Nadějný začátek na body nestačil. Ostrava odváží všechny tři

13. 11. 2021

V 13. extraligovém kole hostily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc tým Ostravy. Souboj druhého a třetího týmu v tabulce načaly sice lépe domácí hráčky, jenže od poloviny druhé sady přišel zlom a nakonec se z tříbodového vítězství v poměru 3:1 radovaly Ostravanky.

Domácí tým šel od začátku zostra za svým cílem a velmi rychle vedl v úvodu první sady 5:2 a 9:4. Ostrava ovšem v závěru srovnala na 21:21, ale vysokoškolačky koncovku zvládly a po výsledku 25:23 se ujaly vedení 1:0.

Ve druhém dějství se oba soupeři přetahovali o maximálně dvoubodové vedení. A to až do stavu 18:18, kdy šla na servis hostující Zemanová, která tam vydržela až do konce setu - 18:25 a 1:1.

Podobně bojovný třetí set rozhodla svým podáním až hostující Kotlabová (11:13, 11:19). Vysokoškolačky sílu na odpověď nenašly a prohrály 16:25.

Také ve čtvrté sadě měly navrch Ostravanky (11:16), které si za stavu 20:24 vypracovaly pohodlný mečbolový polštář, jenže o něj záhy přišly (24:24). Univerzita Palackého však nabídnutou šanci odmítla, prohrála 24:26 a celý duel 1:3.

„Z naší strany to byl skvělý týmový výkon, holky si to vybojovaly. Moc týmů v Olomouci za tři body vyhrávat nebude. Od druhého setu jsme byli lepší v obraně na síti i v poli a důrazně jsme skládali míče. Moc děkuji za podporu fanouškům,“ řekl ostravský kouč Zdeněk Pommer.

„Z naší strany to byl zápas dvou tváří. Jeden a půl setu nám fungovaly obrana i útok, ale po dvou nesložených výměnách jsme najednou nevěděli, co máme hrát. Ostrava nás deptala svou stabilní hrou, ještě jsme to zkusili v koncovce čtvrtého setu, ale bohužel. Druhá část utkání nám hrubě nevyšla,“ přiznal domácí trenér Martin Hroch.

V úterý 16. listopadu odehrají vysokoškolačky úvodní zápas prvního kola základní části evropského poháru CEV CUP na palubovce bosenského klubu ŽOK Bimal-Jedinstvo Brčko. Hrát se začne v 19 hodin a odveta se uskuteční ve středu 24. listopadu v Olomouci.

VK UP Olomouc - TJ Ostrava 1:3 (23, -18, -16, -24)

Rozhodčí: Peloušek, Trumpeš

Čas: 101 minut

Diváků: 150

Olomouc: Moscická, Štimacová, Šepeľová, Blancová, Babićová, Silva, libero Gambová. Střídaly: Tinklová, Lazárková.

Ostrava: Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, Jedličková, Kotlabová, Nečiporuková, libero Jančová. Střídaly: Bauerová, Kašparová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 12
H

Honza 14. 11. 2021 10:40:55

Tak si myslím, že po včerejšku je už naprosto jasné, že v horní polovině nebudeme. Prostě na ty lepší nemáme a nedá se to ničím okecat. Jen mne zajímá co dál, protože letošní sezona je prostě ztracená. To by se musel stát zázrak. Trpělivost a čas už asi nepomůže. Do konce základní části zbývá pár kol a jak tak koukám na tabulku....... Je to po velmi dlouhé době, co je VK UP Olomouc mimo ty nejlepší.

Co na to management ? Zase vyměníme trenéra a znovu poskládáme nové mužstvo ze zahraničních hráček (protože jsou levnější ) ?

Upravit komentář

M

Mirek 14. 11. 2021 11:57:02

Já bych to tak černě neviděl. V Ostravě jsme prohráli v pěti setech, teď doma už jen ve čtyřech. Je třeba si uvědomit, že Ostrava má družstvo plné reprezentantek a je na druhém místě tabulky. Je tady vidět evidentní posun v naší kvalitě. Chce to jen ještě trochu času a trpělivosti. Ono to příjde Honzo.

