Obří zklamání i úleva. Ligu mistryň letos v Olomouci neuvidíme

3. 11. 2020

Mělo to být slavné vyvrcholení sezony a obří sportovní svátek. Jenže nebude. Pandemie koronaviru způsobila, že ve sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci letos znělka volejbalové Ligy mistryň nezazní. Nejprestižnější klubová soutěž světa totiž kvůli přijatým opatřením mění formát a volejbalistky VK UP odehrají základní skupinu, do níž se dostaly přímo po odmítnutí brněnských Šelem, na dvou turnajích v zahraničí.

Na Champions League mohli fanoušci jít v Olomouci po dlouhých třiadvaceti letech, letos to však nakonec nebude. Univerzita odehraje své turnaje nablýskané soutěže ve dnech 24. – 26. listopadu v italské Novaře a 2. – 4. února 2021 v polské Polici. „Je to obrovská škoda a pro mě nesmírné zklamání, i když situaci a přijatá opatření samozřejmě naprosto chápu,“ říká se smutkem v hlase předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek. „Jenže právě pro takové okamžiky se sport dělá a pro mě i pro hráčky by to byl jeden z vrcholů dosavadního působení a snažení. Na druhou stranu je prakticky jisté, že by se hrálo bez divácké kulisy, což by všechny zápasy s evropskými velikány značně sráželo. Z tohoto důvodu se ve mně mísí více pocitů a vedle zklamání je tu i do značné míry jistá úleva. Nikdo totiž neví, jak by při všech opatřeních vypadalo technické zajištění duelů, a na náš realizační tým by to kladlo neskutečné nároky. I tak jsme to byli ochotni a připraveni podstoupit,“ dodává Zemánek.

Jím vedený klub už na současnou situaci zareagoval tím, že se rozloučil s trojicí hráček – českou smečařkou Martinou Michalíkovou, americkou blokařkou Olivii Kofieovou a chorvatskou nahrávačkou Jovanou Gogićovou. „Podobná opatření nikoho netěší a mě osobně velmi mrzí, když je k nim potřeba přistoupit. I na příkladu aktuální změny formátu Ligy mistryň je však vidět, jak je současná doba mimořádná a jaké extrémní situace přináší. Věřím, že pro nás všechny nastanou už brzy lepší časy,“ uzavírá Jiří Zemánek.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Článek nemá žadné nové komentáře.