Přetlačovaná se Šelmami přinesla tři body a posun na třetí místo

26. 2. 2022

Po porážkách na palubovce třetí Ostravy a prvního Liberce se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily před domácím publikem. V 25. extraligovém kole hostily vysokoškolačky brněnské Šelmy a až po dvou vyrovnaných prvních sadách dokázaly potvrdit roli papírového favorita. Tým VK UP zvítězil 3:1 a v tabulce se dostal na třetí místo o bod před Ostravu.

Po vyrovnaných úvodních výměnách se jako první osmělili hosté a vypracovali si až tříbodový náskok (7:10). Olomoučanky však nejprve při podání Herdové otočily (11:10) a pak i díky servisům Brazilky Silvy šly do trháku (16:12). Bodová přestřelka pokračovala i dál: nejprve servírovala brněnská Mikysková (16:18), poté domácí Šepeĺová (22:18) a až tento moment se ukázal jako rozhodující. Šelmy už nedokázaly srovnat krok a set skončil výhrou Univerzity Palackého 25:21.

Také druhé dějství začaly lépe hostující volejbalistky, dlouho se však nemohly odpoutat od domácího celku, který se držel v těsném odstupu maximálně tří bodů. Jenže za stavu 14:15 přišla na podání brněnská Širůčková a rázem to bylo 14:21. V závěru ještě vykřesala jiskřičku domácí naděje servírující Blancová (15:23, 19:23), bohužel však příliš pozdě. Po výsledku 20:25 bylo vyrovnáno.

Navíc i na začátku třetí části byly Šelmy lepším týmem a univerzita dlouho jen dotahovala (1:3, 5:8). K obratu zavelela opět Blancová na podání (8:11, 12:11) a rozhodující olomoucký úder přišel při servisech Moscické (17:16, 21:16). Koncovku už si domácí hráčky nenechaly vzít a díky výhře 25:20 vedly 2:1.

Až čtvrtá sada přinesla od počátku nápor vysokoškolaček (9:6, 13:8), hosté ale dokázali zareagovat (13:12). Teprve dva domácí body od stavu 18:16 na 20:16 přinesly do olomouckých řad potřebný klid a závěr byl již v režii Univerzity Palackého - 25:19 a 3:1.

„Jako už několikrát předtím jsme vydrželi hrát vyrovnaně jen zhruba dva a půl setu, pak na nás opět přišla únava. Soupeř měl po většinu zápasu lepší servis. Ve čtvrtém setu už to bylo na naší straně i trápení v poli, měli jsme problém Olomouc ubránít a z toho pramenily i další chyby,“ řekl brněnský kouč Ondřej Boula.

„Ze tří utkání se Šelmami v této sezoně bylo to dnešní nejvyrovnanější. My jsme se nedokázali nastartovat, chyběla nám energie a vůle k vítězství. Holky si možná myslely, že se to vyhraje samo, přestože jsme je právě na toto upozorňovali s tím, že Šelmy hrají poslední dobou ve velmi dobré formě. Pomohlo nám dvojstřídání, výborně se chytila Veronika Tinklová a tým se nastartoval. Po celé utkání jsme ale měli zoufalý blok, čímž to měly těžké i holky v poli. Pokud chceme v blížícím se play-off, pomýšlet alespoň na semifinále, nemůžeme hrát takto,“ nebyl i přes tříbodovou výhru vůbec spokojen domácí trenér Martin Hroch.

Ve čtvrtek 3. března přivítají Olomoučanky v předehrávce 26. ligového kola tým Prostějova. Hrát se začne v univerzitní sportovní hale na Lazcích v 18 hodin.


VK UP Olomouc - VK Šelmy Brno 3:1 (21, -20, 20, 19)

Rozhodčí: Slezák, Peloušek

Čas: 97 minut

Diváků: 330

Olomouc: Herdová, Blancová, Silva, Šepeľová, Moscická, Štimacová, libero Kulová. Střídaly: Babićová, Tinklová, Kneiflová.

Brno: Nováková, Pluhařová, Benediktová, Mikysková, Komárková, Širůčková, libero Chevalierová. Střídaly: Kozubíková, Mokrá, Podhrázká, Borovcová.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři