Po obratu v Přerově vezeme dva body

1. 2. 2023

Dohrávkou 23. soutěžního kola na palubovce Přerova vstoupily do nadstavbové části extraligy volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Vysokoškolačky dlouho nepotvrzovaly roli favorita, dvakrát prohrávaly o set, nakonec však zvítězily v tiebreaku a za výsledek 3:2 si připsaly alespoň dva body.

Do utkání vstoupil trochu překvapivě lépe domácí tým (6:2), brzy však bylo vyrovnáno (7:7). Znovu to ale byl Přerov, kdo se při podání Dlouhé ujal iniciativy (11:12, 16:12). Olomoučanky sice dokázaly snížit (18:16) a v koncovce dokonce vyrovnat (21:21), poslední dva míče od stavu 23:23 ovšem patřily přerovskému celku - 25:23 a 1:0.

Ve druhém dějství se oba soupeři zpočátku přetahovali o nejtěsnější vedení, jako první pak výrazněji odskočila univerzita (9:10, 9:12), jejíž náskok postupně narůstal až na sedm bodů (13:18, 14:20, 16:23). Přerov už tentokrát odpověď nenašel a po výsledku 20:25 bylo srovnáno.

Ani tento moment ale favorita patřičně nenastartoval a v úvodu třetí části duelu jej opět trestala podávající Dlouhá (0:2, 5:2). Na druhé straně podobně kontrovala Đapićová (5:6) a nastala další bodová přetahovaná. Zpočátku v ní mělo navrch domácí družstvo (13:10, 18:15), vysokoškolačky otáčely při servisu Šepeľové (18:19) a v závěru si díky třem bodům v řadě vypracovaly hned čtyři setboly (20:21, 20:24). Samy možná doteď neví, jak je dokázaly promarnit, každopádně Přerovu patřilo následujících pět výměn a díky výhře 27:25 i celá třetí sada.

V té čtvrté už se zase dokázali prosazovat hosté (2:4, 5:9), kteří sice nedokázali výrazněji bodově utéct, ale vyrovnání už nepřipustili a po výsledku 21:25 a vyrovnání na 2:2 musela o vítězkách rozhodnout zkrácená hra.

V ní to dlouho vypadalo na překvapivý přerovský triumf (8:5, 9:7). Předposlední tým tabulky vedl ještě v koncovce 12:11, Olomouc zachránila až nejnovější posila VK UP Đapićová, jejíž dvě esa pomohla k obratu na 12:15 a zisku alespoň dvou bodů za výhru 3:2.

„Věděli jsme, že nás tu nečeká nic lehkého, protože už první utkání jsme tady vyhráli jen se štěstím. Přerov nás hned od počátku brutálně zatlačil servisem a vydržel v tom po celý zápas. Tím pádem jsme nemohli hrát středem a celé to bylo na kůlových hráčkách. Poprvé jsme do základu postavili naši novou univerzálku Đapićovou, která rozhodně nezklamala a její úspěšnost 46 procent ukázala, že pro nás bude v našem systému hry posilou. Mrzí mě koncovka třetího setu, v níž jsme vedli 24:20 a trestuhodně ji ztratili. Naopak jako pozitivum vnímám to, že holky nesložily zbraně a vybojovaly alespoň dva body. Ten jeden je pro nás ztráta, kterou však můžeme nabytými zkušenostmi zúročit v závěru soutěže a také za dva týdny v Českém poháru. Náš semifinálový soupeř Královo Pole nás totiž prověří minimálně stejně kvalitním servisem jako Přerov,“ hodnotil olomoucký kouč Martin Hroch.

„Bude to krátké hodnocení, měli jsme vyhrát. Zápas jsme si prohráli sami a jedinými rozdíly mezi týmy jsou rozpočet a to, že oni se nebojí vyhrát,“ uvedl lakonicky trenér Přerova Radim Vlček.

Další ligový zápas čeká vysokoškolačky již tuto sobotu 4. února, kdy v rámci 24. kola budou od 17 hodin hostit ve své hale na Lazcích brněnské Šelmy.


Volejbal Přerov - VK UP Olomouc 2:3 (23, -20, 25, -21, -12)

Rozhodčí: Kovář, Novák

Čas: 123 minut

Diváků: 200

Přerov: Lazárková, Dlouhá, Kovačićová, Hůsková, McLellanová, Zatloukalová, libera A. Kulová, Michálková. Střídaly: Köhlerová, Horská

Olomouc: Herdová, Moscická, Đapićová, Borovcová, Kneiflová, Tinklová, libero Slavíková. Střídaly: Šepeĺová, Galvãová, Rajlićová, Weidenthalerová, Körmendyová


Foto: Jan Pořízek

Komentáře nejsou povoleny.