Rychle zapomenout. Na závěr roku další prohra 0:3

30. 12. 2022

Posledními zápasy programu extraligy volejbalistek v roce 2022 byly duely jejího 18. kola. Univerzita Palackého Olomouc se představila v Brně na palubovce vicemistrovského Králova Pole a po šesté porážce ve třech setech v řadě už vyhlíží restart v novém roce.

První set byl vyrovnaný do stavu 5:5, pak ale domácí hráčky poprvé bodově odskočily (10:6) a nadále navyšovaly své vedení (15:9, 20:14). Závěr už Královo Pole bez problémů dohrálo ve svůj prospěch - 25:17 a 1:0.

Převahu na hřišti domácí tým potvrzoval i v úvodu následující sady a brzy vedl 6:2. Náskok Brno drželo (12:7, 17:10) a po výsledku 25:15 vedlo už 2:0. 

Obraz hry se nezměnil ani v další části hry. Královo Pole na hřišti dál dominovalo (9:4, 13:5) a v koncovce vedlo už 20:9. Domácí si poté dokráčeli až k deseti mečbolům (24:14) a konečnou výhru slavili po druhém z nich (25:15).

„Potvrdilo se, že zatímco nám se v poslední době daří, Olomouc výsledkově strádá. Nicméně my jsme po celé utkání udrželi jak herní plán, tak pozornost,“ konstatoval šéf brněnské lavičky Erik Nezhoda.

„K dnešnímu zápasu asi ani nemohu mít komentář,“ pokrčil rameny ztrápený kouč poraženého celku Martin Hroch.

Extraliga bude pokračovat ve čtvrtek 5. ledna svým kompletním 19. kolem a Olomoučanky v něm budou hrát od 17 hodin ve Frýdku-Místku.


VK Královo Pole - VK UP Olomouc 3:0 (17, 15, 15)

Rozhodčí: Ištvanech, Velinov

Čas: 63 minut

Diváků: 160

Královo Pole: Hrušecká, Borrerová, Bukovská, Stojkovićová, Nikolová, Kuníková, libero Digrinová. Střídaly: Vítková, Pelikánová, Rožnovjáková, Kamasová, Prchalová

Olomouc: Weidenthalerová, Körmendyová, Tinklová, Herdová, Moscická, Rajlićová, libero Slavíková. Střídaly: Borovcová, Kneiflová, Galvãová

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 9
M

Miroha 31. 12. 2022 10:24:38

Bohužel stejně jako pan trenér nechci mít žádný komentář !! Ale je to bída, že by celá hra stála na jedné smečařce, která když se zraní, tak neumíme hrát ? Připadá mi to v tomto období stejné jako loni, chvilku ano, chvilku ne a když ne, tak vůbec nic.... Přesto přeji všem do nového roku všechno nejlepší.

Upravit komentář

f

fanda UP 31. 12. 2022 13:34:43

Dobrý den, původně jsem poslední den roku a poslední zápas vůbec nechtěl komentovat ,ale co je moc je moc... Výrok trenéra zda komentovat či nikoli je za hranou možného! Kdo jiný než on je zodpovědný za vedení družstva a jeho výsledky! Nikoliv předseda, který jej avizoval a chtěl před dvěma roky k družstvu jako trenéra na profesionální úrovni a "odsunul" jiného. Jak je možné, že lavička vede téměř dva sety hráčky převážně ke zkráceným podáním, které si soupeř lehce přijme a následně vede útok všemi sledy s jednoznačným výsledkem. Ona to Veronika řekla v komentáři zcela jasně - bez obrany se nedá hrát, a má pravdu. Tohle skutečně ubránit nejde ani když chci! Domácí hráčce jde razantní podání a rozhoduje tím stav setu, bereme si oddech za nepochopitelného stavu 23 : snad 14?!? To snad ne, byli trenéři vůbec na utkání a vedli družstvo? Co se stane dál? Zřejmě nic, tak jako zpětně při jiných diskuzích v minulosti, vedení nereagovalo na podněty a dotazy fandů a "politicky" nechalo vše vyhnít. (bída klubových stránek to potvrzuje)

Závěrem dle mého názoru jsou možné příčiny ve vztahu mezi hráčkami, v komunikaci družstva-trenér, družstvo + trenér-vedení a finančních záležitostech. Nevím, neznám a stěží se dovím. Ale řešení musí přijít.

Pamatuji si olomoucký ženský volejbal od 80let kdy prošel různými časy úspěchů transformací, sestupu a jiných nezdarů po dnešek a jen doufám, že nedojde na slova minulého trenéra v tisku.............


PF2023.


