Role favorita nám nesmí svazovat ruce, říká před play-off Zuzana Šepeľová

17. 3. 2022

V dosavadním průběhu sezony měly výkony volejbalistek VK UP Olomouc rezervy, v extraligovém play-off ale bude družstvo trenéra Hrocha bojovat z nové startovní čáry o co nejlepší výsledek. „K sérii s Šelmami musíme přistoupit na 110 procent a popasovat se i s rolí favorita. Chtěla bych pozvat všechny fanoušky volejbalu, aby přišli do haly a pomohli nám naplnit hlediště i naše cíle,“ říká před čtvrtfinálovými boji s brněnským soupeřem slovenská smečařka v olomouckých službách Zuzana Šepeľová. První čtvrtfinále začne ve sportovní hale Univerzity Palackého v pátek 18. března v šest odpoledne.

Sedmadvacet zápasů základní části extraligy je za vámi. Jak se za touto fází sezony ohlížíš?

Celkově zatím nemůžu sezonu zhodnotit, ale určitě to není úplně podle mých představ. Hodně zápasů jsme prohrály vlastními chybami. Přišla jsem ze slovenské ligy z týmu, který málokdy prohrával, a nebyla jsem na to vůbec zvyklá. Spousta zápasů mě opravdu upřímně mrzí, protože náš tým se zkušenými hráčkami ze zahraničí by měl určitě podávat stabilnější výkony.


Jak jsi zmínila, tým někdy trápila určitá nevyrovnanost výkonů. Jak se na tom dá zapracovat?

Může za tím být právě i to, že máme v družstvu hráčky více národností. Trenéři to s námi někdy nemají jednoduché a někdy se musíme i nějak porovnat mezi sebou. Přece jen máme každá jinou povahu a jsme zvyklé na různé věci. Ale teď se musíme maximálně semknout, hrát jako jeden tým a ukázat na hřišti bojovnost a srdce.


Brzy se rozběhne závěrečná část sezony. jaká je nálada v týmu před play-off?

Je tu play-off a tím pádem se začíná od nuly. Stát se může cokoliv, a proto musíme pracovat na 110 procent a přistoupit k sérii s plnou vážností. Nálada je dobrá, na každém tréninku pracujeme stejně jako doteď. Časem bude určitě přibývat nervozity, ale s tím se musíme popasovat a obrátit to v náš prospěch.


Co očekáváš od čtvrtfinálového soupeře, brněnských Šelem? Co bude klíčové pro úspěch?

Šelmy jsou pro nás určitě příjemnější soupeř než další varianty, které jsme očekávali. Protože jsme s nimi ještě v sezoně neztratily ani bod, budeme favority čtvrtfinále. To nám ale nesmí nijak svazovat ruce. Musíme podat koncentrovaný výkon a jít za každým bodem. Jak už to v ženském volejbale bývá, klíčový bude podle mě servis. Musíme Šelmy odtáhnout podáním od sítě a naopak ustát tlak, který na nás budou chtít vytvořit svým podáním.


Jak sis zatím zvykla na českou nejvyšší soutěž? Jak velký je to pro tebe rozdíl?

Na Slovensku bylo moje postavení v týmu jiné, než je tady. Musím se vypořádat s lepšími bloky na straně soupeře, víc po mně taky chodí servisem. Delší dobu jsem si zvykala na to, že nehrajeme s míči Mikasa, ale Gala. Týmy v české lize jsou určitě vyrovnanější než na Slovensku. Každý může porazit každého a neměly bychom si dovolit zvolnit ani v jednom utkání. Občas to bohužel nevyšlo, ale věřím, že v play-off to bude z naší strany vypadat o hodně lépe.


Jaké jsou po několika měsících tvoje dojmy z Olomouce? Našla sis místo na tvé oblíbené kávičky? Co se ti ve městě nejvíc líbí?

Olomouc je krásné město. Má nádhernou přírodu a samozřejmě skvělé kavárny (směje se). Nebudu jmenovat jen jednu, chutná mi tu všude, i když nejčastěji si ji dávám v pohodlí olomouckého domova. Nejvíc se mi líbí asi na Svatém Kopečku, je tam nádherná příroda a skvělý výhled. Samozřejmě pokud tento výlet nemáme v rámci tréninku na kolech (smích).

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři