Představujeme kádr pro novou sezonu

17. 7. 2023

Česko, Ukrajina, Rakousko či Izrael. Tam všude sbíraly medailová umístění v tamních nejvyšších soutěžích hráčky, které budou v nadcházející extraligové sezoně působit v družstvu Univerzity Palackého Olomouc. Tradiční zástupce mezi domácí elitou představil podobu svého kádru, jenž je prakticky zcela nový.

V týmu VK UP Olomouc zůstane v novém soutěžním ročníku jediná volejbalistka, která v dresu vysokoškolaček odehrála i uplynulou sezonu. A ani ta nebude nastupovat pod svým dosavadním jménem. Šestadvacetiletá smečařka Adéla Borovcová se totiž v létě vdala a nově nosí příjmení Farská.

Jejími konkurentkami v útoku Hanaček budou sedmadvacetiletá ukrajinská smečařka Maryna Fedčuková, která získala cenné kovy ve své rodné zemi s Luckem a v Rakousku s Innsbruckem, a také o rok mladší Anna Šotkovská, jež byla letos druhá v extralize s brněnskými Šelmami, odkud na Hanou přichází, a předtím oslavila mistrovský titul s Libercem. Ofenzivní sílu univerzity doplňuje dvaadvacetiletá ukrajinská univerzálka Anna Artyšuková, jež se v uplynulém ročníku představila v české extralize v dresu hostujícího velkoklubu Dnipra a předtím byla spoluhráčkou Fedčukové v Lucku.

Klíčovou pozici nahrávačky bude zastávat zkušená osmadvacetiletá Kanaďanka Leah Shevkeneková, která do Olomouce přichází z kyperské Famagusty a má za sebou rovněž angažmá v Rakousku a Řecku.

Na bloku budou ofenzivní snahy soupeřek eliminovat čerstvě čtyřiadvacetiletá Michaela Nečasová, dvakrát bronzová s Duklou Liberec, a brzy dvaadvacetiletá Izraelka Dana Cohenová z druholigového francouzského Nancy, dříve rovněž dvakrát třetí v nejvyšší soutěži ve své rodné zemi.

Na liberu se olomouckým fanouškům představí dvacetiletá Barbora Chaloupková, jež ligové ostruhy sbírala ve Šternberku, kam se přesunula z úspěšné liberecké mládeže.

„Už dříve jsem avizoval, že současná ekonomická situace a atmosféra ve společnosti nejsou pro profesionální sport optimálním prostředím. Kdo si to včas uvědomí a této situaci se přizpůsobí, má šanci na přežití. Tento tým si vybíral náš nový kouč Jan Drešl a byl přitom svázán přísnými finančními podmínkami. Velmi pravděpodobně se v blížící se sezoně nebudeme pohybovat na úplné špici extraligové tabulky, ale věřím, že bojovností a pohledným volejbalem dokážeme fanoušky do naší haly přitáhnout. A pokud se nám podaří získat silného partnera, na čemž intenzivně pracujeme, nevylučuji dodatečné doplnění družstva a útok na pozice, které si olomoucký volejbal zaslouží,“ říká předseda VK UP Jiří Zemánek.

A nový hlavní trenér jej doplňuje: „I přes limitované finanční možnosti se nám podařilo přivést zajímavá jména a kvalitní hráčky. Problémem by mohl být pouze užší kádr, což je ale nezbytná daň ekonomické situaci. Týmu však věřím a jsem přesvědčen, že pomocí usilovné společné práce nemusíme hrát druhé housle,“ říká Jan Drešl.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři