Na Olympu se body neurodily

14. 1. 2023

V předposledním, 21. kole základní části extraligy se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily na palubovce Olympu Praha. Souboj tradičních rivalů skončil výhrou domácích Pražanek za tři body v poměru 3:1. 

Domácí hráčky vstoupily do zápasu sebevědomě a hned od začátku si dobrým útokem a obranou na síti získaly šestibodový náskok. Dařilo se jim až do konce prvního setu, který skončil jednoznačně 25:17.

Druhé dějství se sice zpočátku vedlo více Olomouci (5:8), ale domácí hráčky dokázaly i nepříznivý stav obrátit ke svému prospěchu - 16:13, 20:15, 25:20.

Třetí set začal stejně jako předchozí. Univerzita získala značný náskok (3:8, 6:16, 12:20), který domácí hráčky už přes všechny své síly nedokázaly obrátit. Hosté po výsledku 16:25 vykřesali naději na alespoň nějaký bodový zisk.

I přes nevydařený třetí set se hráčky Olympu vrátily zpět na hřiště a od začátku čtvrté části připisovaly jeden bod za druhým (8:3, 16:8). Ke konci sady se sice lehce zadrhly (20:16, 22:18), ale závěr zápasu zase patřil Olympu - 25:21 a 3:1.

„Utkání bylo ze strany Olympu odbojované a soupeř si za bojovnost výhru zasloužil. Z naší strany byla ta druhá polovina taky bojovná, nicméně za zamyšlení stojí, jakým způsobem vstupujeme do zápasu. Hned na začátku zkazíme první čtyři servisy. Nahrávky a smeče se snažíme hrát kosmickou rychlostí, kterou nejsme schopni uhrát, a výkon naší univerzálky nestojí ani za komentář. Nicméně si myslím, že jsme se někam posunuli a vyzkoušeli si jinou sestavu. Hráčky, které do zápasu přišly, byly oživením, ale na bojující Olymp to dnes nestačilo,“ uznal olomoucký kouč Martin Hroch.

„Utkání mělo velmi dobrou kvalitu pro diváky, protože bylo vyrovnané a nesmírně bojovné. Jsme rádi za tříbodové vítězství, které nám soupeř v prvním setu lehce usnadnil několika zkaženými servisy za sebou. Ale tím nechci snižovat náš výkon, protože jsme do zápasu šli dobře připraveni. Třetí set nám utekl hned na začátku, v jeho polovině jsme se sice nadechli k dotažení, ale už se to nepodařilo. Ve čtvrtém setu jsme udělali spoustu chyb, ale jsem rád, že se nám jej podařilo uhrát a nešli jsme do tiebreaku. Byli jsme lepší na útoku, a to je činnost, která zpravidla vede k vítězství,“ konstatoval domácí kormidelník Stanislav Mitáč.

V posledním kole základní části extraligy bude Univerzita Palackého hostit mistrovský Prostějov. Utkání 22. kola se uskuteční v sobotu 21. ledna od 17 hodin.


PVK Olymp Praha - VK UP Olomouc 3:1 (17, 20, -16, 21)

Rozhodčí: Olt, Marschner

Čas: 101 minut

Diváků: 100

Olymp: Virtová, Šmídová, Šimáňová, Kalhousová, Žáková, Brancuská, libera Dostálová, Pešková. Střídaly: Poloučková, Gelnárová, Gajdová, Kopáčová

Olomouc: Borovcová, Moscická, Rajlićová, Herdová, Körmendyová, Galvãová, libero Slavíková. Střídaly: Šepeĺová, Tinklová, Weidenthalerová, Kneiflová

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 5
V

Václav 16. 1. 2023 10:25:43

Myslím, že jsme se někam posunuli říká trenér, opravdu by mě zajímalo kam jsme se posunuli. V sestavě jsou samozřejmě pořád stejné hráčky, takže řeči o jiné sestavě jsou ....

Víc mě vadí že to nejde Rajlič a to od listopadového zápasu se Šternberkem. Pokud to trenér neví a napíše že její výkon nestojí za komentář, tak si dovolím napsat, že JEHO výkon nestojí za komentář a už hodně dlouho.

Upravit komentář

M

Miroha 16. 1. 2023 11:28:22

Myslím, že hra ani výsledek už není překvapivý a zapadá do současné situace. Skoro všechny kluby se daly dohromady a od začátku se zlepšují s odehranými zápasy. U nás je to bohužel trochu naopak. My teprve stabilizujeme sestavu ?

Upravit komentář

H

Hanka 16. 1. 2023 13:11:58

Nejslabší dva články, a na tom si trvám od začátku sezony je účko a nahravačka (nemyslím Verču). Ohledně účka - je konec ledna není ještě čas posílit? Osobně si myslím že byla chyba pustit účko Lazarkovou do Přerova. A co se týká nahravačky chvílemi to vypadalo, že to už by lépe nahrávala Kneiflová, které se balon párkrát dostal na ruku :-) Ale teď vážně, už tady bylo několik sezon s hroznou základní částí, musíme věřit, že se obrátí k lepšímu.

A ještě máme ten kádr stále řidší, kam zmizela Kulová?

Upravit komentář

V

Václav 16. 1. 2023 13:33:55

Karin Lazárková je klasický příklad jak náš klub "hospodaří" s talentovanými odchovanci. V Olomouci o ni nebyl zájem, Přerov zájem měl, aby také ne, dostat v podstatě hotovou hráčku, to se zase každý den nepovede. Chvíli trvalo, než se Karin rozdováděla, ale v sobotu s Duklou Liberec se prezentovala hodně kvalitním výkonem ( 44% úspěšnost) a 7 plusových bodů. Jestli se někdy bude chtít vrátit do Olomouce, tak asi až tam nebudou takový odborníci, kteří tam teď jsou. Spíš to tipuji, že o ni projeví zájem Prostějov nebo KP.

Upravit komentář

V

Václav 17. 1. 2023 13:17:37

Jak jsem tipoval tak Trnková podepsala Prostějovu. Údajně doléčuje staré zranění kvůli kterému skončila v Italii v A1. a trenér Čada s ní počítá do play of k obhájení titulu.

Upravit komentář