Povinné třísetové vítězství zapisujeme proti Přerovu

6. 11. 2021

Poslední tým tabulky Přerov hostily v 11. extraligovém kole volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Vysokoškolačky sice výkonem neoslnily, přesto dokázaly Přerov zdolat podle očekávání 3:0.

V úvodním setu se tlačily favorizované vysokoškolačky několikrát ve snaze ovládnout hru ve svůj prospěch (8:7, 12:7), houževnatý soupeř však vždy zareagoval. Až na pět bodů na servisu Brazilky Silvy (18:17, 23:17) se hostům odpovídalo hůře. Přesto Přerov ještě koncovku zkomplikoval (24:22), nicméně domácí hráčky finále zvládly - 25:22 a 1:0.

Ve druhém dějství se vedení přelévalo ze strany na stranu (5:2, 14:17). Až v závěru univerzita zatlačila a od stavu 18:18 díky sedmi uhraným výměnám v řadě a výsledku 25:18 vedly 2:0.

Divoký průběh pokračoval i ve třetí části duelu - po servisech domácí Kneiflové to bylo 4:0 a naopak hostující Gardnerové 4:6. Rozhodovalo se až v závěru: po dalších podáních Gardnerové to bylo ze stavu 15:14 rázem 15:18, poté ale kontrovala domácí Štimacová (21:18) a olomoucký tým už zápas dohrál - 25:20 a 3:0.

„Je to už z naší strany obehraná písnička. Ve druhém setu vedeme 17:13, ve třetím 18:15, ale je to pořád stejné. V koncovce pak uhrajeme jediný bod, do té doby hrajeme vyrovnaný zápas. Nicméně soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství,“ konstatoval přerovský kormidelník Radim Vlček.

„Jsem rád za tři body, ale náš výkon mě moc nepotěšil. Chci od hráček nástup do každého setu od prvního bodu, ale my jsme začínali hrát až zhruba od stavu 16:16. Přitom lepší výkon by nám všem ušetřil síly do dalších duelů. Takto zbytečně plýtváme energií,“ řekl šéf olomoucké lavičky Martin Hroch.

Ve čtvrtek 11. listopadu se vysokoškolačky představí v rámci 12. ligového kola na palubovce Sokola Šternberk.


VK UP Olomouc - Volejbal Přerov 3:0 (22, 18, 20)

Rozhodčí: Možnár, Michálková

Čas: 75 minut

Diváků: 150

Olomouc: Kneiflová, Štimacová, Šepeľová, Blancová, Babićová, Silva, libero D. Kulová. Střídaly: Tinklová, Moscická, Gambová.

Přerov: L. Zatloukalová, Gardnerová, Dlouhá, Hutchinsonová, Semerádová, McClellanová, libero A. Kulová. Střídaly: Köhlerová, Hůsková, Šádková, L. Zatloukalová, Baláková.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 10
H

Honza 7. 11. 2021 13:40:25

Plně souhlasím s trenérem Hrochem, není to ono. Tento tým charakterizuje nevyrovnanost. Překvapila mne ale jednoznačná výhra Šternberka ve Frýdku, holky jedou. A také i Śelmy si vyšláply na Liberec. Uvidíme, co přinesou další kola a také i první utkání evropského poháru. Výhra nad Přerovem byla povinná a podle průběhu se nerodila úplně lehce.

Upravit komentář

M

Miroha 7. 11. 2021 13:55:08

Prostějov i Šelmy hlásí nejlepší výkony sezóny. Zítra uvidíme na ČT , jak jsou na tom KP Brno a Olymp. My ještě stále hledáme a nejsme spokojeni. A 16.11. Jedeme do Bosny na pohár. To je za 10 dní.

Upravit komentář

M

Mirek 7. 11. 2021 15:07:33

Tu bídu s Přerovem je lepší nekomentovat. Jako fanda říkám, že čas nám dochází.Jen jsem zvědav kdy se přestane trenér skovávat za věty typu"chce to trpělivost a čas" a přizná, že udělal špatný výběr družstva, a že letošní ročník je v háji.

