První set v Lize mistryň je náš! Novara však nakonec vítězí 3:1

3. 2. 2021

Zatím poslední vítěz Champions League, italský tým Igor Gorgonzola Novara, byl druhým soupeřem volejbalistek VK UP Olomouc na druhém turnaji letošního ročníku nejprestižnější klubové soutěže světa v polských Policích. Pro vysokoškolačky to bylo páté a předposlední vystoupení v letošní Lize mistryň a konečně se v něm dočkaly alespoň dílčího úspěchu v podobě vyhraného setu. Univerzita Palackého prohrála s Novarou 1:3 a své vystoupení na evropské scéně v této sezoně zakončí ve čtvrtek od 17.30 proti ruské Kazani.

Italské favoritky začaly velkým náporem a při servisu Hancockové se ujaly vedení 5:0. Náskok Novary navíc dále narůstal (1:8, 3:13) a i po zbytek setu se pohyboval kolem deseti bodů. A přesně tak také přes dílčí olomoucké snížení při podání Nové (8:19, 12:19) sada skončila - 15:25 a 0:1.

Do druhého dějství naopak vstoupily lépe vysokoškolačky (3:1), které sice vzápětí nechaly soupeřky otočit (4:5), ale tentokrát už nikoliv bodově odskočit. Nejtěsnější vedení se pak přelévalo ze strany na stranu a byly to české zástupkyně v elitní soutěži, které se jako první vzdálily na větší rozdíl (12:9, 15:10). Náskok Olomouce navíc postupně narostl až na sedm bodů (18:11, 19:12) a vytoužený dílčí úspěch byl v tuto chvíli blízko. Jenže po servisech střídající Herbotsové to bylo 19:19 a zrodila se dramatická koncovka. Hráčky VK UP v ní znovu šly do vedení (21:19), Novara opět srovnala (21:21), následoval další únik Hanaček (23:21) a za stavu 24:22 dokonce jejich dva setboly. A když se ujal hned ten první, mohl se olomoucký tým radovat ze zisku premiérové sady v letošní Lize mistryň.

Univerzitě následně patřil i první bod třetí části zápasu, tentokrát však Novara nechtěla ponechat nic náhodě a více než citelně zvýšila obrátky (1:4, 3:13). Po osmi úspěšných servisech Herbotsové (6:14, 6:23) se navíc začal rodit nepříjemný debakl, který nakonec skutečně přišel - 8:25 a favorit znovu vedl.

Olomoučanky se ale v tomto utkání znovu dokázaly z vysoké porážky rychle otřepat a v úvodu čtvrtého setu při podání kapitánky Valkové rázem vedly 5:0. Jejich náskok pak dokonce vystoupal až na rozdíl sedmi míčů (9:2), to už se však začaly startovat také italské volejbalistky (9:5). Univerzita přesto stále disponovala pětibodovým polštářem (10:5, 12:7), o ten ale i vinou vlastních nepřesností přišla (12:12). Oba celky se pak střídaly v jednobodovém vedení, poslední olomoucké přišlo za stavu 20:19. Ze ztráty 21:23 už se Hanačky nedostaly, první mečbol sice ještě odvrátily, ten druhý ale ne. Nadějně rozehraný set ztratily nejtěsněji 23:25 a celý zápas 1:3.

„Určitě bych se chtěl radovat ze zisku našeho prvního setu, bohužel však zároveň vnímám zklamání z toho, že jsme mohli mít jeden bod, možná i dva. Ve druhém a čtvrtém setu jsme byli lepším týmem, v polovině toho čtvrtého jsme ale nedohráli dva míče a pustili soupeře do koncovky, což je s takovými týmy vždy vražedné. Až na výbuch ve třetím setu, za nějž ale hráčky příliš neviním, protože nás v něm Italky doslova rozstřílely servisem, se hrál moc pěkný volejbal. Holkám bych chtěl za výkon a nasazení poděkovat,“ řekl trenér VK UP Petr Zapletal.


VK UP Olomouc - Igor Gorgonzola Novara 1:3 (-15, 22, -8, -23)

Rozhodčí: Mezöffy (Maďarsko), Michlicová (Polsko)

Čas: 98 minut

Diváků: 0

Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Madsenová, libera Kulová, Zilbermanová. Střídaly: Kneiflová, Šmídová, Lazárková.

Novara: Chirichellaová, Hancocková, Bosettiová, Bonifaciová, Smarzek-Godeková, Daalderopová, libero Sansonnaová. Střídaly: Populiniová, Herbotsová, Zanetteová, Battistoniová.


Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 4
M

Miroha 4. 2. 2021 07:25:22

Velká gratulace !!!. Navic škoda také 4. setu , který se zdál být dobŕe rozehrátý. Bylo by to velké překvapení. Budeme se těšit na dnešek.

Upravit komentář

H

Homer 4. 2. 2021 11:19:20

smrdělo to bodem, ale i bez bodu dobrý výkon !!

Upravit komentář

V

Václav 4. 2. 2021 12:46:32

Druhý a čtvrtý set mi udělal radost a navíc jsem si díky přenosu a detailním záběru kamer všiml jak dobrou partu mezi sebou děvčata mají. Dnes hrajeme s Kazaní a to je mančaft, který nám podle mě vyloženě nesedí. Pokud bychom zlepšili příjem ( včera zase bídných 27%) a Katka na nahrávce měla svůj den tak by se mohly dít věci, ale je to jen přání, tak uvidíme.

Upravit komentář

T

Tom 4. 2. 2021 13:30:25

Pěkný volejbal, holky do toho!!!!! VK UP OLOMOUC ❤️❤️❤️

Upravit komentář