Upravit komentář

H

Honza 31. 12. 2022 13:55:54

Tak předně všem PF 2023. Jinak se nebudu k výsledkům vyjadřovat, psal jsem to v minulé sezoně, nic se neděje, vše je při starém. Klubové stránky mizerné (zkuste se podívat jinam), mám takový pocit, že vedení na nás fanoušky kašle. Říká se, že ryba smrdí od hlavy a tady to platí dvojnásob.

Na hráčky se nezlobím, ty hrají podle toho, co jim trenér řekne. Ale na rovinu - je to bída a nedá se na to koukat. Chtěl jsem jet do Brna ale po tom, co jsem vidět proti Ostravě, tak jsem to vzdal.

No škoda, asi fandíme jen trochu z nostalgie, ale myslím si, že bude-li to takhle pokračovat,, zmizí i ta nostalgie.

Zlatý trenér Jirka Teplý - ať je mu tam nahoře co nejlépe a hlavně ať tu bídu nevidí..

Upravit komentář

H

Hanka 31. 12. 2022 15:17:59

Dva poslední zápasy mne bolely fyzicky jako diváka, ano nedalo se na ně dívat. Ale.. při zápasu s Ostravou, bylo vidět, že některé hráčky jsou fyzicky indisponovány. Celé družstvo vypadá, že je na něm deka. Pan trenér asi jede rogerianský přístup (je to z psychologie kdy terapeut nemluví a klient se dopracuje k řešení sám).

Pojďme při dalších zápasech holky podržet jako slušní fanoušci. Křičet na ně sprostě jako tomu bylo při zápasu s Ostravou to už je totiž hodně přes čáru. Inspirujme se u toho jak to vypadá když fandí fanoušci jiných klubů.

Ale stojím si za tím, že hlavní tragédie této sezony je opět nahravačka a v této sezoně nově i účko. Kde nic není, tam ani...

Upravit komentář

T

Tom 31. 12. 2022 16:03:30

To zase bylo hrůza, nemělo by to stát na jedné hráčce.

Holky, už se konečně proberte!!!!!

Začnete už hrát, ne to co předvádíte.

Upravit komentář

V

Václav 31. 12. 2022 20:03:38

Před měsícem jsme porazili v Prostějově lídra ligy v podstatě bez Zuzky Šepelové se sestavou která sklízí v posledníchn zápasech jednu porážku za druhou. Měli jsme tam 40% produktivitu v útoku a dali jsme jim 8 es. Proč to teď nejde nevím, ale měl by to vědět trenér a něco s tím udělat. Místo toho je to čím dál horší. Jestli jsou v tom peníze, špatný trening nebo nedobré vztahy v družstvu, z tribuny můžeme jen hádat.

Klub nemá špatné hráčky. Šepelová, Herdová i Kormendyová jsou členkami slovenské reprezentace. Kneiflová a Slavíková byly začátkem roku v širším výběru české reprezentace. Souhlasím s názorem, že je tady problém na nahrávce. Systém pokus-omyl který na tomto postu zvolil klub zjevně nefunguje. Z Prostějova v této sezoně nadbytečná nahrávačka Dvořáčková odešla hrát do Frýdku. Proč se nedomluvilo její hostování ? U nás zjevně nadbytečná smečařka Karin Lazárková hraje (a velmi dobře) v Přerově. Teď by se nám moc hodila a mohl bych pokračovat.

Velmi úspěšný trenér Zapletal, který s děvčaty 2x za sebou vyhrál český pohár nedostal prodlouženou smlouvu a místo ní klub přijal sice velkého sympaťáka M.Hrocha, jehož dosavadní trenérské výsledky jsou však alarmující. (Sokol Šternberk., Francie Quimper Volley a nyní i VK Olomouc). To, že je asistentem trenéra české reprezentace vůbec nic neznamená. Je tam nulová odpovědnost na rozdíl od VK, které trenuje a vede. Vypadá to, že se dohraje sezona a pak se tzv. uvidí. Jak tyto výsledky ovlivní následně již skomírající návštěvnost a zájem našich stávajících sponzorů je .......

Upravit komentář

F

Frenk 2. 1. 2023 19:14:11

Je to hrůza a děs..... Jen hračky ví, co zatím je.... Nejhorší varianta je, že nechtějí hrát za Olomouc, pak ať táhnou.....

Upravit komentář

V

Václav 3. 1. 2023 12:27:09

Frenku, nepřehnal jsi to trochu? Pokud víš víc než my ostatní a není to důvěrné, můžeš to tady sdělit. Taky mám dojem, že Hanka mívá většinou informace od zdroje. Takže děvče , v čem je problém.???

Upravit komentář

F

Frenk 3. 1. 2023 20:28:20

Václave, na mém komentářu není nic špatného, podle jmen by to měl být velice silný tým, takže....a chceš hrát za Olomouc, nebo ne....

Upravit komentář