Po domácí porážce 1:3 přepouštíme třetí místo přemožitelkám z Prostějova

3. 3. 2022

V předehrávce 26. kola extraligy hostily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc tým Prostějova. Po vyhrané první sadě měly vysokoškolačky v té druhé třikrát setbol, v maratonské koncovce však neuspěly a v dalším průběhu duelu už byly horší. Univerzita prohrála 1:3 a přepustila soupeři třetí příčku v tabulce nejvyšší soutěže.

Ve vyrovnaném úvodním dějství se oba týmy střídaly v krátkých bodových sériích, když v roli dotahujícího týmu byl většinou ten domácí. To platilo až do okamžiku, kdy se na servis postavila olomoucká Herdová, univerzita i s jejím přispěním otočila z 10:12 na 14:12 a vedení už nepustila. Přestože se Prostějov až do koncovky držel na dostřel (21:19), po výsledku 25:21 se z vedení 1:0 radovaly vysokoškolačky.

Druhá sada nabídla zpočátku podobný průběh: hosté tlačili, domácí dotahovali, jenže tentokrát se jim v této činnosti dlouho příliš nedařilo. Prostějov postupně navyšoval svůj náskok (2:5, 7:12, 10:17) a za stavu 14:20 mířil k rychlému vyrovnání. Jenže Olomoučankám pomohla na servisu střídající Štimacová a rázem bylo vyrovnáno (20:20). Závěr setu se proměnil v drama. Nejprve se ještě jednou utrhl hostující tým (20:22), ale jako první se k setbolu probojovala univerzita (24:23). Neproměnila jej a následně ani další dva. Prostějov měl šancí na ukončení setu hned sedm a tu sedmou využil. Po házenkářském výsledku 33:35 bylo vyrovnáno.

Vyčerpávající koncovka se promítla do průběhu první půle třetího setu, v němž se oba soupeři střídali v maximálně dvoubodovém vedení. Vše změnil až příchod hostující Fričové na podání a rázem to bylo ze stavu 15:13 pro domácí alarmujících 15:19. Vysokoškolačky sice následně získaly bod, jenže ten byl v této části jejich poslední; Prostějovanky při servisu Brazilky Löffové sadu dohrály do vítězného konce a rázem vedly 2:1.

Hra Olomouce se tímto momentem zhroutila jako domeček z karet. Hostů bylo najednou plné hřiště a domácí celek nestíhal. Po servisech Faltínové to bylo 1:6, nedlouho poté 5:12 a 8:16 a zápas už se prakticky jen dohrával. Prostějov získal čtvrtý set snadno 25:15 a celé utkání 3:1.

„Pro vývoj celého utkání byl rozhodující druhý set, který jsme po velké válce vyhráli my. Poté už jsme byli lepším týmem, dělali méně chyb, zatímco soupeř znervózněl. V útoku jsme se opírali o výborné výkony Šunderlíkové a Faltínové, k nimž musím připočítat i kvalitní hru naší nahrávačky,“ chválil svůj tým kouč vítězek Miroslav Čada.

„Gratuluji soupeři ke zcela zasloužené výhře. My jsme se přitom na utkání vcelku dobře připravili, což bylo vidět v prvním setu, který jsme si po taktickém vystřídání uhráli sami vlastním dobrým výkonem. Jenže od druhé sady jsme postupně přestávali tlačit na servisu, hra se vyrovnala a ve vypjaté koncovce jsme promarnili snad tři vyložené šance na ukončení setu. Jako už po několikáté jsme to v podobné situaci nezvládli a pak už šel náš výkon postupně dolů, zatímco Prostějov se naopak zvedal a ve čtvrté sadě již zcela dominoval. Ne všechny hráčky dnes odvedly to, na co mají a proč jsou tady,“ zlobil se domácí trenér Martin Hroch.

V posledním, 27. kole dlouhodobé části extraligy se vysokoškolačky střetnou ve čtvrtek 10. března s posledním týmem tabulky Přerovem. Jako domácí jsou v tomto duelu sice psány Zubřice, hrát se však bude od 18 hodin v Olomouci, a to z důvodu rekonstrukce přerovské haly.


