Hořký konec sezony, v lize končíme šestí

31. 3. 2023

V nejkratším možném čase opustily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc letošní vyřazovací část extraligy. Také ve třetím čtvrtfinálovém utkání play-off totiž vysokoškolačky nestačily na tým Prostějova, na palubovce úřadujícího šampiona prohrály tentokrát hladce 0:3 a v pořadí nejvyšší soutěže obsadí šestou pozici, která jim patřila už po dlouhodobé části.

Olomoucký tým měl poslední naději na zvrat v sérii a také podle toho vlétl do první sady (0:4). Jenže nápor univerzitě dlouho nevydržel (9:8) a následoval boj o každý míč (9:10, 12:11, 13:14). Poté však přišla na servis ze střídačky domácí Michaela Smolková (18:14), družstvo VK UP už se zmohlo jen na částečnou odpověď (22:20), ale na víc již ne - 25:20 a 1:0.

Také v úvodu druhého dějství se skóre zhouplo ze strany na stranu (4:1, 6:7), pak už však vládl na palubovce Prostějov (12:8, 17:9, 21:11). Po výsledku 25:16 se nad krátkým olomouckým tažením letošním play-off začalo smrákat.

A třetí set navíc opět odstartoval nepříjemný servis Michaely Smolkové (5:0). Univerzita se ještě nevzdávala (7:6), dokázala vyrovnat (11:11) a dokonce otočit (12:15). Ze stavu 16:19 a 18:20 to však rázem bylo 22:20, poslední dva míče zápasu patřily domácímu celku (23:23, 25:23) a postup do semifinále tak po zásluze slaví Prostějov.

„Gratuluji soupeři. Osobně jsem věřil, že sérii mnohem víc zdramatizujeme. Nejvyrovnanější však bylo hned první utkání tady v Prostějově, kde jsme vedli 2:1. Bohužel jsme je prohráli a z úvodního zápasu si odnesli negativní věci, které se projevily v dalších dvou střetnutích. To dnešní jsme si odpálili sami hlavně na servisu, až během třetího setu jsme se trochu stabilizovali. Ale znovu přišla ztracená koncovka, celkově jsme udělali strašně moc chyb. Které soupeř tolik nedělal, proto jde zaslouženě dál,“ uznal olomoucký trenér Martin Hroch.

„Samozřejmě velká radost, protože jsme už před utkáním cítili, že bychom dnes mohli celou sérii rozhodnout. Nicméně jak ukázal třetí set, trochu jsme se toho lekli. Holky už asi myslely na to, že je postup blízko, a začaly zbytečně často samy kazit. Nakonec ale rozhodly chyby Olomouce jak na podání, tak v útoku. A my jsme v pravou chvíli znovu zabrali, kromě zmíněného výpadku jsme podali dobrý týmový výkon. Naše dnešní vítězství i úspěch v celé sérii je podle mě zasloužený,“ radoval se domácí stratég Miroslav Čada.


VK Prostějov - VK UP Olomouc 3:0 (20, 16, 23)

Rozhodčí: Trumpeš, Hladišová

Čas: 77 minut

Diváků: 470

Prostějov: Löffová, Bajuszová, J. Smolková, Trnková, Silvaová, Meidlová, libero Stavinohová. Střídala: M. Smolková

Olomouc: Herdová, Kneiflová, Đapićová, Borovcová,

Körmendyová, Galvãová, libero Slavíková. Střídaly: Šepeľová, Tinklová, Rajlićová, Moscická, Weidenthalerová

Komentáře nejsou povoleny.