Na letošní TOMI - REMONT Cup přijede francouzské Evreux

2. 9. 2022

Už po 34. se od čtvrtku 15. do neděle 18. září uskuteční ve sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci mezinárodní turnaj volejbalistek TOMI - REMONT Cup, jehož účastníci budou již tradičně bojovat O pohár rektora Univerzity Palackého. Významné přípravné klání se zároveň podruhé bude bohužel konat jako memoriál legendárního olomouckého trenéra Jiřího Teplého, jenž vloni 1. září podlehl zákeřné nemoci. Vedle domácích žen VK UP se letošního ročníku zúčastní mimo jiné i úřadující šampion z Prostějova a také francouzský celek Evreux Volley-Ball v sestavě s českou reprezentantkou Evou Svobodovou.

„Jsem velmi rád, že se nám po dvou letech neblaze ovlivněných koronavirovými restrikcemi podařilo náš turnaj opět posunout na mezinárodní úroveň. A to díky hráčským i trenérským kontaktům našeho kouče Martina Hrocha, které nám pomohly zajistit účast klubu z francouzského města Evreux, jenž hrál v minulé sezoně nejvyšší soutěž, a přestože z ní sestoupil, určitě bude mít v novém ročníku ambice se do ní vrátit. A to i s českou reprezentantkou a expřerovskou volejbalistkou Evou Svobodovou. Spolu s mistrovským Prostějovem je to určitě velmi kvalitní nabídka a je skvělé, že můžeme našim fanouškům přinést ještě před startem extraligy zajímavé sportovní zážitky. Tímto jsou určitě všichni zváni,“ těší předsedu VK UP Olomouc Jiřího Zemánka.

Pro trenéra vysokoškolaček Martina Hrocha bude domácí turnaj jedním z vrcholů probíhající letní přípravy před novou sezonou. „Samozřejmě hrajeme řadu přípravných zápasů především s domácími protivníky, ale kvalitní turnaj s mezinárodní konkurencí a v atmosféře ostrých zápasů je tím nejlepším, co může náš obměněný tým prověřit,“ říká Martin Hroch.

Turnaj s mnohaletou tradicí se letos již popáté koná pod patronací renomované stavební firmy TOMI - REMONT a.s. „Jsem potěšen, že jsme se znovu mohli stát titulárním partnerem tohoto známého a fanoušky i kluby oblíbeného turnaje a navázat tak na naši trvalou podporu olomouckého ženského volejbalu. Jako významná regionální stavební společnost zaměřujeme svou podporu na úspěšné sportovce a kluby z našeho regionu. A to především na takové, kde nám to dává smysl a kde nacházíme od našich partnerů zpětnou vazbu. Což olomoucký volejbalový klub naprosto splňuje,“ chválí si dlouhodobou spolupráci ředitel TOMI - REMONT a.s. Martin Dokoupil.

Turnaj se tentokrát za účasti šestice týmů bude hrát ve dvou skupinách, v nichž se trojice soupeřů střetne systémem každý s každým. Začne se netradičně už ve čtvrtek v 17 hodin zápasem Šternberk - Prostějov ve šternberské sportovní hale Ecce Homo, v pátek se bude hrát už tradičně v Olomouci od 10.30, sobotní program zde odstartuje v deset dopoledne a v neděli se budou konat dva duely - o bronz od 10.30 a finále od 11 hodin. Obhájkyněmi loňského prvenství jsou domácí volejbalistky.


TOMI - REMONT Cup (O pohár rektora Univerzity Palackého)


Zúčastněné celky

Skupina A

VK UP Olomouc

Evreux Volley-Ball (Francie)

VK Šelmy Brno


Skupina B                                               

VK Prostějov

PVK Olymp Praha

TJ Sokol Šternberk                                                                                                                      


Rozlosování

Čtvrtek

17.00 Šternberk - Prostějov (hala Ecce Homo ve Šternberku)


Pátek

10.30 Olomouc - Evreux

17.00 Evreux - Šelmy a Olymp - Prostějov


Sobota

10.00 Olomouc - Šelmy a Šternberk - Olymp

15.30 semifinále A1 - B2

17.00 o 5. místo A3 - B3

18.00 semifinále B1 - A2


Neděle

10.30 o 3. místo

11.00 finále

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 17
V

Václav 2. 9. 2022 22:33:21

Na stránkách Sokola Šternberk je plakát na TOMI-REMONT Cup 2022. Na plakátu jsou Ema Kneiflová, Denisa Kulová a Nicole Šmídová, která ale není na soupisce olomouckého klubu. Takže je Šmídová, nebo není součástí letošní sestavy Olomouce ????

Upravit komentář

V

Václav 3. 9. 2022 12:44:56

Jestli mi něco na stránkách Olomouce a Sokola vadí, tak je to neschopnost nazvat věci pravým jménem a tzv. mlžení.

Včera jsem tady napsal zmínku o plakátu na stránkách Sokola. Výsledek je, že plakát zmizel a místo něho se tam objevila fotka z rok starého turnaje z hráčkami, které jsou už i v jiných klubech.

