Na ukrajinského mistra jsme neměli ani doma

10. 12. 2022

Ukrajinského šampiona a účastníka Ligy mistryň, tým Prometey Dnipro, který hostuje v tuzemské nejvyšší soutěži, přivítaly v 15. extraligovém kole volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Vysokoškolačky bojovaly, ale na špičkového soupeře nestačily a prohrály 0:3.

V úvodu utkání domácí volejbalistky sice několikrát těsně vedly (2:0, 6:4, 9:7), už od poloviny setu se však začínala projevovat převaha soupeře (10:14, 12:17), který i přes krátkodobý odpor Olomouce (18:19) ovládl první dějství poměrně hladce - 20:25 a 0:1.

Druhou část duelu sice začaly lépe Hanačky (5:1, 6:3), jenže pak se znovu začala situace obracet (6:8, 8:10, 8:16) a nakonec z toho byla hladká porážka univerzity 16:25 a mezistav 0:2.

Ve třetím setu tahal domácí výběr od počátku za kratší konec (0:3, 1:5, 7:13). Vysokoškolačky sice bojovaly (10:17, 14:17), protivník byl ale tentokrát nad jejich síly. Po prohře 19:25 ve třetí sadě podlehly Olomoučanky Dnipru celkově 0:3.

„Dařilo se nám především na bloku, ale naopak na příjmu vůbec ne. Možná to bylo i agresivním servisem soupeře. Každopádně jsme dělali dost chyb. Jestli to bylo ztrátou koncentrace mezi zápasy Ligy mistryň, těžko říct,“ řekl trenér vítězek Ivan Petkov.

„Narazili jsme na velmi kvalitního soupeře, který ještě ve středu hrál Ligu mistryň. Přehráli nás hlavně v rychlosti, my jsme měli problémy na přihrávce a celkově v obraně. Zejména od konce druhého setu do poloviny třetího si z nás udělali trhací kalendář. Pro nás to ale byla důležitá škola před těžkými zápasy, které nás čekají, ať už v evropském poháru, nebo v lize s Libercem. Teprve od pondělí hrajeme s míči značky Mikasa, takže věřím, že půjdeme ještě nahoru. Každopádně jsem si jistý, že náš výkon měl být víc odbojovaný, to mi vadilo,“ konstatoval domácí kouč Martin Hroch.

Další špičkový zahraniční celek přijede do Olomouce už příští středu 14. prosince. Univerzita bude od 18 hodin hostit v rámci úvodního kola hlavní fáze evropského poháru CEV Cup čtvrtý tým minulého ročníku francouzské nejvyšší soutěže Terville-Florange OC.

 

VK UP Olomouc - SC Prometey Dnipro 0:3 (-20, -16, -19)

Rozhodčí: Hladišová, Slezák

Čas: 69 minut

Diváků: 200

Olomouc: Šepeĺová, Moscická, Rajlićová, Borovcová, Körmendyová, Galvãová, libera Slavíková, Kulová. Střídaly: Tinklová, Herdová, Kneiflová

Dnipro: Jonjevová, Savardová, Grbacová, Dančaková, Choberová, Dorsmanová, libero Němcevová. Střídaly: Milenková, Velykokonová, Karasovová

Komentáře nejsou povoleny.