Návrat do Ligy mistryň výsledkově nevyšel, s polskými Policemi prohráváme 0:3

24. 11. 2020

První vystoupení volejbalistek VK UP Olomouc v nejprestižnější klubové soutěži světa Champions League po třiadvaceti letech skončilo porážkou. Elitní tým ze silné polské ligy Chemik Police přehrál vysokoškolačky na pohárovém turnaji v italské Novaře s přehledem 3:0. Druhý zápas turnaje čeká Univerzitu Palackého už ve středu 25. listopadu, kdy se od 17.30 hodin střetne s domácím celkem a posledním vítězem Ligy mistryň Igor Gorgonzola Novara.

Olomoucký tým začal proti sedminásobným polským mistryním nebojácně, rychle vedl 5:3 a naposledy ještě 9:8. Jenže to už se favorit postupně rozehříval (9:11) a za stavu 10:13 přinutil trenéra Hanaček k prvnímu oddechovému času. I po něm však náskok Chemiku dál narůstal (12:17, 14:21) a výsledkem byla prohra univerzity 18:25.

Druhý set měl velmi podobný průběh – rychlé, ale těsné vedení Olomouce (3:1, 7:6), následný obrat Polek a oddechový čas pro VK UP (8:10). Ani tentokrát pauza nezabrala (10:15), univerzita se sice držela v kontaktu o něco déle (15:18), ovšem nakonec polskému náporu podlehla poměrem 19:25.

A ještě jednou nadějný začátek vysokoškolaček, jenže ze stavu 2:0 ve třetím dějství to bylo rychle 4:6 a poté 6:10. Vcelku sympaticky hrající lídr české extraligy se sice snažil, na favorita to ale nestačilo. Rozdíl ve skóre znovu nezadržitelně stoupal (11:16, 12:22) a třetí set dlouho vypadal na olomoucký debakl. Ten se sice v koncovce podařilo zmírnit a polský protivník dokonce poprvé sáhl po oddechovém času, po porážce 18:25 bylo ale po utkání.

„Už jsme hráli daleko lepší zápasy, nebyl to z naší strany ideální výkon,“ konstatoval kouč VK UP Petr Zapletal. „Největší rozdíl byl v útoku a na blocích. Soupeř byl lepší, má svou velkou kvalitu a hodně nás dnes ničil i servisem. Škoda že jsme nebyli sebevědomější a nevěřili si víc. Na tom musíme do dalších dvou zápasů turnaje zapracovat a na utkání s Polkami rychle zapomenout. Nečeká nás však vzhledem ke kvalitám protivníků vůbec nic snadného,“ ví Zapletal.


VK UP Olomouc – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (-18, -19, -18)

Rozhodčí: Boulangerová (Belgie), Wolf (Švýcarsko)

Čas: 67 minut

Diváků: 0

Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Madsenová, libero Zilbermanová. Střídala: Kulová.

Police: Kowalewská, Łukasiková, Kąkolewská, Brakočevićová, Mędrzyková, Wasilewská, libero Maj-Erwardtová. Střídala: Połećová.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři