Marné dotahování s Olympem přineslo aspoň bod

8. 1. 2022

Po nevydařeném úvodním utkání čtvrtfinále Českého poháru si chtěly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc napravit reputaci v domácím duelu 1. kola extraligové nadstavby proti Olympu Praha. Vysokoškolačky však před vlastními fanoušky nezvládly úvodní dva sety zápasu, prohrávaly 0:2 a teprve díky finiši alespoň urvaly jednobodovou porážku 2:3.

Olomoucké volejbalistky zahájily utkání lépe, když rychle zvrátily počáteční mírně nepříznivý stav při servisu Silvy ve svůj prospěch (8:10, 14:10) a při skóre 20:17 mířily k výhře. Jenže soupeř dokázal otočit na 21:24; vysokoškolačky ještě při podání Babićové vyrovnaly (24:24), poslední dva balony však nezvládly - 24:26 a 0:1.

Druhé dějství bylo v jeho úvodu ještě jasnější demonstrací olomoucké převahy. Hanačky vedly 4:0 a 15:9, jenže vzápětí to bylo 17:20 a po výsledku 22:25 vedl Olymp už 2:0.

Třetí set dlouho nasvědčoval tomu, že utkání rychle skončí (1:4, 8:11). Vysokoškolačky se ale v jeho druhé půli zvedly, otočily nepříznivý stav a v koncovce výhrou 25:22 rozhodly o pokračování střetnutí.

Čtvrtá sada byla zcela v režii Hanaček, které po sérii servisů střídající Kneiflové vedly 17:6 a poměrně snadno po výsledku 25:13 vyrovnaly na 2:2.

Tiebreak už ovšem Olomouci nevyšel. Rychle to bylo 2:5 a 5:9 a ani chvilková snaha univerzity vyrovnat (8:12, 12:12) nakonec k úspěchu nevedla. Olymp využil svůj třetí mečbol, zvítězil v páté sadě 17:15 a celkově nejtěsněji v Olomouci 3:2.

„Jsme spokojení s vítězstvím, které se ale rodilo těžce. Nezačali jsme nejlépe, prohrávali jsme v obou úvodních setech o několik bodů, ale následně se nám dařila hra se středovými hráčkami. Myslím, že pro naše holky je to po pohárovém kolapsu s Brnem nesmírně cenné vítězství,“ konstatoval trenér Olympu Stanislav Mitáč.

„Z naší strany velké zklamání z výsledku. První set jsme rozjeli dobře, podobně i ten druhý. Mělo to být 2:0 pro nás, místo toho byl soupeř na koni. Udělali jsme pak změnu, blokařka šla na místo univerzálky a pomohlo to. V tiebreaku nás ovšem soupeř rozebral hrou středem. Bojujeme hlavně se sebou, pozitivem byl výkon Emy Kneiflové,“ řekl domácí kouč Martin Hroch.

Ve čtvrtek 13. ledna čeká vysokoškolačky v Prostějově odveta čtvrtfinále Českého poháru, v níž musejí porazit domácí tým nejhůře 3:1 a poté zvládnout ještě zlatý set, aby mohly pomýšlet na obhajobu zisku trofeje. Utkání začne v 18 hodin.

VK UP Olomouc - PVK Olymp Praha 2:3 (-24, -22, 22, 13, -15)

Rozhodčí: Kavala, Trumpeš

Čas: 125 minut

Diváků: 150

Olomouc: Silva, Moscická, Babićová, Šepeľová, Blancová, Štimacová, libero Kulová. Střídaly: Kneiflová, Šmídová, Gambová.

Olymp: Neumannová, Bartošová, Patočková, Kalhousová, Šimáňová, Smutná, libero Pešková. Střídaly: Brancuská, Kelnarová, Brichtová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .

fanda UP 9. 1. 2022 17:14:40

Že se hrál pěkný bojovný zápas na obou stranách je zcela jasné!!! Jak ale posoudit jinou věc, první set vedeme 20 : 17 a Olymp dohraje koncovku 9 : 4 - no budiž... Stejná situace, set druhý 15 : 9 a přímo jako horor - soupeř dohraje set dílčím skore 7 : 16 !!! Pokud soupeř boduje 5x středem za sebou bez odezvy a patřičné reakce... babo raď. Zlatý bod do tabulky a holkám za něj poděkovat.

V

Václav 9. 1. 2022 17:47:25

Zápas a ne první prokaučoval trenér. Za zápas několikrát střídal nahrávačky i když je jasnou jedničkou Šepel a měl by jí nechat hrát. Ve třetím setu dal do základu na účko ukrajinskou blokařku a k tomu dvojku na nahrávce. Za stavu 9:5 pro Olymp to vzdal a vrátil základ na původní sestavu a tady v textu tvrdil, že to pomohlo.

Blanco na blocích v posledních zápasech nemá jediný bodový blok. Je zjevně slušně řečeno rozladěná, během zápasu pořád někoho kritizuje, je to zkrátka rušivý element. Je zarážející, že si toho trenér nevšímá a Emu Kneiflovou staví pouze příležitostně, nebo na servis. Ema včera zahrála hodně dobrý zápas a zasloužila by si být v základu.

