Martin Hroch: Medaile je dál náš cíl, i když má teď jinou barvu

17. 4. 2022

Bojovaly dlouhých pět zápasů a dvaadvacet setů, na konci semifinálového maratonu jim však zbyly jen slzy zklamání. Volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc si po nejtěsnější porážce od Králova Pole o letošní extraligové zlato nezahrají, stále však mohou pomýšlet na cenné bronzové medaile. Jejich soupeřkami budou v sérii hrané na pouhá dvě vítězství od úterý 19. dubna hráčky Dukly Liberec. „Je to špičkový tým s nejvyššími ambicemi, my však budeme dál bojovat,“ hlásí odhodlaně kouč vysokoškolaček Martin Hroch.


V semifinále jste byli opravdu jen krůček od postupu, ve čtvrtém domácím utkání chyběl dokonce jediný vítězný míč. Co rozhodlo o tom, že se do finále nakonec probojoval váš soupeř z Brna?

Na nějaké hlubší analýzy je ještě teď - pár hodin po skončení série - brzy, ale těch faktorů bylo určitě více. Jak už jsem zmiňoval před začátkem semifinále, na postup bylo potřeba, aby se všechny věci sešly dohromady. Něco z toho nakonec scházelo, i když chybělo opravdu málo a mohli jsme se tu bavit úplně jinak. Třeba ten jeden mečbolový balon doma. Nebo čtvrtý set v Brně, v němž jsme ale měli jen devítiprocentní úspěšnost na útoku. A také je třeba zmínit to, že se hrálo v opravdu vysokém tempu vždy tři dny po sobě. Brno má přitom na některých klíčových postech citelně mladší hráčky, které určitě lépe regenerovaly.


To bezprostředně souvisí s další otázkou: jak moc dlouhá série sebrala hráčkám fyzických a psychických sil?

Bezpochyby je sebrala oběma týmům. Byla to opravdu náročná série, fyzicky i emočně. Oba soupeři se v ní několikrát ocitli v kritických okamžicích, z nich se pak museli s nasazením mnoha sil dostávat. Samozřejmě lépe se regeneruje po výhře, v tom má Brno před ligovým finále určitě výhodu. Nám nezbývá než si co nejrychleji vyčistit hlavy a zabojovat o třetí místo.


Přes zklamání z vyřazení pro vás sezona nekončí, završí ji dva, možná tři duely o bronz. Naleznete do nich dost motivace?

O dostatku motivace nemůže být pochyb! Ligové medaile zůstávají naším cílem, i když teď mají jinou barvu. Už jsem to říkal i hráčkám: semifinále je za námi, skončilo s Velikonoci a teď je tady poslední týden této sezony. Máme v něm jediný cíl a chceme jej dosáhnout.


V cestě vám však bude stát suverén dlouhodobé části extraligy Dukla Liberec. Na severu Čech se představíte v úterý 19. dubna, odveta v Olomouci se uskuteční o tři dny později. Jaký soupeř vás v těchto zápasech čeká?

Rozhodně jeden z nejlepších u nás, s řadou současných a bývalých českých reprezentantek a špičkovými hráčkami ze Slovenska a Ukrajiny. Dukla letos hrála Ligu mistryň, chtěla zlato v Českém poháru i extralize a nebude mít ani jedno. Jsem si jist, že si budou chtít spravit chuť alespoň bronzem. Nelze teď odhadovat, v jakém budou rozpoložení, ale určitě musejí mít stále jen ty nejvyšší cíle. Na druhou stranu věřím našim holkám, že nám vydrží semifinálová bojovnost. Nic jiného nám ani nezbývá, je tu definitivně poslední týden.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři