Povinný postup do finále poháru. Šternberk porážíme ve třech setech

7. 2. 2021

Úvodní semifinále turnaje Final Four Českého poháru volejbalistek proti sobě postavilo týmy Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Vysokoškolačky, které v týdnu absolvovaly dlouhou cestu do severopolských Polic a tam tři zápasy Ligy mistryň, se rozjížděly pomalu, nakonec ale podle očekávání zvítězily 3:0. V pondělí se nejprve Šternberanky od 13 hodin střetnou o třetí místo s pražským Olympem a od 16.30 pak VK UP před televizními kamerami vyzve v boji o trofej libereckou Duklu, která si finále vysloužila výhrou nad Pražankami až v tiebreaku.

První dva semifinálové body sice patřily Sokolu, potom už se však začínal rozjíždět favorit (7:4). Olomoučanky navíc při podání své kapitánky Valkové zvýšily na rozdíl sedmi bodů (10:7, 14:7), přestály i snížení soupeře (15:12) a samy šly do dalšího trháku (18:12). Mladý bojovný tým Šternberka se ale znovu dotáhl na rozdíl tří míčů (18:15), pak při servisu Nikoly Látalové vyrovnal (19:19) a dokonce šel sám do vedení (20:21, 21:22). První setbol si však vypracoval daleko zkušenější celek Univerzity Palackého a hned jej přetavil v nejtěsnější výhru 25:23.

A znovu podání olomoucké nahrávačky Valkové předznamenalo vývoj druhé sady (5:1). Vysokoškolačky pak držely dostatečný odstup od protivníka, dokud se s tím nerozhodla něco udělat šestnáctiletá šternberská nahrávačka Abendroth, která do Sokola přišla právě z Olomouce. Po jejích servisech se náskok VK UP smrskl na pouhé dva body (11:5, 11:9), stejně ale vzápětí na druhé straně odpověděla pro změnu exšternberská Kneiflová (14:9). Definitivní úder Sokolkám zasadila podávající Stümpelová (16:13, 20:13). Obhájce trofeje získal druhý set poměrem 25:17 a vedl 2:0.

Začátek třetí části duelu naopak patřil Šternberankám (1:4), vysokoškolačky ovšem velmi rychle otočily na 7:5. Sokol dotahoval těsné vedení Univerzity Palackého, to ale narostlo při servisu Nové (11:10, 14:10). A když ze stavu 18:14 zvýšily Olomoučanky při podání Kneiflové na 22:14, bylo rozhodnuto. Favorit zvítězil ve třetí sadě 25:15 a v celém utkání 3:0.

„Jsem vcelku spokojený s naší předvedenou hrou. V prvním setu jsme Olomouc zaskočili bojovností, soupeř navíc kupil chyby, bohužel jsme v koncovce nedokázali využít nabídnuté šance. V dalších dvou sadách už jsme měli větší bodový odstup, ostudu jsme ale v pohárovém semifinále rozhodně neudělali,“ řekl šternberský trenér Jan Drešl.

„Jsme rádi za vítězství ve třech setech a ušetřené síly do zítřejšího finále. Postup do něj byl samozřejmě naším cílem, nebylo to ale zdaleka tak jednoduché. První set jsme dobře rozehráli, jenže pak jsme polevili na přihrávce a útoku, takže jsme museli koncovku těžce vybojovat. Celkově moc nejsem spokojený s naší hrou, musíme do dalších zápasů víc přidat a být důslednější,“ konstatoval kouč vítězek Petr Zapletal.


VK UP Olomouc - TJ Sokol Šternberk 3:0 (23, 17, 15)

Rozhodčí: Spáčil, Kovář

Čas: 78 minut

Diváků: 0

Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Kneiflová, libera Zilbermanová, Kulová. Střídaly: Šmídová, Lazárková.

Šternberk: Abendroth, Herdová, Kořínková, Wańczyková, N. Látalová, Kamidinová, libero Slavíková. Střídaly: Z. Látalová, Jarošová, Vyjídáková, Dosoudilová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 6
M

Miroha 7. 2. 2021 17:10:52

Marně jsem hledal, zda to někde nevysílají. Takže děkuji za rychlý článek na našich stránkách. Po dlouhé cestě to dobře dopadlo, budeme se těšit na zítřek, tak ať to dobře dopadne a splníme si první cíl. Gratulace k postupu.

Upravit komentář

M

Mirek 7. 2. 2021 21:40:22

Vysílalo se to na níže uvedených stránkách, ale myslím že jste o nic nepřišel. Na holkách bylo vidět, že jsou utahaný z Polska, doufám že alespoň trochu potrénovaly. Na tom linku se druhý zápas nevysílal, ale na ČT sport.(ne druhý program) se druhé semifinále překvapivě vysílalo. Liberec nakonec se štěstím vyhrál v pátem setu když už vedl 2:0 na sety. Fandil jsem Olympu, Liberec moc nemusím, ale nakonec bude možná hratelnějším soupeřem Liberec. Hrálo se 2,5 hodiny na ostro, mělo by to být zítra na Liberci vidět. http://cvf-web.dataproject.com/CompetitionHome.aspx?ID=19

Upravit komentář

F

Frenk 7. 2. 2021 22:18:14

Holky zítra to bude těžký, ale vy to zvládnete!!! VK UP OLOMOUC forever ❤️

Upravit komentář

M

Mirek 8. 2. 2021 10:18:14

Zápas o pohár s Libercem bude o servisu a o příjmu. Pokud se nám je podaří dostat servisem k zadní lajně, bude na půl vyhráno. Včera Liberec i Olymp to pořádně solili. Liberec 8 es při třech chybách (skvělé), Olymp 7 es při 8 chybách. Liberec bude podávat všechno na Novou, u nich je slabším článkem na příjmu Emelina a Svobodová. Také je možné počítat s tím, že Dukla bude víc nervozní, hraje o pohár poprvé a většina našich holek jsou zkušenější. No a nakonec to bude o srdíčku.

Upravit komentář

T

Tom 8. 2. 2021 10:56:14

Holky do toho, dáme to. VK UP Olomouc ❤️❤️❤️❤️ Nejlepší u nás.

Upravit komentář

V

Václav 8. 2. 2021 12:58:48

Trenér zase včera experimentoval na liberu. Po prvním setu vystřídal libera a poslal tam Kulovou, která je v současné době rozhodně horší než Katrina. Je to zřejmé i ze statistiky příjmu Katrina první set 60% pozitivní příjem, Denisa 42%. Fakt nevím proč to dělá. Znovu jsem si pustil večer zápas se Sokolkami. Katrina tam v prvním setu má cca 14 dobrých zákroků a jen 2 chyby. Jestli nepustí Katrin, která do Olomouce přišla jako první libero na plac, tak ať ji klub uvolní. Tato situace rozhodně v tzv. hráčské kabině k pohodě nepřizpěje.

Upravit komentář