Komplikace v závěru, ale tři body z Frýdku-Místku jsou doma

30. 1. 2021

V 9. extraligovém kole nastoupily v tabulce druhé volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc na palubovce osmého Sokolu Frýdek-Místek. Po dvou hladce vyhraných setech si vysokoškolačky zkomplikovaly koncovku toho třetího, přesto si po výhře 3:0 vezou podle očekávání všechny body domů.

Favorizované Olomoučanky vstoupily do zápasu zostra, po servisech Valkové vedly 4:0 a po podáních Nové už dokonce 12:1. Set se dohrával a na servisu jej dokončila posila VK UP ze Šternberka Šmídová - 9:20, 9:25.

Také úvod druhého dějství patřil univerzitě (1:4), domácím Sokolkám se ale tentokrát podařilo nástup protivníka zachytit a náskok hostů se pak dlouho pohyboval mezi dvěma až čtyřmi body. Definitivní rozhodnutí tak přinesla až šňůra podání hostující Pilepičové (12:16, 12:20) okořeněná dvěma esy. Situaci se sice ještě pokusila zdramatizovat servírující Mitregaová (16:20), na druhé straně však obratem stejně zareagovala Kneiflová (16:24). Po výsledku 18:25 vedly vysokoškolačky už 2:0.

Vyrovnaný průběh přinesla až třetí sada. Hanačky sice po většinu jejího průběhu vedly, maximálně však o tři body. Jenže opět domácí Mitregaová přispěla na podání k obratu (12:14, 16:14) a rázem měl lepší výchozí pozici do koncovky Frýdek-Místek. Za stavu 23:19 to s hosty vypadalo kriticky, ale favorit zabojoval a při servisu Pilepičové uhrál potřebných šest bodů v řadě - 23:25 a 0:3.

„První dva sety jsme měli pod kontrolou a hráli jsme v nich dobře. Ve třetím jsme ale polevili v útoku i obraně a rázem jsme v koncovce museli zachraňovat kritickou situaci. Naštěstí jsme to zvládli. Celý zápas odehrála na smeči a účku mladá Lazárková a utkání ji vyšlo. Pozitivem je také nasazení obou posil ze Šternberka Šmídové a Kneiflové,“ hodnotil trenér VK UP Petr Zapletal.

Příští týden čeká Olomoučanky druhý turnaj letošního okleštěného ročníku Ligy mistryň, který bude hostit polské město Police. Trojici svých vystoupení na něm zahájí univerzita v úterý 2. února od 20.30 hodin soubojem s domácím celkem.


TJ Sokol Frýdek-Místek - VK UP Olomouc 0:3 (-9, -18, -23)

Rozhodčí: Horký, Vachutka

Čas: 69 minut

Diváků: 0

Frýdek-Místek: Mitregaová, Uhrová, Pavelková, Hadáčková, Šnellyová, Staňková, libero Teperová. Střídaly: Petrová, Grygarová.

Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Lazárková, Pilepičová, Kneiflová, libero D. Kulová. Střídala: Šmídová.

Komentáře nejsou povoleny.