Upravit komentář

M

Miroha 8. 11. 2021 20:53:45

Tak KP BRNO doslova smetlo Olymp 3 : 0 ( 20, 12 a 13 ).. A hrálo výborně.

Upravit komentář

M

Mirek 8. 11. 2021 22:30:43

S juniorkami KP se dva roky trápil trenér Kalný. Naučil je to, co teď předvádějí a odešel. Letos je převzal prezident klubu Wiesner a KP je dalším aspirantem na titul a double.

Upravit komentář

H

Hanka 9. 11. 2021 04:58:45

Naše družstvo má potenciál, resp. jeho každá hráčka samostatně (bohužel), schválně se podívejte, kdo má na hřišti drive a hecuje ostatní (jedna dvě). To co byla záruka úspěchu v minulých letech byla vždy nahravačka. Se slzou v oku lze vzpomínat na Katku a Šárku, které obě byly každá jiná ale přesto pro tým nepostradetelné, uměly přemýšlet nad hrou (nyní jakoby nahravačky měly zákaz použít středovky a ne, opravdu to není jen o příjmu - ten je naopak nyní takový stabilnější, takže tvořit hru lze). Úspěch nyní KP a Ostravy, a Olympu (pokud ne v této tak opět v příští sezoně) je ten, že nechávají hrát mladé vlastní hráčky (případně se to rovnoměrně střídá se zkušenými právě proto, aby se mladé posunuly dále). U nás je to tak, že hrají ve Šternberku, pokud přejdou do Olomouce dřív než skončí s volejbalem, tak pak v Olomouci sedí (Kneiflová je výjimka, semtam se na hřiště dostane na podání a tak). Takže otázka - kam se poděly úspěšné kadetky a juniorky z minulých let? A především - nevím jak vy, ale já mám v živé paměti výkon Lazárkové z ligy mistryň z minulého roku. Při jejím výkonu jsem si říkala, no dopr..., další super účko a nyní bohužel není vůbec vůbec vidět, což je škoda. Je smutné to napsat, ale stejně jako minulý rok, tak se raději podívám na zápasy Šternberka, než Olomouce. Je to takové nějaké živější a nápaditější. Takže ve čtvrtek na viděnou, snad od Šternberka okoukáme týmovost, nápaditost a bude to už jen lepší.

Upravit komentář

M

Miroha 9. 11. 2021 11:47:24

Možná by stálo za to vědět, kde je Ambrožová z loňska, stejné jako proč se neukazuje Lazárková. Nebo taky proč jsme nevyužili třeba Kotlabovou, když byla ve Šternberku a teď válí v Ostravě. Postavili jsme to na cizinkách, že byly levnější? To jsou otázky nejen pro trenéra.

Upravit komentář

V

Václav 9. 11. 2021 11:57:17

Je to smutné, ale co tady napsala Hanka je žel Bohu pravda. Hráčky které přejdou ze Sokola musí hrát, když nedostanou příležitost, nebudou dělat v koutě roztleskávačky, a končí. Trenér udělal při skládání družstva jednu bohužel zásadní chybu. Angažoval na nahrávce jako č.1

20-letou nahrávačku, bez velkých zkušeností, která navíc v loňské sezoně dělala dvojku, takže toho moc neodehrála. Šternberk má na nahrávce mladou Báru (17r.), ale k ní získal podstatně zkušenější Ramajovou, která hrála 3 roky v Bratislavě a 2 roky v Nitře a je to na jejich hře vidět. Ve čtvrtek hraje Olomouc ve Šternberku, moc bych na nás nesázel. Malá hala, Sokolkám se daří, nám to moc nejde.......

Upravit komentář

V

Václav 9. 11. 2021 13:47:59

Lazárková byla údajně delší dobu nemocná, ale v tom nepodařeném zápase s Frýdkem několikrát střídala a z 8 nahrávek udělala 4 body t.j. 50% což je skvělý výsledek. No a teď v posledním zápase s Přerovem zase nebyla ani na soupisce. Co vy na to trenére !!!

Upravit komentář

M

Miroha 11. 11. 2021 15:50:14

Tak si počkáme s kým a jak budeme hrát dnes ve Šternberku.

Upravit komentář