Nový tým ve výstavbě. První posilou je blokařka Körmendyová

26. 5. 2022

Po loňském zemětřesení nastává doba stabilizace. V nadcházející sezoně bude tým volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc okysličený, jeho jádro však zůstane zachováno. Celkem sedm hráček ze stávajícího kádru bude na Hané působit dál, doplnit by je měla přibližně pětice posil. První z nich už je známá: ze Sokola Šternberk se do krajské metropole stěhuje slovenská reprezentační blokařka Katarína Körmendyová.

Nahrávačka Veronika Tinklová, blokařky Ema Kneiflová a Ukrajinka Viktoria Moscická, slovenské smečařky Lucia Herdová a Zuzana Šepeľová a libera Denisa Kulová a Tereza Slavíková. To je sedmička stávajících olomouckých volejbalistek, které tvoří kostru týmu i pro příští soutěžní ročník. V něm už naopak nebudou v dresu Univerzity Palackého působit smečařka Barbora Gambová, chorvatská nahrávačka Lara Štimacová, venezuelská blokařka Aleoscar Blancová, brazilská smečařka či univerzálka Jessica Silva a další univerzálka Elena Babićová z Bosny a Hercegoviny.

„Kádr, který jsme měli k dispozici, vypadal na papíru velmi silně, v určitých fázích sezony však tým nefungoval podle našich představ. Také jeho výsledky se sice rozhodně nedají označit jako propadák, průměrná sezona ale neodpovídala finančním prostředkům, které bylo třeba vynakládat. Proto jsme se rozhodli pro určitý štěp, kdy větší část družstva zůstane a doplní se. Věřím, že vhodně. Nový tým by měl být mladší, tudíž i perspektivnější a také ekonomicky úspornější. Což ovšem neznamená, že nemůže hrát minimálně tak vysoko jako dosavadní sestava. Odcházejícím hráčkám každopádně děkujeme za odvedené služby a přejeme jim hodně úspěchů v další sezoně i celém životě,“ říká předseda VK UP Jiří Zemánek.

První posila přichází po osvědčené trase z nedalekého Sokola Šternberk, odkud už v průběhu uplynulé sezony posílily Olomouc současné opory Šepeľová, Slavíková a Herdová. Jejich staronovou spoluhráčkou je třiadvacetiletá blokařka Katarína Körmendyová, aktuálně reprezentující Slovensko ve Zlaté evropské lize. Rodačka z malé vesnice Suchohrad začínala s volejbalem v nedalekých Malackách, poté působila v Nitře a tři roky ve slovenském velkoklubu Slávia EU Bratislava, odkud se vloni přesunula na své první zahraniční angažmá do Šternberka. V nejmenším extraligovém městě se vypracovala v oporu a nezapomněli na ni ani v národním týmu.

„Katarína patří k hráčkám, které kombinují vrcholový volejbal se studiem a ve Šternberku ukázala, že má ambice se sportovně posouvat dál. Vedle reprezentační pozvánky do letošní Golden European League přijala i naši klubovou nabídku a doplní tak blokařskou dvojici Moscická, Kneiflová. Každá z těchto blokařek má jiné kvality, konkrétně Katarína disponuje dynamikou výskoku a rychlostí úderu na smeči, dobrou četbou hry soupeře na bloku, což nám může být jedině ku prospěchu,“ věří nové posile kouč vysokoškolaček Martin Hroch, toho času jako asistent trenéra české reprezentace možný konkurent Körmendyové ve Zlaté evropské lize.


Komentáře nejsou povoleny.