Léto smečařky Zuzky Šepeľové: posilovna, rybaření i kávička

29. 6. 2021

Příslibem nejen pro olomoucký volejbalový tým, ale i pro kavárníky v hanácké metropoli je příchod slovenské smečařky Zuzany Šepeľové. Jedenadvacetiletá posila VK UP na sebe prozradila, že právě návštěva kaváren je její velmi oblíbenou kratochvílí. Prioritou ale budou pochopitelně výkony na hrací ploše. „Je super, že klub má zájem hrát o medaile a ambice vyhrávat. Já totiž prohry opravdu těžce snáším,“ říká s úsměvem dnes už bývalá kapitánka mistrovské Slavie Bratislava.


Na co jsi nejvíc zvědavá v Olomouci? Už něco víš o klubu a o městě?

Hodně lidí mi říkalo, že Olomouc je krásné město, takže se velmi těším a věřím, že se mi tady bude líbit. Jsem zvědavá na spolupráci s trenérem a se spoluhráčkami z různých států i na nové zkušenosti. Mám také radost, že budeme hrát Pohár CEV, protože poslední dva roky jsme se Slávií Bratislava na evropské scéně nepůsobili. Je super, že klub má zájem hrát o medaile a ambice vyhrávat, protože asi každý sportovec nerad prohrává. A já prohry opravdu těžce snáším (usmívá se).


Získávala jsi před podpisem smlouvy nějaké poznatky od krajanky Nikoly Stümpelové, která loni patřila k oporám VK UP?

Před podpisem smlouvy jsem všechno řešila s agentem. Nikču samozřejmě znám, ale v nějakém větším kontaktu jsme zatím nebyly. Jsem ráda, že při mém prvním zahraničním angažmá nebudu v klubu jediná Slovenka. Věřím, že mi to v Olomouci trochu představí.


Jak těžké pro tebe bylo rozloučit se s Bratislavou?

Bratislava byla šest let mým druhým domovem. Nebylo vůbec jednoduché odejít. Myslím, že zácpy ve městě mi až tak chybět nebudou, ale lidé, které jsem díky Bratislavě poznala, mi budou určitě hodně chybět. Slávia Ekonomická Univerzita Bratislava byla mojí druhou rodinou a navždy budu na tohle období s láskou vzpomínat.


Jak zasáhla váš tým a slovenský sport covidová situace?

Je dobře, že jsme mou poslední sezonu mohli i navzdory covidu dohrát. Mrzí mě, že jsme hráli bez diváků, protože před plnou halou má zápas vždycky jiný náboj. Mládežnické soutěže byly víc než rok pozastavené a to mě taky velmi mrzí, protože děti potřebují a chtějí sportovat. Věřím, že příští sezona bude pro sport lepší a všichni se budou moct vrátit k tomu, co mají rádi. A že fanoušci budou moct znovu naplnit tribuny.


Ve slovenské extralize jsi byla oceněná jako nejužitečnější hráčka sezony. Jak velkou výzvou pro tebe bude česká nejvyšší soutěž?

Ocenění mě velmi potěšilo, ale je mi víc než jasné, že česká liga je na jiné úrovni než slovenská. Bude to velká výzva. Nechci se jen ztratit v davu, chci pomoct týmu, jak jen budu moct, a zlepšovat se.


Je těžké hodnotit sebe sama, ale co bereš jako své silné stránky?

To je skutečně těžké, ale myslím, že mě na hřišti jen tak něco nerozhodí. Zažila jsem už kdeco. Od nemístných poznámek fanoušků až po vulgární gesta od trenéra soupeřek, ale spíš mě to nakoplo k lepšímu výkonu, než urazilo.


Na čem bys chtěla ještě zapracovat?

Určitě bych chtěla zlepšit výskok, abych mohla víc konkurovat vyšším hráčkám a samozřejmě by mi to pomohlo v zápasech proti vysokým blokařkám.


V dubnu jsi poprvé zamířila také na sraz reprezentace. Bohužel jsi musela odjet dříve kvůli zdravotním problémům, které postihly část týmu. Jaké z toho máš dojmy?

Jsem ráda, že jsem mohla být součástí reprezentace, na můj post je tam silná konkurence. Těší mě, že jsem s nimi mohla trénovat a od zkušenějších hráček se zase něco přiučit.


Nyní má tým volno před začátkem přípravy, pracuješ v průběhu léta na kondici? Vyhledáváš různé sporty, nebo spíše relaxuješ? Doma na východním Slovensku je prý například na zahradě stále práce dostatek…

(smích) Ano, máme velkou zahradu, o kterou je samozřejmě potřeba pečovat. Pěstování zeleniny a ovoce nechávám výhradně na mamku. Já raději vezmu do rukou sekačku. Aktuálně se začínám připravovat individuálně v posilovně, občas si zahraju beachvolejbal, ale to spíš rekreačně.


Jak ráda trávíš volný čas? Budeš se věnovat i studiu?

Když zrovna nejsem na tréninku, tak mě určitě najdete někde v kavárně. Bez kávy už si neumím představit asi ani jeden den, jsem opravdu velká “kavičkárka” (smích). Ráda trávím čas s přáteli a když jsem doma, tak často chodím s bratry a kamarády na ryby. Momentálně nemám v plánu studovat, takže se budu naplno soustředit na volejbalové povinnosti.


Foto: svf.cz, Slavia EU Bratislava, Zuzany Šepeľové

Komentáře nejsou povoleny.