Na Olympu se body neurodily

14. 1. 2023

V předposledním, 21. kole základní části extraligy se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily na palubovce Olympu Praha. Souboj tradičních rivalů skončil výhrou domácích Pražanek za tři body v poměru 3:1. 

Domácí hráčky vstoupily do zápasu sebevědomě a hned od začátku si dobrým útokem a obranou na síti získaly šestibodový náskok. Dařilo se jim až do konce prvního setu, který skončil jednoznačně 25:17.

Druhé dějství se sice zpočátku vedlo více Olomouci (5:8), ale domácí hráčky dokázaly i nepříznivý stav obrátit ke svému prospěchu - 16:13, 20:15, 25:20.

Třetí set začal stejně jako předchozí. Univerzita získala značný náskok (3:8, 6:16, 12:20), který domácí hráčky už přes všechny své síly nedokázaly obrátit. Hosté po výsledku 16:25 vykřesali naději na alespoň nějaký bodový zisk.

I přes nevydařený třetí set se hráčky Olympu vrátily zpět na hřiště a od začátku čtvrté části připisovaly jeden bod za druhým (8:3, 16:8). Ke konci sady se sice lehce zadrhly (20:16, 22:18), ale závěr zápasu zase patřil Olympu - 25:21 a 3:1.

„Utkání bylo ze strany Olympu odbojované a soupeř si za bojovnost výhru zasloužil. Z naší strany byla ta druhá polovina taky bojovná, nicméně za zamyšlení stojí, jakým způsobem vstupujeme do zápasu. Hned na začátku zkazíme první čtyři servisy. Nahrávky a smeče se snažíme hrát kosmickou rychlostí, kterou nejsme schopni uhrát, a výkon naší univerzálky nestojí ani za komentář. Nicméně si myslím, že jsme se někam posunuli a vyzkoušeli si jinou sestavu. Hráčky, které do zápasu přišly, byly oživením, ale na bojující Olymp to dnes nestačilo,“ uznal olomoucký kouč Martin Hroch.

„Utkání mělo velmi dobrou kvalitu pro diváky, protože bylo vyrovnané a nesmírně bojovné. Jsme rádi za tříbodové vítězství, které nám soupeř v prvním setu lehce usnadnil několika zkaženými servisy za sebou. Ale tím nechci snižovat náš výkon, protože jsme do zápasu šli dobře připraveni. Třetí set nám utekl hned na začátku, v jeho polovině jsme se sice nadechli k dotažení, ale už se to nepodařilo. Ve čtvrtém setu jsme udělali spoustu chyb, ale jsem rád, že se nám jej podařilo uhrát a nešli jsme do tiebreaku. Byli jsme lepší na útoku, a to je činnost, která zpravidla vede k vítězství,“ konstatoval domácí kormidelník Stanislav Mitáč.

V posledním kole základní části extraligy bude Univerzita Palackého hostit mistrovský Prostějov. Utkání 22. kola se uskuteční v sobotu 21. ledna od 17 hodin.


PVK Olymp Praha - VK UP Olomouc 3:1 (17, 20, -16, 21)

Rozhodčí: Olt, Marschner

Čas: 101 minut

Diváků: 100

Olymp: Virtová, Šmídová, Šimáňová, Kalhousová, Žáková, Brancuská, libera Dostálová, Pešková. Střídaly: Poloučková, Gelnárová, Gajdová, Kopáčová

Olomouc: Borovcová, Moscická, Rajlićová, Herdová, Körmendyová, Galvãová, libero Slavíková. Střídaly: Šepeĺová, Tinklová, Weidenthalerová, Kneiflová

Komentáře nejsou povoleny.