Copak je to takový problém napsat, že Šmídové oddíl neprodloužil smlouvu a že si hledá nové angažmá, nebo dokonce ukončila kariéru a klidně tam ten plakát mohl zůstat.

Pokuste se prosím v této sezóně jednat férově, nazývat věci pravými jmény a uvidíte, že tzv. třaskavých diskuzí na webu rozhodně ubude.

Upravit komentář

F

Frenk 5. 9. 2022 08:51:59

Mě by docela zajímal plán přípravných utkání, nebo bude pouze domácí pohár??? To jsou 4 (3) utkání...Takže by se to sehrávalo až během extraligy 😄A jak to sehrávæní dopadlo, všichni víme..

Upravit komentář

V

Václav 5. 9. 2022 12:56:10

Na stránkách Prostějova je napsané, že v Prostějově společně trénovali Olymp, Olomouc a Prostějov a sehráli několik modelových zápasů.Jestli to bude stačit nevím.

Pak je tam ještě info že v tomto týdnu proběhne v Přerově turnaj pohár 2022 za účasti Přerova, Prostějova, Olympu, Sokola F.M., Dukly a Šelmy Brno.

Čtyři nejlepší postoupí do finální fáze, která bude v Prostějově.

Upravit komentář

M

Michal 6. 9. 2022 11:48:49

Dneska cca od 16.30 přátelák s Bratislavou !!!

Upravit komentář

V

Václav 7. 9. 2022 13:35:37

Finálový turnaj Ligového poháru proběhne 23. a 24. září v hale Národního sportovního centra Prostějov je nadpis článku na webu v Prostějově.

Po jeho přečtení jsem se dozvěděl, že se jedná o nový pilotní projekt svazu, kterého se zúčastní Liberec, Olymp, Šelmy, Sokol F.M. Prostějov a Přerov. Náš klub jsem tam nenašel, patrně volí jinou cestu extraligové přípravy, což je myslím škoda. Máme to za rohem a mohli jsme si vyzkoušet jak na tom jsme v porovnání s předními extraligovými kluby.


Upravit komentář

M

Miroha 7. 9. 2022 14:47:47

Tak naše stránky jsou už bohužel delší dobu nevyhovující, jak úplnosti, tak aktuálnosti ( viz stále ještě starou soupisku pro minulou sezonu), a také snahou informovat o dění v klubu. Třeba i výsledky přípravných zapasú, byť nejsou veřejnosti přístupné. A má taky obavu o samotnou přípravu stále bez hlavního trenéra.

Upravit komentář

F

Frenk 7. 9. 2022 19:38:29

Výsledek přípravného zápasu se nesmí zveřejňovat.To by jste pánové měli vědět!!!

Upravit komentář

M

Miroha 8. 9. 2022 09:46:50

Děkuji, beru zpět, ale to ostatní platí dál.

Upravit komentář

V

Václav 10. 9. 2022 22:18:04

Jedno malé info. Naše nahrávačka N.Šmídová ročník 1999, pro kterou náš trenér neměl uplatnění, se stala v letošní sezoně hráčkou Olympu Praha.

Upravit komentář

V

Václav 11. 9. 2022 22:57:24

Extraliga je plná Ukrajinek, které dělají z autsajdrů černé koně, takže první část extraligy bude hodně nečitelná.

Upravit komentář

V

Václav 12. 9. 2022 13:01:18

10.9. jsem tady psal o přestupu naší nahrávačky Šmídové. Vše je jinak jak říkal ten moudrý rabín. Je to moje chyba. V Olympu sice je N.Šmídová, ale je to sestra naší nahrávačky, jejíž další angažmá ve volejbale jsem zatím nikde nenašel.

Upravit komentář

V

Václav 12. 9. 2022 16:06:18

Další info: Sokol F.M. nasmlouval pro letošní sezonu 30letou Pavlu Šmídovou -Vincourovou, skvělou nahrávačku, bývalou reprezentantku , která má za sebou angažmá v takových klubech jako jsou např. Scandicci, Budowlani Lodž, Bielsko Biala......

Upravit komentář

M

Miroha 13. 9. 2022 10:19:50

No tak jak vidno, všichni se činí, a u nás je ticho, snad teď při tom Tomy Cupu se něco objeví. Jsem velmi zvědavý.

Upravit komentář

F

Frenk 13. 9. 2022 16:40:25

Miroha, tento klub je asi opravdu v ..., Žádné informace o pokračující přípravě...

Upravit komentář

V

Václav 13. 9. 2022 20:52:02

Naděje olomouckého volejbalu Karin Lazárková bude v letošní sezoně hájit barvy přerovských Zubřic. Škoda....

Upravit komentář

l

litovel 16. 9. 2022 21:45:08

pokud tápete nad aktuálností tohoto webu, na instagramu tohoto klubu vše funguje a přídávají tam info každý den

instagram.com/volejbalolomouc

Upravit komentář