Obrat s Frýdkem-Místkem přinesl další tři body

5. 11. 2022

Druhý domácí zápas ve třech dnech odehrály volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc ve své hale v rámci 8. extraligového kola proti Frýdku-Místku. Po čtvrteční přesvědčivé výhře nad týmem Králova Pole vysokoškolačky tentokrát bojovaly o ligové body déle, po velké obrátce ve třetím setu a vítězství 3:1 nakonec mají opět všechny tři.

V úvodním setu bylo znát, že oba týmy potřebují maximálně body i uklidnění. Skóre se tedy přelévalo na obě strany (3:7, 13:9, 15:16, 20:16), až se domácím volejbalistkám podařilo v těsné koncovce proměnit druhý setbol a zvítězit 25:23.

Získaná první sada mohla sice Olomoučanky uklidnit, místo toho ale přišel nápor protivníka (4:8, 8:14). Hanačky se sice snažily vzdorovat (15:19, 18:20), koncovku si však Sokol pohlídal - 21:25 a 1:1.

Navíc ve třetí části duelu se zdálo, že se krize domácího týmu prohlubuje (9:14, 12:16). Jenže univerzita začala postupně ztrátu stahovat a i díky velké podpoře publika těsný závěr sady otočila ve svůj prospěch – 25:23 a 2:1.

V tu chvíli se pravděpodobně zápas zlomil; Hanačky měly ve čtvrtém setu téměř stále o něco víc (6:3, 13:9, 15:11), v samotné koncovce sice promarnily hned čtyři setboly, ale přesto se dočkaly dalšího plného bodového zisku po hubeném úvodu sezony.

„Tři sety se hrál naprosto vyrovnaný volejbal. Dobře jsme přihrávaly a těžily z toho i v útoku. Soupeř na tom byl ale podobně. Ve čtvrtém setu jsme ale už kvalitu na příjmu neudržely a ztratily tím i útočnou sílu,“ řekla trenérka Frýdku-Místku Alexandra Dedková.

„Gratuluji svému týmu za šestibodový zisk v jednom týdnu. Po těžké sérii porážek nám to zlepšilo náladu i tabulkové postavení. Dnes to byla zásluha celého družstva, holky dokázaly otočit stav z nepříznivého skóre poté, co celý druhý set byl z naší strany plný nevynucených chyb. Od koncovky třetí sady to byl ale úplně jiný tým,“ ocenil domácí kouč Martin Hroch.

Už v pondělí 7. listopadu čeká Olomoučanky další soutěžní zápas. Tentokrát se univerzita představí v Českém poháru, v jehož 2. kole nastoupí v 18 hodin na palubovce druholigového Sokola Šlapanice.

VK UP Olomouc - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (23, -21, 23, 21)

Rozhodčí: Trumpeš, Ostranský

Čas: 107 minut

Diváků: 200

Olomouc: Šepeĺová, Moscická, Rajlićová, Herdová, Körmendyová, Galvãová, libero Slavíková. Střídaly: Borovcová, Tinklová.

Frýdek-Místek: Petrová, Silvaová, Šumejková, Livingstonová, Strušková, Šmídová, libero Teperová. Střídaly: Dvořáčková, Tkáčová.