Novou posilou VK UP je univerzálka se zkušenostmi z italské Serie A1

24. 1. 2023

Zajímavou posilu před vrcholícími boji v extralize a Českém poháru hlásí volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. K jejich týmu se minimálně do konce sezony připojila chorvatská univerzálka Barbara Đapićová. Brzy osmadvacetiletá, 193 centimetrů vysoká hráčka přichází na Hanou z italského Sassuola působícího v Serii A2, vyzkoušela si však už i italskou elitní soutěž v dresu Chieri. V kádru vysokoškolaček se přitom v posledních týdnech nejedná o jedinou změnu.

„Naše sportovní cíle pro tuto sezonu zůstávají nezměněné, tedy bojovat o medaile v extralize i domácím poháru. Proto jsme nemohli nezaznamenat posilování většiny našich konkurentů na předních příčkách tabulky a také si nevšimnout naší vlastní kolísavé formy zejména po nucené absenci Zuzky Šepeľové kvůli zranění. Když se naskytla příležitost angažovat tak kvalitní hráčku s velkými zkušenostmi z předních soutěží, váhali jsme jen chvíli. Sportovní ambice však nakonec převážily nad finančními náklady, které to samozřejmě s sebou přináší,“ zmiňuje předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek.

Barbara Đapićová má vedle letošního angažmá v Sassuolu za sebou mimo jiné také švýcarský mistrovský titul s týmem Viteos NUC z loňské sezony či postup do italské A1 s klubem Vallefoglia. Prestižní nejvyšší soutěž na apeninském poloostrově si zahrála v sezoně 2018 / 2019 v dresu Reale Mutua Fenera Chieri. „Dosavadní průběh sezony nám ukázal naše limity, když nám zejména chyběla na jedné z našich krajních pozic výška a razance úderu. Dohodli jsme se proto s Barbarou, která v jejím dosavadním angažmá postrádala dostatečné herní vytížení, a po týdenním testu u nás jsme si plácli. Věřím, že hráčka s takovými zkušenostmi, potenciálem a charakterem bude přínosem pro náš tréninkový proces i nadcházející těžké zápasy. A že naše spolupráce může být prospěšná pro obě strany,“ popisuje zrod velmi zajímavého příchodu trenér vysokoškolaček Martin Hroch.

Vedle zranění Šepeľové z evropského pohárového zápasu se olomoucký tým musel ihned poté na sklonku loňského roku vyrovnat i s druhou ztrátou - očekávaný přírůstek do rodiny oznámila o jen dva dny později Denisa Kulová alternující na liberu s Terezou Slavíkovou. „Naše družstvo dva rychlé hráčské výpadky velmi omezovaly tréninkově, herně i výkonnostně. Proto jsme tehdy ihned nabídli přestup ze Šternberka Anetě Weidenthalerové. Jsem rád, že jí to její dosavadní klub umožnil a že hráčka nabídku přijala a rozšířila tak naši smečařskou sestavu svým dynamickým stylem s přednostmi na servisu, přihrávce a v poli. Vedle toho by u nás měla v případě potřeby plnit funkci druhého libera,“ vysvětluje Martin Hroch.

„Denise Kulové samozřejmě za celý náš klub přeji hodně štěstí do nové životní etapy s tím, že do budoucna má u nás dveře vždycky otevřené,“ dodává Jiří Zemánek.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři