Návrat bez zisku setu. Také s Kazaní prohráváme v Lize mistryň 0:3

26. 11. 2020

Neocenitelné zkušenosti. To je jediný zisk, který si připsaly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc na prvním turnaji hlavní fáze letošního ročníku Champions League v italské Novaře. Po třísetových porážkách od polských Polic a domácího týmu prohrály vysokoškolačky 0:3 i ve svém třetím turnajovém vystoupení proti dalšímu velkoklubu, ruské Kazani. Druhý turnaj skupiny E Ligy mistryň budou 2. až 4. února příštího roku hostit ve stejném složení Police.

V prvním setu se hrál do stavu 10:9 pro Kazaň vyrovnaný volejbal, v němž se oba celky střídaly v těsném vedení. Jenže potom ruský tým při servisu nahrávačky Popovové udělal devět bodů v řadě a tím i rozhodující krok k zisku úvodní sady. Hanačky sice bleskově korigovaly (9:19, 13:19), porážce 18:25 už ale zabránit nedokázaly.

Podobný průběh měla i druhá část duelu. Zpočátku mírně vedly Rusky, univerzita se však držela na dostřel a sama zaútočila při podání Schlegelové (4:5, 8:5). Kazaň ovšem zareagovala šesti body v řadě (6:9, 12:9) a její náskok pak narůstal až na 18:12. Ještě jednou se vysokoškolačky pokusily o set zabojovat (15:18), ale po dalším odskočení soupeřek (15:23) bylo rozhodnuto – ruský tým zvítězil 25:17 a vedl už 2:0.

Nadějný vstup Olomouce do třetího dějství (3:0) měl krátké trvání (4:4) a byly to opět volejbalistky Kazaně, které se chopily otěží, když vedly 7:4, respektive 12:7. Hanačky stejně jako o den dříve proti Novaře bojovaly, dokázaly se dostat na rozdíl jediného míče (15:16) a do koncovky vstupovaly v ne zcela beznadějné situaci (19:21), poslední výměny však patřily ruskému celku, jenž si po výsledku 25:20 a celkově 3:0 připsal svůj první turnajový úspěch.

„Dnes jsme neměli šanci,“ uznal kouč VK UP Petr Zapletal. „Nedařilo se nám procházet přes vysoké bloky soupeřek, navíc se nám nevedlo ani na příjmu, o čemž svědčí třináct obdržených es. Znovu se ukázalo, že světový volejbal je někde jinde, my na takto silnou skupinu prostě nemáme. Předvedli jsme také světlé momenty, když se nám podařilo dobře přihrát, tak jsme i bodově zaútočili, ale tyto spíš ojedinělé akce nestačily. Přesto náš tým ukázal charakter, je hodně bojovný a vysloužili jsme si slova uznání od trenérů ostatních týmů i od přítomných novinářů. Na druhém turnaji v Polsku ještě zabojujeme, ale rozložení sil je jasně dané,“ konstatoval Zapletal.

Hned na začátku příštího týdne čeká Olomoučanky ostrý návrat do domácí extraligy. V pondělí 30. listopadu budou hostit od 17 hodin Prostějov a o pouhý den později ve stejný čas Šternberk.

Dinamo-Ak Bars Kazaň – VK UP Olomouc 3:0 (18, 17, 20)

Rozhodčí: Wolf (Švýcarsko), Ovuka (Bosna a Herc.)

Čas: 71 minut

Diváků: 0

Kazaň: Korolevová, Popovová, Fedorovcevová, Marjukničová, Kadočkinová, Birjukovová, libera Podkopajevová, Kotikovová. Střídala: Konovalovová.

Olomouc: Madsenová, Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, libero Zilbermanová. Střídala: Kulová.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři