Obrat s Frýdkem-Místkem přinesl další tři body

5. 11. 2022

Druhý domácí zápas ve třech dnech odehrály volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc ve své hale v rámci 8. extraligového kola proti Frýdku-Místku. Po čtvrteční přesvědčivé výhře nad týmem Králova Pole vysokoškolačky tentokrát bojovaly o ligové body déle, po velké obrátce ve třetím setu a vítězství 3:1 nakonec mají opět všechny tři. 

V úvodním setu bylo znát, že oba týmy potřebují maximálně body i uklidnění. Skóre se tedy přelévalo na obě strany (3:7, 13:9, 15:16, 20:16), až se domácím volejbalistkám podařilo v těsné koncovce proměnit druhý setbol a zvítězit 25:23.

Získaná první sada mohla sice Olomoučanky uklidnit, místo toho ale přišel nápor protivníka (4:8, 8:14). Hanačky se sice snažily vzdorovat (15:19, 18:20), koncovku si však Sokol pohlídal - 21:25 a 1:1.

Navíc ve třetí části duelu se zdálo, že se krize domácího týmu prohlubuje (9:14, 12:16). Jenže univerzita začala postupně ztrátu stahovat a i díky velké podpoře publika těsný závěr sady otočila ve svůj prospěch – 25:23 a 2:1.

V tu chvíli se pravděpodobně zápas zlomil; Hanačky měly ve čtvrtém setu téměř stále o něco víc (6:3, 13:9, 15:11), v samotné koncovce sice promarnily hned čtyři setboly, ale přesto se dočkaly dalšího plného bodového zisku po hubeném úvodu sezony.

„Tři sety se hrál naprosto vyrovnaný volejbal. Dobře jsme přihrávaly a těžily z toho i v útoku. Soupeř na tom byl ale podobně. Ve čtvrtém setu jsme ale už kvalitu na příjmu neudržely a ztratily tím i útočnou sílu,“ řekla trenérka Frýdku-Místku Alexandra Dedková.

„Gratuluji svému týmu za šestibodový zisk v jednom týdnu. Po těžké sérii porážek nám to zlepšilo náladu i tabulkové postavení. Dnes to byla zásluha celého družstva, holky dokázaly otočit stav z nepříznivého skóre poté, co celý druhý set byl z naší strany plný nevynucených chyb. Od koncovky třetí sady to byl ale úplně jiný tým,“ ocenil domácí kouč Martin Hroch.

Už v pondělí 7. listopadu čeká Olomoučanky další soutěžní zápas. Tentokrát se univerzita představí v Českém poháru, v jehož 2. kole nastoupí v 18 hodin na palubovce druholigového Sokola Šlapanice.


VK UP Olomouc - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (23, -21, 23, 21)

Rozhodčí: Trumpeš, Ostranský

Čas: 107 minut

Diváků: 200

Olomouc: Šepeĺová, Moscická, Rajlićová, Herdová, Körmendyová, Galvãová, libero Slavíková. Střídaly: Borovcová, Tinklová.

Frýdek-Místek: Petrová, Silvaová, Šumejková, Livingstonová, Strušková, Šmídová, libero Teperová. Střídaly: Dvořáčková, Tkáčová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 6
V

Václav 6. 11. 2022 10:13:51

Kdo z diváků čekal, že si Sokol přijel do Olomouce pro obligátní nakládačku se nestačil divit. Přijelo totiž úplně jiné družstvo, které v předchozích dvou kolech porazilo Duklu (v Liberci) a Ostravu doma. Zápas byl kromě čtvrtého setu naprosto vyrovnaný a moc nescházelo a Sokolky jely domů se třemi body.

Dnes naše děvčata bojovala celý zápas, i když se chvílemi hodně nedařilo. Pořád máme problémy s nahrávkou a občas i s příjmem a v počtu nevynucených chyb patříme mezi nejhorší družstva extraligy. Celý zápas táhla na účku Milana Rajlič, která se zlepšuje zápas od zápasu. Naše smečařky jsou v zápase nevyzpytatelné. Jednou zahrají skvělý balón a pak to opakovaně naperou do postaveného dvojbloku. Doby, kdy jsme dělali za zápas 10-15 bloků jsou nenávratně pryč. Naše středačky výborně útočí když dostanou nahráno, ale s bloky je to podstatně horší. Trenér je profesí bývalý blokař ..........

Teď máme kolo pauzu a pak odehrajeme ve dvou dnech zápasy s Olympem doma a v Prostějově.

P.S. Náš fyzioterapeut včera suploval na pozici asistenta trenéra......


Upravit komentář

T

Tom 6. 11. 2022 12:53:02

Byl to krásnej zápas, Holky hrály jste zas dobře, bojovnosti a snažení, nasezení .

Zaslouženě tři body!!!

Jet vítězné vlně.

Upravit komentář

M

Michal 6. 11. 2022 13:52:01

Souhlasím s Tomem.. pane Václave, zkuste být trošku nad věcí, vždyť vy těm holkám pořád nakládáte a je jedno, jestli se vyhrává nebo prohrává 🙈. Ke sportu patří oboje. A že nebyl pan asistent přítomen na lavičce? To nebyl včera ani pan Jílek na lavičce Sigmy a taky zvítězili. Třeba byli společně na semináři, kde se řešilo, jak jednat s urýpanými fanoušky 😉

Upravit komentář

V

Václav 6. 11. 2022 19:56:24

Tak jo Michale, dám si pauzu, třeba to holkám pomůže k ještě lepším výsledkům.

Upravit komentář

l

litovel 6. 11. 2022 20:31:59

Silné slovo nazývat václava fanouškem :-D

Upravit komentář

F

Frenk 6. 11. 2022 22:15:06

Za mě Václav fanoušek je . Má právo říct svůj názor...

Upravit komentář