Ligové odvety načínáme vydřenou výhrou nad Frýdkem-Místkem

30. 10. 2021

Už do své druhé poloviny se překulila základní část letošního ročníku extraligy volejbalistek. Tým Univerzity Palackého Olomouc zahájil odvety domácím zápasem s Frýdkem-Místkem, v němž sice snadno získal první set, ale nakonec byl rád za upracované vítězství 3:2.

Favorizovaný domácí tým měl razantní vstup do utkání (6:1, 8:2), vzápětí sice polevil (11:9), ale při podání Brazilky Silvy získal uklidňující náskok (18:9), který proměnil v jasný zisk sady - 25:13.

Zato začátek druhého dějství byl ovšem pro Olomoučanky noční můrou (2:6, 4:11). Teprve poté začala univerzita dotahovat (6:13, 10:13) a v polovině setu dokonce vyrovnala (12:15, 15:15), jenže závěr hrubě nezvládla. Frýdek-Místek už domácí do vedení nepustil, poslední čtyři výměny setu získal pro sebe a po výhře 25:18 srovnal na 1:1.

Zdálo se, že tento moment vyprovokoval vysokoškolačky k rozhodující zvýšené aktivitě a zkvalitnění hry. Úvod třetí části zápasu byl opět bodovou smrští Olomouce (5:1, 8:2), ta se ale opět brzy vyčerpala (11:9). Přesto měly Hanačky stále dostatečný bodový polštář (16:10, 2015), a i přes hrozivé dotahování protivníka v koncovce (21:20) si vypracovaly za stavu 24:22 dva setboly. Jenže je neproměnily, Sokol při servisu Navrátilové trestal čtyřmi body v řadě a obratem na 24:26 a 1:2.

To pro Olomouc asi nebylo dostatečným varováním a také první polovina čtvrté sady se nesla ve znamení náporu Frýdku-Místku (6:10, 8:13). Teprve pak začaly Olomoučanky dotahovat (10:13) a při servisu Blancové dokonce otočily z 12:15 na 17:15. Následně ještě přišlo zvýšení při podání Babićové (22:16) a nakonec vcelku pohodlné vyrovnání díky výhře 25:17.

Tiebreak už se hrál většinou podle olomouckých not. Občas sice přišly komplikace (4:2, 4:4, 6:6), následovalo však bezpečné odskočení (10:6, 12:7) a po výsledku 15:10 alespoň dvoubodový zisk pro Univerzitu Palackého za vítězství 3:2.

„Vyslovuji velký respekt a pochvalu našemu týmu. Dokázali jsme se zvednout z nepodařeného prvního setu a předvést krásný volejbal. Musím to říct, ale bohužel hrubka rozhodčího v koncovce čtvrtého setu nám možná vzala vítězství za tři body,“ tvrdila trenérka Frýdku-Místku Alexandra Dedková. 

„Nerozumím našemu výkonu a hře po prvním setu. Vypadalo to na snadný zápas, jenže druhou sadu jsme odehráli naprosto laxně a soupeře jsme si rozehráli. Na bloku jsme byli naprosto průhlední a naopak jsme trestuhodně nevyužívali malého bloku hostů. Pomohly nám až naše střídající mladé hráčky a naštěstí se k nim postupně přidala i kapitánka Gambová. Nakonec jsme to se štěstím uhráli, jen teď sám nevím, jestli jsme dva body získali, nebo jeden ztratili,“ přemítal domácí kouč Martin Hroch.

Také v sobotu 6. listopadu se v 11. ligovém kole představí vysokoškolačky doma. Od 17 hodin budou hostit zatím beznadějně poslední Přerov.


VK UP Olomouc - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:2 (13, -18, -24, 17, 10)

Rozhodčí: Trumpeš, Brabec

Čas: 111 minut

Diváků: 100

Olomouc: Moscická, Štimacová, Šepeľová, Blancová, Babićová, Silva, libero Kulová. Střídaly: Kneiflová, Lazárková, Gambová.

Frýdek-Místek: Hadáčková, Navrátilová, Ulumbelashviliová, Mitrega-Mamicová, Diatková, Petrová, libero Teperová. Střídaly: Radulovićová, Šnellyová, Tkáčová, Kavková.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 5
F

Frenk 31. 10. 2021 00:57:34

Za mě 🆗 💙🧡🤍❗❗❗🆙❗❗❗

Upravit komentář

M

Mirek 31. 10. 2021 10:58:32

V prvním kole extraligy jsme s nesehraným družstvem vyhráli ve Frýdku hladce 3:0. Teď po odehraném osmém kole jsme s Frýdkem který dlouhodobě hraje o osmé místo tabulky byli jen krůček od porážky. Zápas nakonec zachránila střídající Gambová, která nastoupila v polovině čtvrtého setu a z 8 nahrávek udělala 6 bodů.

Holt si budeme muset zviknout, že nás takových infarktových zápasů z relativně slabými týmy bude čekat ještě víc. Za týden hrajeme s posledním Přerovem. Podle naší hry to vypadá na další šichtu. Kardiaci by raději měli zůstat doma.

Jedna věc mě hodně mrzí a to je návštěvnost. V předchozím kole v Prostějově byl doslova plný dům. Odhadoval jsem to na 450, možná 500 diváků, většinou středního a staršího věku. Včera na tribuně sedělo pár důchodců a několik mládežníků. Kam se ztratili diváci, kterých na zápasy docházelo běžně 500 a víc ???????

Upravit komentář

M

Miroha 1. 11. 2021 18:49:20

No přiznám se, že takový boj jsem opravdu nečekal. Počítal jsem s hladkým vítězstvím, stejně jako v prvním utkání ve Frýdku. Jistě, Frýdek se zlepšil, ale to samé se mělo stát i s UP. Stále to jaksi není ono. Je tam moc výpadků, a jejich náprava stojí strašně moc sil a nervů, jak na lavičce, tak v hledišti. Budeme věřit, že se to ustálí třeba hned v sobotu s Přerovem, ten je asi opravdu nejslabší. Co bude stačit na Přerov ale zcela jistě nebude stačit na Ostravu!. Bude nutné ještě mnoho zlepšit. Doufejme, že trenér ví, jak to udělat.

Upravit komentář

H

Honza 2. 11. 2021 10:27:40

Stále mám takové smíšené pocity. Myslel jsem, že s Frýdkem-Místkem to bude jasná výhra a nakonec takové drama. Stále čekáme, že se to zlepší, a stále čekáme. Jasně, chce to čas a trpělivost, jak uvádí trenér. Ale už máme první část soutěže za sebou a ono, bohužel, nic.Trvám ale na tom, že toto je nejslabší tým, který jsme v Olomouci měli. To, co stačí na Frýdek-Místek, Přerov a Šternberk, na ty horní patra je málo. Asi se s tím budeme muset pro letošní ročník smířit. Ale co dál ?

Upravit komentář

F

Frenk 2. 11. 2021 14:46:36

Honzo, asi to chcete opravdu čas....Ale to chce začít s přátelákama v srpnu a ne až v září. Dříve bylo 10 přáteláků před sezónou minimum, letos sca 6.... A opravdu je to nevím jestli nejslabší, ale asi nejméně sehraný tým za poslední roky...

Upravit komentář