Nový tým ve výstavbě. První posilou je blokařka Körmendyová

26. 5. 2022

Po loňském zemětřesení nastává doba stabilizace. V nadcházející sezoně bude tým volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc okysličený, jeho jádro však zůstane zachováno. Celkem sedm hráček ze stávajícího kádru bude na Hané působit dál, doplnit by je měla přibližně pětice posil. První z nich už je známá: ze Sokola Šternberk se do krajské metropole stěhuje slovenská reprezentační blokařka Katarína Körmendyová.

Nahrávačka Veronika Tinklová, blokařky Ema Kneiflová a Ukrajinka Viktoria Moscická, slovenské smečařky Lucia Herdová a Zuzana Šepeľová a libera Denisa Kulová a Tereza Slavíková. To je sedmička stávajících olomouckých volejbalistek, které tvoří kostru týmu i pro příští soutěžní ročník. V něm už naopak nebudou v dresu Univerzity Palackého působit smečařka Barbora Gambová, chorvatská nahrávačka Lara Štimacová, venezuelská blokařka Aleoscar Blancová, brazilská smečařka či univerzálka Jessica Silva a další univerzálka Elena Babićová z Bosny a Hercegoviny.

„Kádr, který jsme měli k dispozici, vypadal na papíru velmi silně, v určitých fázích sezony však tým nefungoval podle našich představ. Také jeho výsledky se sice rozhodně nedají označit jako propadák, průměrná sezona ale neodpovídala finančním prostředkům, které bylo třeba vynakládat. Proto jsme se rozhodli pro určitý štěp, kdy větší část družstva zůstane a doplní se. Věřím, že vhodně. Nový tým by měl být mladší, tudíž i perspektivnější a také ekonomicky úspornější. Což ovšem neznamená, že nemůže hrát minimálně tak vysoko jako dosavadní sestava. Odcházejícím hráčkám každopádně děkujeme za odvedené služby a přejeme jim hodně úspěchů v další sezoně i celém životě,“ říká předseda VK UP Jiří Zemánek.

První posila přichází po osvědčené trase z nedalekého Sokola Šternberk, odkud už v průběhu uplynulé sezony posílily Olomouc současné opory Šepeľová, Slavíková a Herdová. Jejich staronovou spoluhráčkou je třiadvacetiletá blokařka Katarína Körmendyová, aktuálně reprezentující Slovensko ve Zlaté evropské lize. Rodačka z malé vesnice Suchohrad začínala s volejbalem v nedalekých Malackách, poté působila v Nitře a tři roky ve slovenském velkoklubu Slávia EU Bratislava, odkud se vloni přesunula na své první zahraniční angažmá do Šternberka. V nejmenším extraligovém městě se vypracovala v oporu a nezapomněli na ni ani v národním týmu.

„Katarína patří k hráčkám, které kombinují vrcholový volejbal se studiem a ve Šternberku ukázala, že má ambice se sportovně posouvat dál. Vedle reprezentační pozvánky do letošní Golden European League přijala i naši klubovou nabídku a doplní tak blokařskou dvojici Moscická, Kneiflová. Každá z těchto blokařek má jiné kvality, konkrétně Katarína disponuje dynamikou výskoku a rychlostí úderu na smeči, dobrou četbou hry soupeře na bloku, což nám může být jedině ku prospěchu,“ věří nové posile kouč vysokoškolaček Martin Hroch, toho času jako asistent trenéra české reprezentace možný konkurent Körmendyové ve Zlaté evropské lize.


Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 3
V

Václav 26. 5. 2022 10:32:16

Jak je vidět, ty převody ze Sokola se začínají dít per partes, aby to fandové Sokola ustáli. Mohli jste hned napsat, že se do Olomouce vrátí na účko Lazárková a ještě na smeč N.Látalová. Jak bude dořešeno to nejdůležitější a to je nahrávka tady chybí. Při vší úctě k Veronice, která je Olomouckou ikonou, potřebujeme kvalitní nahrávačku na post č.1.

V těch sedmi hráčkách co zůstávají chybí jméno nahrávačky Šmídové, která v loňské sezoně vůbec nedostala příležitost a náš trenérský tandem ji má výkonnostně na svědomí. Před léty ji jako velmi nadějnou juniorku koupil z Plzně Prostějov. Pro její herní vytížení ji uvolnil do Sokola a pak přestoupila do Olomouce, kde jí klasicky nechali tzv. táhat gumu a výkonnostně ji výrazně poškodili. Tož tak pánové.....

Upravit komentář

F

Frenk 26. 5. 2022 15:11:09

Díky za informace...Za mě Katarína super !!!

Upravit komentář

V

Václav 28. 5. 2022 15:36:14

Ještě bych si dovolil jednu poznámku. V sezóně 2019-2020 hrála N.Šmídová jako první nahrávačka v Sokole Šternberk. V sezoně 2020-2021 přešla ze Sokola do Olomouce, kde byla jedničkou Katka Valková. V té době byla Šmídová pozvána jako perspektivní nahrávačka do širší české reprezentace. V sezoně 2021-2022 nasmlouval trenér Hroch na post první nahrávačky Chorvatku Stymac a pak koncem roku ještě další posilu na nahrávku Veroniku Tinklovou. Práce s nahrávačkami spočívala v tom, že jak udělali dle trenéra několik chyb, byly střídány. Šmídová se tak v podstatě nedostala na hřiště. L.Stymac hned po nevydařené sezoně v |Olomouci nasmlouval francouzský extraligový klub z Paříže.

Stejný přístup předváděl trenér Hroch s dalšími mladými hráčkami např. Lazárkovou, kterou si dovolil předchozí trenér Zapletal v sezoně 2020-2021 poslat na kurt i v zápasech ligy mistrů v jejich 16 letech a nebyl to žádný propadák. Lazárková nakonec odešla do Sokola, kde dohrála sezonu v základu Sokola. Tento přístup klubu k mladým hráčkám není ojedinělý. Dalším příkladem byla např. nadějná smečařka Ambrožová.....Upravit komentář