Olomoucká stopa v evropských reprezentacích

25. 5. 2022

Od 25. května do 19. června se devět reprezentačních celků včetně toho českého účastní Zlaté evropské ligy volejbalistek (Golden European League). Hned několikanásobné zastoupení ve třech národních týmech má i Volejbalový klub Univerzity Palackého Olomouc.

České reprezentační družstvo, jehož asistentem trenéra je hlavní kouč VK UP Martin Hroch, se představí v domácích zápasech 4. června v Karlových Varech proti Slovensku a 11. června ve Zlíně proti Chorvatsku. Součástí týmu je také libero Tereza Slavíková, která ale aktuálně musela opustit své spoluhráčky ze zdravotních důvodů - věřme, že jen dočasně. 

Ve slovenské nominaci jsou olomoucké opory Zuzana Šepeľová a Lucia Herdová a také Katarína Körmendyová ze spřáteleného Sokola Šternberk. Pro tento malý klub je to velký úspěch, gratulujeme! V týmu Bosny a Hercegoviny pak nechybí členka loňského kádru VK UP Elena Babićová.

Devět účastníků Zlaté evropské ligy je rozděleno do tří skupin. Čtyři nejlepší celky ze vzájemných klání odehrají 16. června semifinálová utkání a vítězové 19. června finále.

Komentáře nejsou povoleny.