M

Miroha 14. 11. 2021 17:21:57

Jestli jsme prohráli v Ostravě v 5 setech a teď doma ve 4, tak to podle mne rozhodné není krok k lepšímu. A přijdou další lepší soupeři, Liberec, Kápéčko, Šelmy....

V

Václav 15. 11. 2021 12:53:06

Vypadá to, že Mirek místo hodnocení dalšího nepodařeného zápasu si tady začíná dělat šoufky a Miroha mu to zbaštil. Ono tady ani není moc co hodnotit nebo pochválit. Snad Gambovou, která se obětovala na postu libera, a pak středačka Blanco, která zatím předvádí nejstabilnější výkon z družstva.

Spíš mě zaujal soupeř a to jejich účko. Sandra Kotlabová hrála v sezonách 2017-2019 ve Šternberku, pak odešla do Přerova, protože Sokol o její další služby neměl zájem. V Přerově hrála také dva roky a teď je v Ostravě kde je jednoznačně spolu s Libereckou Kvapilovou nejlepším účkem extraligy. V posledních 3 zápasech měla úspěšnost 51,61,42 % což je výsledek o kterém se našemu účku může nechat jen zdát. To jen tak na okraj ke tvrzení našeho realizačního týmu, že v Česku se nedají kvalitní české, nebo slovenské hráčky sehnat.

Do konce základní části ještě odehrajeme 5 zápasů. 3 doma (Liberec, KP Brno a Prostějov) a 2 ( Olymp a Šelmy Brno) venku. Pokud nezískáme z nabízených 15 bodů alespoň třetinu, skončíme velmi pravděpodobně na 6 místě.

Já to vidímj, že v Praze s Olympem a doma s Libercem a KP prohrajeme. Prostějov je doma hratelný a Šelmy doma jsou někdy nevyzpytatelné. Tak bysme po základní části měli 8-9 porážek což je doslova na ručník. Ve fotbale by trenér dávno letěl. Ve volejbale to tak nechodí a to je někdy škoda. Co to pomůže, že trenér Hroch je velký sympaťák se skvělou kariérou hráče, když si s trenérským řemeslem zatím moc nepotykal a cit pro výběr hráček do družstva také není jeho silnou stránkou.

H

Honza 15. 11. 2021 14:09:30

Plně souhlasím s Václavem. Kde jsou ty doby, kdy se zde hrál kvalitní volejbal s českými hráčkami + něco málo ze zahraničí. Nevím, co by tomu dnes řekl Jirka Teplý. Pokud vše půjde normálně a nestane se zázrak, skončíme po základní části patrně na 6.místě. Žádná sláva. Na to jsme tady v Olomouci nebyli moc zvyklí. Jak to, že se některé české hráčky v jiných oddílech tak vypracovali (např.Kotlabová, nebo juniorky z Králova Pole) ? Tak letos je to prostě propadák. Jakou strategii zaujme management pro další sezóny ? Zatím se k tomu nikdo nevyjádřil. Jen slyším trpělivost a čas, nic víc.

F

Frenk 15. 11. 2021 17:11:50

Zítra: ŽOK Brčko: UP Olomouc: 0:3 💙🧡🤍

M

Miroha 15. 11. 2021 19:36:37

Myslím, že není až tak podstatné, jestli jsem něco zbaštil anebo ne. Horší je, že výsledky jdou dolů a forma určité neroste, byť čas ubývá. A soupeři se viditelné zlepšují......

M

Miroha 16. 11. 2021 16:48:32

Že by nám nékdo napsal, že se dnes hraje pohár CEV ? Kdo tam odjel a nějaké další informace ? Takže upadá nejen hra, ale i snaha managementu. V místním tisku už nebyl článek o volejbalu s výsledky ani nepamatuji.