Po prohře s Brnem budeme hrát v poháru opět "jen" o bronz

15. 2. 2023

Volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc si po roce zopakuji souboj s Olympem Praha o třetí místo v Českém poháru. V semifinále druhé nejvýznamnější domácí soutěže totiž vysokoškolačky podlehly v Teplicích obhájci trofeje z brněnského Králova Pole 1:3. Duel o bronz bude k vidění ve čtvrtek 16. února od 15 hodin před kamerami České televize. O titul si zahrají od 18 hodin Brňanky s Ostravou.

Do semifinále vstoupilo lépe Královo Pole (1:4, 2:7). Tým VK UP pak sice přitvrdil na servisu i smeči a rozdíl stáhl na 8:9, Brno ale srovnání nepřipustilo. Navíc od stavu 10:12 začaly řádit na servisu nejprve Borrerová (10:17) a po ní Bukovská (11:23) a výsledkem byl pro Olomouc až příliš krutý konečný stav 12:25.

Druhé dějství bylo na začátku vyrovnanou bitvou (6:6) a oba týmy se praly o každý míč (10:10). Do mírného vedení se pak dostaly Hanačky (13:11), i díky brněnským chybám na servisu je dál držely (15:13) a při servisu Herdové odskočily už na 20:14. Královo Pole však zbraně nesložilo a při podání Kuníkové se vrátilo do hry (20:18). Univerzita se přesto v koncovce propracovala hned ke čtyřem setbolům (24:20), a i když Brno ještě tři odvrátilo, na úplný zvrat už bylo krátké - 25:23.

Bitva pokračovala i v následující sadě (5:5) a fanoušci si užívali dlouhé výměny plné obětavých zákroků na obou stranách. Jako první se ujalo významnějšího vedení Královo Pole (5:10), soupeřky se mu ale po esu Herdové přiblížily na 10:12. Diváci pak dál sledovali dramatický souboj a dlouhé výměny, z nichž lépe vycházely Jihomoravanky (12:17). Ještě jednou se družstvo VK UP vrátilo do hry (19:20), v útoku Brna ale začala zářit Nikolová (20:23) a se svými spoluhráčkami už další komplikace nepřipustila - 20:25 a 1:2.

Úvod čtvrté sady patřil při podání Kamasové Královu Poli (0:5) a Olomoučanky se nemohly vymanit z tlaku protivníka (4:11, 9:15). Brno se nemýlilo na smeči a náskok navýšilo až na 13:21. Po výsledku 17:25 a 1:3 mohou Jihomoravanky dál myslet na obhajobu pohárové trofeje.

„Utkání mělo obrovskou úroveň a byl to velký taktický boj, který jsme nakonec zvládli lépe. Určitě rozhodla obrana, protože oba týmy se na ni hodně soustředily a myslím si, že jsme v ní byli dnes lepší. Soupeř ale hrál také výborně,“ ocenil protivníka trenér vítězek Erik Nezhoda.

„Po hráčkách jsem chtěl agresivní, bojovný a kolektivní výkon, ale bohužel se nám to zcela nepodařilo splnit. Věděli jsme, co bude Královo Pole hrát, jenže holky nedokázaly dodržet pokyny zejména v obraně. Brno nás v prvním setu smetlo především servisem, v dalším průběhu zápasu nám haprovala hlavně souhra nahrávaček s útočícími hráčkami. Soupeř uspěl poměrně jednoduchou hrou a zvítězil zaslouženě. Turnaj je však dvoudenní a po oba dny se hraje o medaile, což zdůrazňujeme i holkám. Zítra půjdeme do souboje s Olympem naplno a chceme bronz,“ hlásí kouč VK UP Martin Hroch.


VK UP Olomouc - VK Královo Pole 1:3 (-12, 23, -20, -17)

Rozhodčí: Dušek, Kvarda

Čas: 105 minut

Diváků: 250

Olomouc: Šepeľová, Moscická, Đapićová, Borovcová, Körmendyová, Galvãová, libero Slavíková. Střídaly: Herdová, Tinklová, Rajlićová, Weidenthalerová


Královo Pole: Kuníková, Hrušecká, Borrerová, Bukovská, Koulisiani, Nikolová, libero Digrinová. Střídaly: Vítková, Pelikánová, Rožnovjáková, Kamasová, Stojkovićová

Komentáře nejsou povoleny.