Novým sportovním ředitelem VK UP je Jakub Gall

17. 1. 2023

Nová tvář a jméno se objevily symbolicky na začátku nového roku ve vedení Volejbalového klubu Univerzity Palackého Olomouc. Sportovním ředitelem klubu se stal dlouholetý mezinárodní rozhodčí a funkcionář Jakub Gall. V organizaci vysokoškolaček bude mít na starosti především koordinaci sportovního úseku a administrativní záležitosti.

„Uplynulé covidové roky nám vedle zhoršení ekonomické situace přinesly také dvě těžko nahraditelné personální ztráty, když nás nadobro opustily dvě obrovské osobnosti našeho klubu i celého českého volejbalu - Jirka Teplý a Jan Přecechtěl. Nahradit je není vůbec snadné, ale my musíme myslet do budoucna a management klubu vedle personální stabilizace také postupně oživovat a omlazovat. Věřím, že Kuba Gall bude právě jednou z těch osobností, které nám pomohou svou prací už nyní a jednou může významně spoluvytvářet budoucnost olomouckého ženského volejbalu,“ je přesvědčen předseda VK UP Jiří Zemánek.

Letos dvaačtyřicetiletý Jakub Gall sice žije v Prostějově, k olomouckému klubu měl však dle vlastních slov vždy velmi blízko a externě už s ním několik let spolupracuje při náročné přípravě a pořádání zápasů na evropské pohárové scéně. „Podobné nabídky už jsem měl i v minulosti, ale u této mimo jiné rozhodlo právě to, že přišla z Olomouce. Na novou výzvu se velmi těším a jsem připraven pomoci klubu svými zkušenostmi i znalostmi,“ říká nový sportovní ředitel VK UP, jenž má za sebou úspěšnou kariéru mezinárodního rozhodčího v mužském i ženském volejbalu a nadále působí jako delegát na extraligových zápasech a funkcionář ve strukturách Českého volejbalového svazu.

„Naše dohoda proběhla rychle a na velmi přátelské úrovni. Jakub bude zatím především koordinovat činnost družstva žen a mládežnických složek klubu a zapojí se rovněž do jeho exekutivy a administrativy. Řekli jsme si, že si naši vzájemnou spolupráci vyhodnotíme po skončení této sezony a následně se domluvíme na jejím případném rozšíření,“ předestírá plány klubového vedení předseda Jiří Zemánek.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 7
V

Václav 17. 1. 2023 17:02:17

Takže dotaz na admina: Kdo je v klubu odpovědný za smlouvy hráček a kdo je odpovědný za financování klubu od sponzorů.

Upravit komentář

l

litovel 17. 1. 2023 19:03:15

Václave, nemyslím si, že mají povinnost vám to sdělovat :-D

Upravit komentář

V

Václav 17. 1. 2023 22:23:56

Samozřejmě že nemusí, ale i v poloprofesionálním klubu jakým Olomouc je by bylo vhodné, aby fandové věděli kdo je odpovědný za letité problémy s nahrávkou, kdo rozhodl o odchodu nahrávačky Šmídové a Štymac, smečařek Lazárkové a Babič a mohl bych pokračovat.

Upravit komentář

f

fanda UP 18. 1. 2023 15:38:49

Václave je to zcela zbytečná otázka, zodpovědný je jasný, kdo ztratil vliv po kr. volbách a "upadl" hluboko do podpalubí...... a vóótom to je!!!

Upravit komentář

A

Adam Fritscher 18. 1. 2023 18:19:58

Milé dámy (jsou-li mezi vámi jaké, podle přezdívek nelze poznat) a pánové,

otázka pana inženýra je skutečně nemístná - žádná organizace nebude svou strukturu a organizační diagram prozrazovat veřejně na podobných fórech.

Pro "fandu UP": opravdu je nutné se navážet do předsedy VK UP, bez nějž by tady tento tradiční klub nyní už nebyl? Uznával to i Jirka Teplý, dokud tu byl, a kterým se tu tak často v příspěvcích zaštiťujete. Chcete-li být skutečně "fandy UP", přijďte povzbuzovat na zápasy, občas holkám zatleskat a zaskandovat, nejen nadávat z tribun. Ať se příště nemusíme cítit trapně, že nás pár fanoušků Ostravy totálně přehluší na domácí půdě! Anebo ještě lépe, podpořte svůj klub sponzorsky, klidně do něj majetkově vstupte. Budete mít možnost o všem důležitém rozhodovat. Anonymní diskuse na internetu jsou totiž o ničem. Howgh!


S úctou a těšením se v sobotu na viděnou


Adam Fritscher

člen výboru VK UP

Upravit komentář

A

Adam Fritscher 18. 1. 2023 18:21:16

P. S. Kubovi Gallovi absolutně věřím a vkládám v něj velké naděje. Tak pojďme všichni spolu pozitivně táhnout za jeden UP provaz!:-)

AF

Upravit komentář

V

Václav 21. 1. 2023 10:48:29

Aneta Havlíčková se vrátila z Turecka a dohraje sezonu v brněnských Šelmách. To není dobrá zpráva pro žádný tým z extraligové špičky. Trenéři Liberce a Ptrostějova budou mít asi horší spaní.

Upravit komentář