Přetlačovaná se Šelmami přinesla tři body a posun na třetí místo

26. 2. 2022

Po porážkách na palubovce třetí Ostravy a prvního Liberce se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily před domácím publikem. V 25. extraligovém kole hostily vysokoškolačky brněnské Šelmy a až po dvou vyrovnaných prvních sadách dokázaly potvrdit roli papírového favorita. Tým VK UP zvítězil 3:1 a v tabulce se dostal na třetí místo o bod před Ostravu.

Po vyrovnaných úvodních výměnách se jako první osmělili hosté a vypracovali si až tříbodový náskok (7:10). Olomoučanky však nejprve při podání Herdové otočily (11:10) a pak i díky servisům Brazilky Silvy šly do trháku (16:12). Bodová přestřelka pokračovala i dál: nejprve servírovala brněnská Mikysková (16:18), poté domácí Šepeĺová (22:18) a až tento moment se ukázal jako rozhodující. Šelmy už nedokázaly srovnat krok a set skončil výhrou Univerzity Palackého 25:21.

Také druhé dějství začaly lépe hostující volejbalistky, dlouho se však nemohly odpoutat od domácího celku, který se držel v těsném odstupu maximálně tří bodů. Jenže za stavu 14:15 přišla na podání brněnská Širůčková a rázem to bylo 14:21. V závěru ještě vykřesala jiskřičku domácí naděje servírující Blancová (15:23, 19:23), bohužel však příliš pozdě. Po výsledku 20:25 bylo vyrovnáno.

Navíc i na začátku třetí části byly Šelmy lepším týmem a univerzita dlouho jen dotahovala (1:3, 5:8). K obratu zavelela opět Blancová na podání (8:11, 12:11) a rozhodující olomoucký úder přišel při servisech Moscické (17:16, 21:16). Koncovku už si domácí hráčky nenechaly vzít a díky výhře 25:20 vedly 2:1.

Až čtvrtá sada přinesla od počátku nápor vysokoškolaček (9:6, 13:8), hosté ale dokázali zareagovat (13:12). Teprve dva domácí body od stavu 18:16 na 20:16 přinesly do olomouckých řad potřebný klid a závěr byl již v režii Univerzity Palackého - 25:19 a 3:1.

„Jako už několikrát předtím jsme vydrželi hrát vyrovnaně jen zhruba dva a půl setu, pak na nás opět přišla únava. Soupeř měl po většinu zápasu lepší servis. Ve čtvrtém setu už to bylo na naší straně i trápení v poli, měli jsme problém Olomouc ubránít a z toho pramenily i další chyby,“ řekl brněnský kouč Ondřej Boula.

„Ze tří utkání se Šelmami v této sezoně bylo to dnešní nejvyrovnanější. My jsme se nedokázali nastartovat, chyběla nám energie a vůle k vítězství. Holky si možná myslely, že se to vyhraje samo, přestože jsme je právě na toto upozorňovali s tím, že Šelmy hrají poslední dobou ve velmi dobré formě. Pomohlo nám dvojstřídání, výborně se chytila Veronika Tinklová a tým se nastartoval. Po celé utkání jsme ale měli zoufalý blok, čímž to měly těžké i holky v poli. Pokud chceme v blížícím se play-off, pomýšlet alespoň na semifinále, nemůžeme hrát takto,“ nebyl i přes tříbodovou výhru vůbec spokojen domácí trenér Martin Hroch.

Ve čtvrtek 3. března přivítají Olomoučanky v předehrávce 26. ligového kola tým Prostějova. Hrát se začne v univerzitní sportovní hale na Lazcích v 18 hodin.


VK UP Olomouc - VK Šelmy Brno 3:1 (21, -20, 20, 19)

Rozhodčí: Slezák, Peloušek

Čas: 97 minut

Diváků: 330

Olomouc: Herdová, Blancová, Silva, Šepeľová, Moscická, Štimacová, libero Kulová. Střídaly: Babićová, Tinklová, Kneiflová.

Brno: Nováková, Pluhařová, Benediktová, Mikysková, Komárková, Širůčková, libero Chevalierová. Střídaly: Kozubíková, Mokrá, Podhrázká, Borovcová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 4
V

Václav 27. 2. 2022 12:35:13

Tři kola před play of by náš mančaft měl fungovat jako dobře namazaný stroj. Místo toho tam pořád něco drhne. Na liberu se Kulová pere s příjmem ( libero šelem bylo o 20% lepší) Středačka Blanco je při dobré nahrávce v útoku smrtící, ale na druhé straně za zápas opět neudělala ani jeden bodový blok. Největší rezervy nebo také slabiny máme na nahrávce. Verča je až na ten zoufalý servis jednoznačně lepší než Stymac.

Z Prostějova přišly dvě zprávy. Ta lepší je, že Ostrava nebodovala a jsme třetí. Ta horší je že VK chytá formu a jeho poslední nákup účko Šunderlíková 190/85 také. V sobotu se u nás rozhodně jestli ve čtvrtfinále play of budeme začínat doma se Šelmami, nebo pojedeme do Prostějova. Takže motivaci na sobotu mají jak hráčky, tak fandové.

Upravit komentář

V

Václav 27. 2. 2022 12:57:41

Vypadá to, že hrany mezi bývalým úspěšným trenérem Olomouce Mgr. Zapletalem a olomouckým klubem se ani časem nevyhladily. Nadějná smečařka VAM Olomouc Lucie Zapletalová v příštím roce za Olomouc hrát pravděpodobně nebude. Její volejbalová cesta v extralize údajně začne u našeho nejbližšího konkurenta VK Prostějov. Škoda.....

Upravit komentář

D

DNK 27. 2. 2022 16:15:50

Václav, jaké vyjdou čísla dnes ve sportce?

Upravit komentář

M

Miroha 27. 2. 2022 17:20:59

Tak hrát umíme určité lépe než včera!!. Ale 3 body jsou doma. Rozhodne zápas s Prostéjovem, snad to vyjde !! Musíme!!.

Upravit komentář