Komentáře nejsou povoleny.