Ostrava nad naše síly, VK UP veze porážku 0:3

29. 10. 2022

V 6. kole extraligy se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily na palubovce Ostravy a porážkou 0:3 bohužel potvrdily, že formu na začátku sezony teprve hledají.

Ostravská hala viděla v úvodu utkání přetahovanou o každý bod. Vedení o více než dva body přišlo až za stavu 8:5 pro domácí tým. Ostrava dál držela mírný náskok na svého soupeře (12:9, 14:10) a následně se dostala až na šestibodový rozdíl (16:10). Olomoučanky se ale nevzdaly a začaly ztrátu stahovat (17:16) a do koncovky šly oba celky za vyrovnaného stavu 20:20. Po úspěšném bloku Šepeľové Hanačky dokonce vedly 21:20, ale jejich dvě chyby znamenaly znovu vedení Ostravy. Ani za stavu 24:21 nesložily hostující volejbalistky zbraně a dokázaly srovnat na 24:24. Domácí ale dvěma body rozhodli o vítězství 26:24.

Začátek druhého dějství ovšem Ostravankám nevyšel a univerzita brzy vedla 5:0. Pětibodový náskok držely hostující hráčky i za stavu 4:9. Ostrava ale zahájila stíhací jízdu a rychle dorovnala skóre (10:10). Od té doby musely domácí volejbalistky neustále dotahovat drobnou ztrátu (10:12, 13:16). Znovu bylo srovnáno až za stavu 16:16. Když poté Jedličková s Jasečkovou bodovaly při útoku a Rajlićová dvakrát chybovala při stejné činnosti, domácí celek vedl 20:16. Náskok do koncovky domácí hráčky udržely (22:18, 24:19) a braly druhý set poměrem 25:19.

Ve třetí části si Ostrava od vyrovnaného stavu 2:2 držela po celý průběh drobný náskok (7:5, 12:10, 18:14). Domácí hráčky bodovaly při útoku a do koncovky šly s náskokem čtyř bodů (20:16). Ten se sice brzy smrsknul (21:19), ale Bauerová bodovým útokem a následným esem při podání svůj tým rychle uklidnila. Na druhé straně sice ještě dokázaly skórovat Borovcová s Šepeľovou, přesně útočily ale také domácí Jasečková s Jedličkovou, a tak Ostrava vyhrála i třetí set tentokrát 25:21 a celé utkání 3:0.

„Dnes jsme úplně vyhořeli. Stejně jako ve čtvrtek jsme měli problém se nastartovat a v prvním setu jsme tahali za kratší konec. V koncovce jsme zkrátka prohráli, nicméně od druhého setu hráčky přestaly plnit pokyny v obraně a Ostrava nás jednoznačně přehrála. Snad jediná Zuzka Šepeľová měla dobrou úspěšnost na útoku, u ostatních to byla bída a utrpení. Protočili jsme všechny hráčky, ale nepomohlo to. Gratuluji Ostravě k vítězství,“ řekl trenér VK UP Martin Hroch.

„Musím velmi pochválit všechny hráčky. Byli jsme po celý zápas agresivnější v útoku a na bloku. Olomouc je silný tým, ale dnes si holky potvrdily, že preciznost v jednotlivých činnostech, důslednost a dodržování systému a taktiky je správná cesta. Děkujeme všem divákům za fantastickou atmosféru, kterou nám dnes vytvořili,“ chválil ostravský kormidelník Zdeněk Pommer.

Další ligové utkání čeká Olomoučanky ve čtvrtek 3. listopadu, kdy v rámci 7. kola nejvyšší domácí soutěže přivítají od 18 hodin brněnské Královo Pole.

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 3:0 (24, 19, 21)

Rozhodčí: Buchar, Lenert

Čas: 83 minut

Diváků: 170

Ostrava: Chládková, Skřivanová, Dabrowská, Jedličková, Kašparová, Buvinićová, libero Jančová. Střídaly: Jasečková, Bauerová, Vytisková

Olomouc: Šepeĺová, Moscická, Rajlićová, Borovcová, Kneiflová, Galvãová, libera Kulová, Slavíková. Střídaly: Tinklová, Körmendyová, Herdová