VK UP Olomouc - VK Prostějov 1:3 (21, -33, -16, -15)

Rozhodčí: Kavala, Vachutka

Čas: 107 minut

Diváků: 300

Olomouc: Herdová, Blancová, Babićová, Šepeľová, Moscická, Tinklová, libero Slavíková. Střídaly: Štimacová, Silva, Kneiflová.

Prostějov: Bajuszová, Fričová, Kvapilová, Faltínová, Smolková, Löffová, libero Stavinovová. Střídala: Meidlová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 6
V

Václav 3. 3. 2022 23:13:01

Trenér se zlobí na hráčky, ale měl by se zlobit především sám na sebe. On si hráčky vybíral a nese za to odpovědnost. Nemusím tady nikomu vykládat, že nahrávačka dělá hru družstva a v tom našem jednoznačně chybí kvalitní nahrávačka. Bylo to vidět hned na začátku sezony a klub si přesto lepší nahráčku nesehnal. Lara si pohříchu z nabízených možností nahrávky většinou vybere tu nejhorší a tak dokáže znejistit jak smečařky tak střeďačky. Přitom dle mého soudu jsou Jessica, Zuzka i Lucie kvalitní smečařky, bez kvalitní nahrávky se ale neobejdou. Většina lepších klubů extraligy má na nahrávce zkušenosti a kvalitu (Olymp Smutná 31r., Prostějov Bajusz 28r., Ostrava Pospíšilová 27r., Šelmy Nováková, KPP Moreno ). Trenér Dukly v letošní sezoně dokonce vystřídal 4 zkušené nahrávačky, Ovečkovou, Dubianskou, Kubínovou, Skrypak.)

Je jasné, že se s tím nic moc nedá dělat. Karty do play of jsou rozdány. Pokud nedojde k nějakému překvapení tak skončíme na pátém místě a budeme začínat v Prostějově, kde se nám naposledy dařilo. Je to však škoda, protože jsme mohli hrát čtvrtfinále se Šelmami, které jsou rozhodně hratelnější než posílený Prostějov.


Upravit komentář

f

fanda UP 3. 3. 2022 23:33:04

No a trenérské duo předvedlo to nač má a proč zde jsou? Každý trenér a dokonce i v nižších soutěžích bere oddechový čas v době ,kdy soupeř tlačí a bodově odskakuje. Tohle se však v poslední sadě za stavu 1 : 6 nestalo a tím trenér soupeři značně pomohl !!! On time-out za stavu 8 : 15 a 16 : 22 při tak vyrovnaných soupeřích již nic neřeší.... Takže trenére, nerad to takhle píšu, ale i jiné sety a utkání jste "posmolil" .

Upravit komentář

M

Miroha 4. 3. 2022 08:01:27

Je to škoda. Psal jsem to již dříve. Umíme hrát dobře, když chceme, porazime kohokoliv v lize ( Liberec, Prostějov i Krpole.),ale když potřebujeme vyhrát, tak to jaksi nejde..... teď se s tím Prostějovem budeme fackovat....

Upravit komentář

V

Václav 4. 3. 2022 13:31:38

Ještě jsem zapoměl pochválit naše libero Terezu Slavíkovou jak za skvělý příjem 65%, tak za skvělé zákroky v poli. Dobrá práce Terezko.

Upravit komentář

B

Bazik 5. 3. 2022 19:07:09

od zacatku sezony rikam nahravacky prumer ,to se melo resit uz na zacatku , prvni set jeste dobry ale pak to slo s kopce dolu, hruza a jeste neco ,bloky jsou vysoko ale "strecha" a ne svisle dolu(Blanko)

Upravit komentář

M

Miroha 10. 3. 2022 18:25:19

Dívám se na ten zápas s Přerovem na Volej.TV. Nejsem spokojen, jednak se to trvale trhá a taky tam vůbec není uváděno průběžné skore. Takže u koho si stěžovat ? Samozřejmě ne na klubu, ale na ČVS, anebo na Volej TV. Ale kdo za to může opravdu ?

Upravit komentář