Pohárový postup je doma, Šlapanice byly důstojným soupeřem

7. 11. 2022

Do nového ročníku Českého poháru vstoupily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc zápasem 2. kola na palubovce druholigových Šlapanic. Vysokoškolačky splnily povinnost a po očekávaném vítězství 3:0 budou vyhlížet soupeřky do pohárového čtvrtfinále, které se pravděpodobně uskuteční až v novém roce.

„Od začátku jsme měli problémy srovnat se s nízkým stropem a menší halou. Neplnili jsme pokyny, hráli hodně opatrný volejbal a zbytečně kazili. Rozhodně jsme neodvedli náš standard. Klobouk ale dolů před domácími, Šlapanice tlačily na servisu a rvaly se o každý míč. Postupně jsme však přebírali iniciativu, rozdíl dvou tříd byl znát. Postup je doma, ale rozhodně děkujeme Šlapanicím za přijetí, pro takové zápasy se pohárová soutěž hraje,“ konstatoval trenér VK UP Martin Hroch.

V sobotu 12. listopadu čeká Olomoučanky návrat do extraligového kolotoče. Univerzita se v rámci 10. kola nejvyšší soutěže utká doma od 17 hodin s pražským Olympem.


TJ Sokol Šlapanice - VK UP Olomouc 0:3 (-18, -21, -17)

Rozhodčí: Možnár, Bohatec

Čas: 69 minut

Šlapanice: Kočendová, Hubíková, Hrochová, Koltsová, Novotná, Řeháková, libero Gállová. Střídaly: Formanková, Přibylová, Zelená, Šubíková, Provazníková

Olomouc: Tinklová, Herdová, Moscická, Rajlićová, Borovcová, Kneiflová, libera Slavíková, Kulová. Střídaly: Galvãová, Šepeĺová, Körmendyová

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři