Olomoučanky vstupují do Pre-season Cupu s Frýdkem-Místkem

5. 10. 2022

Hala míčových sportů Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity bude o víkendu hostit ojedinělý volejbalový turnaj. Do Brna se totiž sjede osm extraligových týmů, které se ještě před oficiálním startem extraligy utkají v Pre-season Cupu. VK UP Olomouc ještě předtím čeká středeční domácí čtvrtfinále turnaje proti Frýdku-Místku.

Pořadatelem turnaje konaného pod hlavičkou Asociace volejbalových klubů žen je KP Brno. „Rozhodnutí o posunutí začátku extraligy žen přivedlo osm týmů této soutěže k myšlence, že volný čas využijí co nejvíce kvalitní přípravou. V Brně se tak o víkendu představí mimo jiné všichni medailisté z loňské sezony, kromě nás i mistrovský Prostějov a Liberec, který loni vybojoval bronz," uvedl před startem turnaje Richard Wiesner, prezident KP Brna.

Víkendovému turnaji budou v týdnu předcházet čtyři čtvrtfinálové zápasy, které se budou hrát po celé České republice. Ve středu se na domácí palubovce střetne Prostějov se Šternberkem a Olomouc změří ve své hale síly s Frýdkem-Místkem. O den později zamíří pražský Olymp na palubovku Liberce a v pátek se KP Brno utká ve Svitávce se Šelmami. Víkendové vyvrcholení turnaje se bude konat v areálu Univerzitního kampusu Bohunice.

V Hale míčových sportů Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity se v sobotu budou hrát dvě semifinálové série (mezi týmy umístěnými ve čtvrtfinále na 1. - 4. místě a na 5. - 8. místě). V neděli pak turnaj vyvrcholí zápasy o konečná umístění. „Vstup na všechna utkání je volný, a tak věříme, že na tuto atraktivní volejbalovou podívanou dorazí co nejvíce fanoušků," dodal Richard Wiesner.


Rozpis zápasů Pre-season Cupu

Čtvrtfinále:

5. 10. (18.00) Prostějov–Šternberk (Prostějov)

5. 10. (16.30) Olomouc–Frýdek-Místek (Olomouc)

6. 10. (17.30) Liberec–Olymp (Liberec)

7. 10. (18.00) KP Brno–Šelmy (Svitávka)


Semifinálové série:

8. 10. (10.00) Šelmy–Prostějov/Šternberk (Hala MU FSpS)

8. 10. (12.30) KP Brno–Prostějov/Šternberk (Hala MU FSpS)

8. 10. (15.00) Olymp–Olomouc/Frýdek-Místek (Hala MU FSpS)

8. 10. (17.30) Liberec–Olomouc/Frýdek-Místek (Hala MU FSpS)


Zápasy o umístění:

9. 10. (9.30) o 7. místo (Hala MU FSpS)

9. 10. (11.30) o 5. místo (Hala MU FSpS)

9. 10. (14.00) o 3. místo (Hala MU FSpS)

9. 10. (16.00) o 1. místo (Hala MU FSpS)

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 5
V

Václav 5. 10. 2022 23:02:26

Tuto informaci jste měli dát na web včera a dnes tady měl být článek o dnešním zápase se Sokolem F.M. který se hrál dnes v 16.30. Není tady nic.

Jak říká jeden klasik : Je to marný, je to marný, je to marný !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Upravit komentář

M

Miroha 6. 10. 2022 17:14:42

Souhlasím, je to marný, je to marný, je to marný....a nikdo se tím nezabývá, klasičtí fanoušci jsou sklamaní, ale nikoho to nezajímá. Je to škoda, klub s takovou historií a úspěchy a není schopen zajistit standardní informovanost o déni v klubu.

Upravit komentář

V

Václav 7. 10. 2022 12:49:23

To máte těžký kolego, panu předsedovi se podařilo ve Šternberku vrátit do politiky. Zatím jen na komunální úrovní ale ....

Takže na klub teď nemá čas a pan hlasatel tam na web šoupne vždy nějakou informaci, která hodně dlouho vydrží a nemusí se obměňovat.

Takže já přidám pro osvěžení něco z volejbalu :

Obě naše mladé a nadějné nahrávačky jsou pryč. Bára Abendroth přestoupila do Prostějova (Čada má na talenty čuch) a Nikol Šmídová letos hraje za Olymp.

No a my jsme si pořídili nahrávačku z Brazilie, které tzv. kryje záda 36letá Verča Tinklová.

Takže sportu zdar a volejbalu zvlášť.

Upravit komentář

M

Miroha 8. 10. 2022 07:33:23

Jen pro informaci, ten článek, pod kterým diskutujeme, jakoby z oka vypadl informaci z webu ČVS od Barbory Mertové a je stejný jako na stránkách Sokola Šternberk. Takže si s domácími aktuálními informacemi nikdo hlavu nedělá. A s mladými talentovanými hračkami je to bohužel ještě horší. Škoda.....

Upravit komentář

V

Václav 10. 10. 2022 13:02:06

Viděl jsem na svazovém webu zápas s Duklou a s KP Brno. S Duklou byly všechny sety tzv. o dva s KP jsme vyhráli 3:1. Trenér Brna porážku špatně trávil. Na stránkách Brna napsal, že jsme hráli příliš opatrně. Pravdou je, že jim zatím chybí kubánská nahrávačka a měl jsem dojem že ani nehrála blokařka Koulisiani a libero Digrinová. V pátek inzeroval Čada na prostějovském webu, že přijedou na treningový zápas do Olomouce, tak by to chtělo alespoň nějakou reklamu.


Upravit komentář