Kolaps soupeřek přinesl třetí místo a Šelmy Brno pro play-off

12. 3. 2022

Dar z nebes. Tak by se dala v nadsázce nazvat třetí pozice, kterou souhrou málo očekávaných výsledků v posledním kole obsadily po dlouhodobé části extraligy volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Díky tomuto umístění zahájí vysokoškolačky čtvrtfinále play-off doma a soupeřkami jim budou po 27 odehraných kolech až šesté Šelmy Brno. Série začne v pátek 18. března v Olomouci.

Když volejbalistky VK UP minulý týden prohrály doma v předposledním extraligovém kole 1:3 s Prostějovem a klesly za svého soupeře a Ostravu na páté místo, vypadalo to, že jsou karty rozdány jasně. Univerzita sice v předehrávce 27. kola porazila „povinně“ poslední Přerov za tři body a přechodně se vrátila na třetí příčku, ale očekávalo se, že v sobotu si její konkurenti vezmou umístění v elitní čtyřce zpět. Jenže Prostějov právě se Šelmami i Ostrava na Olympu prohráli shodně 1:3 a Olomouc už nikdo z třetí pozice nesesadil.

„Je to pro nás samozřejmě výhoda, ale nyní je na týmu, aby touto nabídnutou šancí nepohrdl,“ zdůrazňuje předseda vysokoškolského klubu Jiří Zemánek. „Jsme si vědomi toho, že naše družstvo podávalo v dlouhodobé části poměrně kolísavé výkony, teď je ale pravý čas zapnout na nejvyšší obrátky. Naším sportovním cílem je boj o medaile a tedy nezbytně postup do semifinále. Jsem přesvědčen, že na to tento tým má a že to proti Šelmám potvrdí,“ doplňuje první muž olomouckého volejbalu.

Překvapen z výsledků závěrečného kola a složení čtvrtfinálových dvojic byl i trenér vysokoškolaček Martin Hroch. „Popravdě jsme už počítali se soubojem s Prostějovem a pomalu se na něj připravovali. Nyní tedy máme Šelmy, které jsme sice v dosavadním průběhu sezony třikrát porazili, ale dvakrát to bylo po boji a jednou proti oslabenému soupeři. Brněnský tým má starší zkušené hráčky i nadějné mládí, je to tedy takový dravý mix, jak už jejich klubové jméno napovídá. My víme, co proti nim máme hrát, nyní se ale uvidí, jestli to dokážeme opět zrealizovat,“ je si vědom hlavní kouč Olomoučanek.

První čtvrtfinálové utkání by se mělo uskutečnit v pátek 18. března od 18 hodin v univerzitní sportovní hale, série pak bude pokračovat v pondělí 21. v Brně a ve čtvrtek 24. března opět v Olomouci.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 6
T

Tom 13. 3. 2022 09:49:09

To je Super!!! 👍

Upravit komentář

M

Miroha 13. 3. 2022 11:55:29

Tak já se přiznám, že nějakou pomoc jsem očekával, psal jsem to i tady, ale skutečnost mně překvapila. Teď je třeba toho využít. Tak držme palce !!

Upravit komentář

V

Václav 13. 3. 2022 13:55:31

Lépe už to dopadnout nemohlo, takže jsme skončili třetí a budeme začínat doma. Jen mě trochu mrzí, že jsme si to nevybojovali sami, ale museli to za nás odehrát naši soupeři.

Upravit komentář

F

Frenk 14. 3. 2022 12:36:14

Konečně se to Ostravě vrátilo..Mora nesouhlasila s odkladem zápasů s Vítkovicemi pro nemoc jejich hráčů...

Upravit komentář

M

Miroha 14. 3. 2022 16:58:34

No tak ono se to vrátilo i Ostravě volejbalu. Také nám nechtěly posunout zápas a v konečné tabulce stejně skončily až za námi, byť mají více vítězství.

Upravit komentář

V

Václav 15. 3. 2022 13:09:19

Tak tady všichni včetně mě jásáme, ale Šelmy budou hodně nepříjemný soupeř. Účko Mikysková (33r) hraje poslední dobou hodně dobře. Další zkušená matadorka je střeďačka Širůčková (31r.) a především nestárnoucí Nováková na nahrávce (47r.!!!). Kdo viděl jejich poslední zápas s Prostějovem musel konstatovat, že to byl profesionální výkon, bez nervozity a zbytečných chyb. Jejich servis, kterým dostali od sítě Prostějov vypadá na první dojem jako nic, ale zdání klame, protože byl velmi účinný.

Takže děvčata budete se do toho muset pořádně opřít, aby jsme si mohli v semifinále vyřídit účty s Duklou Liberec.

Upravit komentář