Samostatnou kapitolou je Bára Gambová. Sezonu začala se zraněním, do sestavy se mimo suplování libera nedostala. Včera ji trenér posílal na servis, který má v současné době horší než začínající kadetky. Buď se netrefila do kurtu a nebo to byl odevzdaný balon pro soupeře.

Když Olymp zjistil naši slabinu - blokařky, začal útočit středem a udělal tak 35 bodů. 16letá Brancůzská nám jich tam dala 14, Šimáňová 21.

Teď jsme se dočetli, že pan předseda posílil útok a přišla výměnou za Lazárkovou Herdová. To je sice dobrá zpráva, ale co bloky. Blanco je úplně z formy a po vánocích to nejde ani Moscické.

Ve čtvrtek jedeme do Prostějova na zápas pravdy. Když holky předvedou výkon jak zahrály s Duklou, postoupíme, jinak v poháru po dvou vítězstvích končíme.

Včera jsem odhadoval návštěvu s bídou na dvě stovky. Kde jsou ty časy kdy tady byla běžná návštěva 500 fandů a pamatuji i plný dům. Prostějově to tak je, proč by to nemohlo být i u nás.

V

Václav 10. 1. 2022 12:25:49

Zápas s Olympem táhla Zuzka za asistence Jessicy. Gratulace oběma za jejich výkon díky. Doufám, že Lucie se objeví ve čtvrtek s Prostějovem na hřišti a trenér bude konečně střídat. když to bude potřeba.

R

Roman 10. 1. 2022 18:38:23

Já mám pořád pocit, že ty naše holky nejsou parta a netáhnou za jeden provaz. Ve srovnání s Olympem nebo Prostějovem to je 100 a 1. Jestli tam chybí někdo, kdo by ty ostatní strhl, nebo jestli je to množstvím cizinek? Prostě mi tam chybí emoce.

M

Miroha 11. 1. 2022 11:15:30

Ano, někdy se mi zdá, jakoby hrály nějakou jinou, vlastní soutěž. Když se jim chce, tak hrají a vyhrají. No a když se jim nechce ( a nikdo neví proč? ), tak chvilku hrají a chvilku nehrají. A pak to zase dohánéji. V tom je něco pro nás tajemného.

V

Václav 11. 1. 2022 13:11:16

Na stránkách Prostějova je článek s jejich nahrávačkou Bajusz ( dříve Kopecká).Tipuje, že rozhodne servis. Já myslím, že rozhodne příjem s nahrávkou a tady máme problém. Jejich první nahrávačka je o level lepší než obě naše. V útoku Prostějov nasazuje repre Fricovou. mladou Smolkovou a posilu Faltínovou. Navíc Čada zmínil, že podepsují nové účko, jméno zatím nesdělil.

My máme již osvědčenou dvojku Zuzka a Jessica s posilou Herdovou a na účku Babič. Tady bych to viděl vyrovnané. Bloky má v současné době lepší Prostějov a libera jsou v podstatě stejná. Jako malou výhodu bych viděl skutečnost, že naše holky hrajou venku lepší volejbal než doma.Nakonec stejně rozhodne bojovnost na place. Určitě bude plný dům, takže fandové přijeďte.

B

Bazik 11. 1. 2022 17:33:41

Vaclave dekuji , to same jsem chtel napsat , jen navic se me zdalo jak kdyby ten zapas s Prostejovem (pohar) bylo "odevzdany"

H

Hanka 11. 1. 2022 18:26:14

Václave, nové účko v PV je Karin Šunderlíková (A2 Itálie, předtím VKKP Brno).

ad odevzdanost a zvláštní přístup jsem psala cca ob několik příspěvků dříve a bylo mi řečeno že mám něco proti cizinkám. Je to opravdu škoda, potenciál družstva je, ale..... některé mají problém ohnout se pro balon na zem, což je s podivem. Snad čtvrtek ukáže světlejší zítřky.

V

Václav 11. 1. 2022 19:05:39

Tak to Hanko není dobrá zpráva. Karin byla v KP na účku ranařka. Má skoro 190 a 90 kg. V létě jsem někde četl, že chce jít do Italie. To se jí sice podařilo, ale v A2 v Soverátu ( tr. Bruno Napolitano) to nestačilo a poslali ji domů. V Prostějově to bude hodně dobrá posila. Nevím kde to Čada sbírá, ale začíná to vypadat v extralize hodně vysoko a v poháru bych si počkal do čtvrtka.

M

Miroha 13. 1. 2022 08:20:33

Vzpomínám si na zápas UP s Libercem v poháru asi 2 roky zpět. Taky jsme nejprve doma prohráli 0 : 3 a potom jim to v Liberci vrátili a vyhráli hladce i zlatý set a postoupili. Chtělo by to zopakovat. Ale bojím se toho.

V

Václav 13. 1. 2022 12:30:08

Ještě si dovolím trenérům poradit aby ty pohřební ksichty co mají hned na začátku zápasu zahodili. Hráčky musí vidět že jim věříte, na zápas se těšíte a hlavně že jste tam přijeli vyhrát.