Poslední díl do mozaiky. Soupisku VK UP uzavřela brazilská smečařka

16. 6. 2021

Šestou a s největší pravděpodobností poslední novou hráčku přivítaly ve svém kádru volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Stala se jí brazilská smečařka a v případě potřeby i univerzálka Jessica Silvaová. Zkušená čtyřiatřicetiletá internacionálka, která v minulých letech působila ve Španělsku, rodné Brazílii, ale i na Tchaj-wanu, bude v útoku třetího celku pořadí minulého ročníku extraligy alternovat s Češkou Gambovou a Slovenkou Šepeľovou.

Příchod 190 centimetrů vysoké Silvaové si chválí nový trenér žen VK UP Martin Hroch: „Vhodně doplní Báru Gambovou se Zuzkou Šepeľovou, protože všechny tři mají trochu jiné kvality. Jess vyniká výškou úderu, obranou na bloku a schopností přizpůsobit se různým systémům. To vše navíc doplňuje brazilským temperamentem,“ charakterizuje svou novou svěřenkyni Hroch a dodává: „Po dvou covidových letech nás čeká dlouhá a jak všichni doufáme i kompletní sezona. Účast ve třech soutěžích proto vyžaduje kvalitu a na některých pozicích i multifunkčnost hráček s patřičnými herními zkušenostmi.“

Na výzvu v podobě působení v české extralize se těší i samotná hráčka. „Pro Olomouc jsem se rozhodla, protože vím, že je to silný celek, který má šanci hrát finálové zápasy v domácích soutěžích. Jsem moc ráda za novou výzvu. Doufám, že pro tým budu přínosem svou energií a odhodláním na hřišti i mimo ně. V sezoně určitě dosáhneme na mnoho úspěchů a výher,“ předpovídá Jessica Silvaová.

Podle předsedy olomouckého volejbalového klubu Jiřího Zemánka je posilování týmu žen v tuto chvíli prakticky uzavřeno. „Na domácí scéně chceme mít opět ty nejvyšší ambice, k tomu bychom rádi byli pozitivně vidět i v evropských pohárech. Proto jsme investovali do kvality a zkušeností. Bohužel podobné hráčky na českém trhu zkrátka prakticky nejsou, takže jsme opět museli zvolit internacionální cestu. Osobně jsem rád, že zahraniční zkušenost doplňuje talentované mládí v podobě olomouckých a šternberských nadějí Kneiflové, Lazárkové, Kulové a Šmídové,“ připomíná Zemánek.

Tým VK UP opustilo po uplynulé sezoně šest členek sestavy. Smlouvy skončily zahraničním hráčkám - smečařce Marii Schlegelové, blokařce Michaele Madsenové, univerzálce Katarině Pilepičové a liberu Katrině Zilbermanové. Za novým angažmá zamířily také Češky - smečařka Lucie Nová a nahrávačka Kateřina Valková. Dosavadními olomouckými posilami jsou devětadvacetiletá česká smečařka Barbora Gambová, dvacetiletá chorvatská nahrávačka Lara Štimacová, jednadvacetiletá slovenská smečařka Zuzana Šepeľová, čtyřiatřicetiletá blokařka venezuelské reprezentace Aleoscar Blancová a dvaadvacetiletá univerzálka národního týmu Bosny a Hercegoviny Elena Babićová.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři