Odplata Ostravě vyšla dokonale - za hodinu a kousek 3:0

8. 2. 2023

Dva účastníky blížícího se pohárového turnaje Final Four spolu svedla předehrávka 26. kola extraligy volejbalistek. Univerzita Palackého Olomouc hostila Ostravu, které chtěla oplatit povánoční domácí třísetovou porážku. Vysokoškolačkám se to podařilo dokonale, když soupeřky za zhruba hodinu hry vyprovodily rovněž 3:0.

Ostrava v této sezoně vyhrála oba své duely proti Olomouci a sebevědomě vstoupila i do třetího vzájemného střetnutí (0:3, 5:8). Domácím pomohly až servisy Borovcové (9:12, 14:12) a od té chvíle se na palubovce strhla bitva o každý míč. Oba celky se střídaly maximálně ve dvoubodovém vedení a tak to vydrželo až do samotné koncovky. V ní měla tuto výhodu Univerzita Palackého (22:20, 23:21), která od stavu 23:22 získala následující dvě výměny a díky tomu i výhru 25:22 a vedení 1:0.

Vysokoškolačky se viditelně uklidnily a rázem měly herně navrch (5:2, 7:3, 9:4). Ostrava se sice snažila o odpověď (10:7), jenže její ztráta se postupně dál prohlubovala (12:7, 16:8). V závěru se ještě hosté přiblížili alespoň na rozdíl pěti míčů (21:16), ale proti dalšímu zdramatizování průběhu byla servírující Šepeľová, která na podání vydržela až do konce sady - 25:16 a 2:0.

A protože právě Zuzana Šepeľová začínala na servisu i ve třetím dějství, rázem bylo s ostravskými bodovými nadějemi ještě hůř (7:0). Ke slovenské reprezentační smečařce se navíc vzápětí přidala i ukrajinská blokařka v olomouckých službách Mostsitska (11:1) a diváci v hale začali tušit, že se utkání chýlí k rychlému konci. Hosté už se na odpor nezmohli (19:8) a po výsledku 25:12 a celkově 3:0 zůstaly tentokrát všechny tři body na Hané.

„Soupeř se dnes mohl opřít o servis, kterým nás hlavně ve druhém a třetím setu zatlačil a zaslouženě vyhrál. My jsme měli hrát odvážněji ve střední pasáži a koncovce první sady, kde jsme udělali hloupé chyby. Každá z hráček se musí zlepšit v jednotlivých činnostech, na tom budeme v trénincích pracovat,“ slibuje ostravský kouč Zdeněk Pommer.

„Gratuluji celému týmu k výbornému výkonu a třem bodům. Ostrava nás v sezoně už dvakrát vyškolila a zvlášť domácí prosincový výprask pořád nemůžu překousnout. Tentokrát to ale byla naše jednoznačná záležitost. Vyvarovali jsme se podobných výpadků jako minule ve druhém setu se Šelmami a všechny hráčky, které se dostaly na hřiště, odvedly velmi dobrý a koncentrovaný výkon, i když bez drobných chybek se to opět neobešlo. Celou přípravu už směřujeme k vyvrcholení Českého poháru a celkem nám nahrává i ligové rozlosování, když jsme se po zkušených Šelmách střetli s bojovnou Ostravou. Jsem rád, že tým jako celek šlapal a už se vidíme v Teplicích,“ vyhlíží další výzvu domácí kormidelník Martin Hroch.

Příštím soutěžním zápasem Olomoučanek bude právě semifinále Českého poháru, v němž univerzita vyzve ve středu 15. února od 19 hodin v teplické hale brněnské Královo Pole.


VK UP Olomouc - TJ Ostrava 3:0 (22, 16, 12)

Rozhodčí: Trumpeš, Peloušek

Čas: 68 minut

Diváků: 150

Olomouc: Šepeľová, Moscická, Đapićová, Borovcová, Körmendyová, Galvãová, libero Slavíková. Střídaly: Weidenthalerová, Kneiflová

Ostrava: Buvinićová, Chládková, Skřivanová, Bauerová, Hadáčková, Kašparová, libera Jančová, Mikelová. Střídaly: Jasečková, Jedličková, Dabrowská, Vytisková, Fukalová, Gavlasová


Hlavní partneři

Ostatní sponzoři