První porážka sezony přišla v Ostravě. Zapisujeme alespoň bod

7. 10. 2021

I potřetí v řadě se na začátku nové sezony představily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc na palubovce svých soupeřek. Ve 4. extraligovém kole nastoupily v Ostravě k měření sil druhého a třetího celku neúplné tabulky. A zatímco ve Frýdku-Místku a Přerově slavily třísetové vítězství, na ostravské palubovce padly 2:3.

Úvod utkání byl velice vyrovnaný. Domácí vedli 7:5, hostující celek pak třemi body v řadě otočil na 7:8 a následně zvýšil na 11:14. Ostravské volejbalistky dotáhly na 13:14, od stavu 16:18 zapsaly hned čtyři body v řadě a šly do koncovky s dvoubodovým náskokem (20:18). Od vyrovnaného stavu 22:22 pak uhrály poslední tři výměny a díky výhře 25:22 braly první sadu.

Druhé dějství začalo opět napínavou přetahovanou. Od stavu 7:7 však Ostrava při podání Zemanové odskočila na 12:7, olomoucké snížení z 14:8 na 14:11 už na zvrat nestačilo. Domácí si udržovali chvílemi těsný, chvílemi výraznější odstup až do koncovky, kterou opětovně ovládly poměrem 25:22.

Také na začátku třetí sady se bojovalo o každý bod. Vyrovnáno bylo ještě za stavu 8:8, pak ale hostující tým přidal na důrazu a v bodové úspěšnosti. Vysokoškolačky se ve skóre postupně vzdalovaly (8:12, 9:14) a náskok už si nenechaly vzít - 20:25 a 1:2.

Téměř hororový průběh nabídla čtvrtá část střetnutí. Univerzita při servisu Blancové utekla ze stavu 7:5 pro domácí na 7:14, domácí tým kontroval podáním střídající Jasečkové (9:15, 14:15). Ani další úprk Hanaček úspěch nepřinesl (15:18, 18:18) a koncovka tak přinesla nervy na obou stranách. První setbol měli hosté (23:24), poté následovaly tři mečboly Ostravanek a až tři body Olomouce od stavu 27:26 na konečných 27:29 znamenaly vyrovnání a nutnost hrát rozhodující zkrácenou hru.

Úvod tiebreaku se nesl ve znamení předchozích setů. Srovnáno bylo ještě za stavu 5:5, Ostrava poté odskočila (7:5) a strany se v utkání naposledy měnily za stavu 8:6 pro domácí tým. Ostravské volejbalistky už si náskok dokázaly udržet a nakonec zvítězily 15:11 a 3:2.

„Utkání jsme si prohráli špatnou obranou na síti. Velké rezervy jsme měli i v útočné fázi a na servisu, ale právě obrana byla příčinou naší porážky. Jediné pozitivum vidím v tom, že jsme to za stavu 0:2 na sety nezabalili a odvezli si alespoň jeden bod,“ konstatoval šéf olomoucké lavičky Martin Hroch.

„Z naší strany jsme viděli výborný vstup do zápasu proti týmu, který je se spoustou cizinek jasným favoritem ligy. Bohužel jsme nebyli tak důrazní a agresivní další dva sety, ale důležité bylo, že jsme se vrátili do zápasu i po prohrané koncovce čtvrté sady, řekl bych smolně prohrané. Tiebreak už byl zcela jednoznačný. Takové zápasy musí samy o sobě zvát daleko více fanoušků do hlediště a my chceme hrát pro diváky. Holky odehrály bombastický zápas,“ chválil trenér Ostravy Zdeněk Pommer. 

V sobotu 9. října čeká Olomoučanky premiérový duel tohoto ligového ročníku před domácím publikem. V utkání 5. extraligového kola vyzve Univerzita Palackého od 17 hodin pražský Olymp.


TJ Ostrava - VK UP Olomouc 3:2 (22, 22, -20, -27, 11)

Rozhodčí: Trumpeš, Peloušek

Čas: 125 minut

Diváků: 150

Ostrava: Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, Jedličková, Kotlabová, Nečiporuková, libero Jančová. Střídaly: Kašparová, Bauerová, Jasečková, Chládková.

Olomouc: Gambová, Moscická, Štimacová, Šepeľová, Blancová, Babićová, libero Kulová. Střídaly: Šmidová, Lazárková, Kneiflová.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři