Hořká domácí premiéra přinesla druhou prohru v řadě. Olymp odváží všechny body

9. 10. 2021

Až ve svém čtvrtém utkání nové extraligové sezony se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily domácímu publiku. V 5. kole nejvyšší soutěže hostily svého tradičního soupeře Olymp Praha a po výsledku 1:3 si připsaly druhou porážku v řadě. Zatímco v Ostravě však ze stavu 0:2 zachránily alespoň jeden bod, tentokrát po podobném průběhu nebodovaly vůbec.

Po vyrovnaném úvodu se jako první osmělily Pražanky (7:7, 7:10), ale univerzita se tentokrát ještě téměř dotáhla (9:13, 12:13). Citelnější úder zasadil Olymp domácím při podání své kapitánky Šimáňové (13:14, 13:19) a náskok hostů pak zůstával minimálně čtyřbodový až do koncovky. Za stavu 19:24 se zdálo být rozhodnuto, jenže vysokoškolačky i díky servisu Šmídové vyrovnaly na 24:24. Malý volejbalový zázrak se ale nekonal. Olymp sice ještě jednou pohrdl setbolem, svůj sedmý už však proměnil a po výsledku 25:27 se ujal vedení.

Po studené sprše z předchozí koncovky začaly Hanačky druhou sadu doslova katastrofálně. Po servisech hostujících Brancuské (0:6) a Patočkové (1:10) se sice univerzita dokázala vrátit do hry (7:11), vyrovnat už ale ani jednou nedokázala. Ještě za stavu 18:21 měl domácí celek naději, koncovku však nezvládl a po porážce 19:25 prohrával už 0:2.

Ve třetím dějství šly Olomoučanky od počátku za svým cílem zápas zdramatizovat a prodloužit, jenže Olymp dlouho úspěšně kontroval (6:2, 6:7, 12:8, 12:12). Rozhodovalo se tak až v samotném závěru, v němž tým VK UP od stavu 23:22 uhrál potřebné dva míče v řadě a díky výhře 25:22 snížil.

Jenže na body to tentokrát univerzitě nestačilo a velký obrat se ke smůle domácích nekonal. Po bodové přetahované se o první odskočení Olympu ve skóre postarala podávající Patočková (10:10, 10:15) a hosté mířili za třemi body. Vysokoškolačky jim to ještě mohly v koncovce překazit díky svému vzepjetí při servisu Štimacové (19:22, 23:22), mečbol však získal pražský celek (23:24) a po tom druhém už se hosté radovali - 24:26 a 1:3.

„Jsme obrovsky spokojeni s vítězstvím za tři body. Díky ní jsme napravili naše zaváhání ve Frýdku-Místku. Po této porážce jsme se snažili tým uvolnit s tím, že v Olomouci nemáme co ztratit a můžeme riskovat až na hranu s každým úderem a servisem. To se nám dlouho dařilo a bojovný výkon celého kolektivu vedl k výhře 3:1 a plnému bodovému zisku. Nemůžu tentokrát vyzdvihnout nikoho individuálně, opravdu rozhodoval kolektiv,“ chválil kouč Olympu Stanislav Mitáč.

„Dnes jsme vůbec nenaskočili do zápasu, zejména na servisu a přihrávce. Úplně chyběla komunikace mezi hráčkami, které se na hřišti hledaly. Nebyl tam žádný lídr. Neměli jsme z různých důvodů příliš možností ke střídání, na to se ale nemůžeme vymlouvat. Hráčky si jako by vůbec neuvědomily, že žádný zápas nebude lehký a že je třeba zapnout. Olymp hrál svou hru se základem v kvalitní obraně a já mu gratuluji k vítězství,“ uvedl trenér domácího celku Martin Hroch.

Další těžké utkání čeká vysokoškolačky ve čtvrtek 14. října, kdy se od 18 hodin představí v rámci 6. extraligového kola na palubovce Dukly Liberec.


VK UP Olomouc - PVK Olymp Praha 1:3 (-25, -19, 22, -24)

Rozhodčí: Marschner, Poláček

Čas: 110 minut

Diváků: 200

Olomouc: Babićová, Gambová, Blancová, Štimacová, Šepeľová, Moscická, libero Kulová. Střídaly: Šmídová, Kneiflová.

Olymp: Neumannová, Brancuská, Patočková, Kalhousová, Šimáňová, Poloučková, libero Pešková. Střídaly: Lukešová, Bartošová, Brichtová, Cihlářová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 5
F

Frenk 10. 10. 2021 00:15:33

Myslím si, že tento tým není vůbec sehraný...Je mně záhadou, proč přátelské utkání nejsou v plánu od začátku srpna, ale až od září...Jsem fanda UP a věřím správnému výběru pana trenéra Hrocha, ale tento tým se mně jeví jako nejslabší za poslední roky... Ještě je čas tým posílit 💙🧡🤍.

Upravit komentář

M

Mirek 10. 10. 2021 10:03:42

Zápas jsme prohráli a určitě nebyl poslední, je to zkrátka volejbal. Nechci kritizovat žádné hráčky, které byly na place. Pochválit bych si dovolil libero, které odehrálo dobrý zápas.

Chtěl bych se vyjádřit ke klubu, který se dostal zásluhou nekompetentního vedení do současné situace.

Předchozí trenér Zapletal přišel k družstvu extraligových žen jako nováček. Jeho angažmá bylo silně ovlivněno Covidem, přesto s týmem dvakrát vyhrál český pohár a dal dohromady skvěle fungující družstvo, které ukázalo svou kvalitu i v evropské lize. 

Po dvouletém angažmá mu předseda klubu na rozloučenou poděkoval, rozpustil fungující tým a jmenoval trenéra nového, který když v družstvu skončila většina prověřených opor , nasmlouval podle svého uvážení hráčky nové. Bohužel po 4 kole extraligy to stále vypadá jako by spolu děvčata hrála poprvé. Je vidět, že i když se dají dohromady zkušené hráčky, nemusí to znamenat, že vše bude dobře fungovat. A v tom rozhodně neměl trenér šťastnou ruku. Pokud proti prvnímu kolu ve Frýdku není vidět naprosto žádný posun v kvalitě hry, bude nás fanoušky čekat ještě hodně zklamání. Když si pouštím na videu hru pod trenérem Zapletalem je to obrovský rozdíl, který je daný patrně v kvalitách a schopnostech obou trenérů.

Velmi bych si přál abych se mýlil a tým začal hrát to, co se od něj čeká, ale volejbal jako fanoušek sleduji víc jak 30 let a myslím si , že by se v tomto případě musel stát zázrak.

Upravit komentář

T

Tom 10. 10. 2021 11:25:17

Holky,zabrat, víc bojovat, snažit se, hrát týmově. V Liberci ať vyhrajem!!!! Fanoušek ❤️❤️

Upravit komentář

H

Honza 11. 10. 2021 13:04:41

Já si také myslím, že byla chyba úplně rozpouštět minulé družstvo. Na druhé straně je to teprve začátek, trenér Hroch má před sebou ještě hodně práce, zejména, aby si mužstvo kolektivně sedlo. Jak se říká, zajíci se počítají až po honu a do konce soutěže (snad zase nezasáhne ligová komise) je ještě hodně daleko. Spíše by mne zajímalo, jestli po skončení soutěže zase rozpustíme družstvo a budeme začínat od začátku. Prohra není žádná tragedie, ale souhlasím s předešlým komentářem, že se mi toto družstvo jeví jako zatím nejslabší.

Chtěl bych se mýlit, ale i tak jsem stále fanda UP.

Upravit komentář

M

Miroha 14. 10. 2021 11:15:17

Tak to pojďme v Liberci zkusit !! Přece to nevzdáme předem. Já tomu věřím..

Upravit komentář